Araba Stop Ediyor/Çalışmıyor Sorunu

sefabucak

Üye
İsim
Sefa
Geçen hafta E5 te trafik saatinde dur kalk halinde hareket ederken birden araba stop etti ve çalışmadı 20-30 sn. Ben normal birşey olarak gördüm ilk olarak. Sonra 20 dk daha hareket ettikten sonra frene bastıgımda arabanın deviri yine 0’a gelmeye basladı hemen emniyet şeridine çektim.

Kurtarıcı gelip önümde durdu adamda arabayı çalıştırmayı denedi fakat ne yaptıysak çalışmadı.(araba marş alıyor ama 1 sn sürmeden stop ediyor). 10 dk bekledik falan çalıştı. Yarını yetkili servise (Eren Volkswagen Bayii) e götürdüm. Adam deneme amaçlı 10 dk gezdi ama stop etmedi ne yaptık hata tekrarlamadı, bilgisayarı bağladılar yazılımsal sıkıntı yok. Dediki sıkıntı yok gidebilirsin, birdaha olursa videoya al diye. Sonra çıktım eve gelirken hareket halinde yine durdu. Aradım tekrar yarın gel dediler gittim yine başka adam gezdi bilgisayar bağladı ne yaptık stop etmedi.

Bugün e5’te en sol şeritte trafik kapalıydı frene bastıktan sonra stop etti. 1-2 dk denedim oldu. En sol şeridi kapattım ve videoya alamadım çünkü herkes kornaya basıyordu.Dörtlüleri yaktıktan sonra arabadan inip herkesi diğer şeride yönlendirdim. 3-5 dk sonra çalıştı.

Lafı uzattıysam kusuruma bakmayın. Yetkili servis bile problemi bulamıyor. Bu problemi daha önce yaşayan var mı? Arabayı 3 ay önce 0 km aldım. Böyle bir problem karşısında napabilirim. Lütfen önerilerinizi ve bilgilerinizi benimle paylaşır mısınız?

Not: Araba Golf 7.5 DSG şanzıman ve 3300 km’de.

Yardımcı olacak kimse yok mu ya?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cok ilginc bir durum hocam gercekten, aracta uretim hatasi olabilir yani boyle ciddi bir sorun hata olarak kaydedilmiyorsa mekanik ciddi bir ariza olabilir, yakit akisi kesiliyor olabilir bir sekilde motor yakitsiz kalip duruyordur. Tamamen tahmin tabiki bunlar , arac dururken sesinde falan bir degisim oluyor mu, silkeleme titreme falan

Cok ilginc bir durum hocam gercekten, aracta uretim hatasi olabilir yani boyle ciddi bir sorun hata olarak kaydedilmiyorsa mekanik ciddi bir ariza olabilir, yakit akisi kesiliyor olabilir bir sekilde motor yakitsiz kalip duruyordur. Tamamen tahmin tabiki bunlar , arac dururken sesinde falan bir degisim oluyor mu, silkeleme titreme falan
Hayır start/stop açıkken normalde frene basarken durduğunda çalışması gerekirken çalışmıyor. Aracı manuel olarak çalıştırın uyarısı geliyor vitesi p ye alıp yeniden çalıştırdığımda devir 1000 den direk 0 a geliyor. 5-10 dk bekleyince araç tekrardan çalışıyor. Çarşamba günü tekrardan servise gidip aracı bırakacağım.

@sefabucak  start stop kapaliyken sorun olmuyor o zaman hocam, start stop calistirma esnasinda mars motorundan guc almiyor farkli bir marş ile calisiyor diye biliyorum, ancak onda  bir sorun olsaydi sistem kayit altina alirdi sanirim

Geri
Üst Alt