Golf 7,5 J Far Osram Night Breaker Laser 4500k

Bence ampuller sabitlenemedi ve sallanip-titriyor.
Ben 7-8 ay balast farin icinde kullandim boyle bir sorun yapmadi.
Ustadim aynen bu ihtimalde olabilir ama montaj yapan bu kadar beceriksiz olabilir mi

@mehmetmert montajı yapan arkadaş 3-4 yıldır bizzat bildiğim tuningci de çalışıyor ancak azönce sürüş esnasında bir şey farkettim farların üzerindeki metal ayakların vidaları sıkılmamış tın tın ses yapıyordu, kendim sıktım azönce, Acaba dedim ampülleri de iyi takamadı mı ama ne bileyim o imkansız gibi bakır bir tutucu yokmu orada ampüller oraya girip tutucuları kapatmadan montaj yapacak kadar beceriksiz değildir herhalde hadi vidaları sıkmayı unuttu iş yoğunluğu vs . her tamponu indirip farı sökmeye 150-200 lira ücret istiyorlar burada, yakındır kendim sökeceğim, sizde malum videosu da var. 

Bende ampulleri aynı firmadan ve elden aldım. Sahte ürün satacak kişi ve kuruma benzemiyorlar. Ayrıca benim balastlarda farın içinde duruyor bi sıkıntı yaşamadım. Aydınlatma gerçekten çok kötü. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben farın içinden söktüm çünkü buğu yapıyordu sanırım içerideki sıcaklığı yükseltip. O zaman Adana'da okuduğum için yaz  ayları hava aşırı nemli oluyordu. Mesela yağmur neredeyse 1 aydır yağmamıuş, 1 aydır arabayı yıkatmadığım zamanda bile buğu yapmaya başlamıştı :) Kışın sorun yoktu ama

@mehmetmert montajı yapan arkadaş 3-4 yıldır bizzat bildiğim tuningci de çalışıyor ancak azönce sürüş esnasında bir şey farkettim farların üzerindeki metal ayakların vidaları sıkılmamış tın tın ses yapıyordu, kendim sıktım azönce, Acaba dedim ampülleri de iyi takamadı mı ama ne bileyim o imkansız gibi bakır bir tutucu yokmu orada ampüller oraya girip tutucuları kapatmadan montaj yapacak kadar beceriksiz değildir herhalde hadi vidaları sıkmayı unuttu iş yoğunluğu vs . her tamponu indirip farı sökmeye 150-200 lira ücret istiyorlar burada, yakındır kendim sökeceğim, sizde malum videosu da var. 
Başka bir yere kontrol ettirin hocam hepsini kafanız rahat olsun 😃

@ali_burkay hocam ampul merceğin içine oturmamış gibi bir durum var. ampul merceğin içine tam oturmayıp fazla geride kaldıysa d2s ampulse eğer aparat olmadan takıldıysa (bilmiyorum belki merceğin üstünde geliyodur) böyle sorunlar olabilir. Bir şey farkettim sizin farlar açıkken J ledler neden yanmıyor. kodlama mı yaptınız.

[mention=5983]tuncer_2632[/mention] 
hocam farlar açıkken kodlama yapılmadan j ledler yanmıyor 
Evet gördüm ama yazmayi unuttum

Aydinlatma sorununa odaklanmistim

Bazi cift j ler kodlanmadan direk calisiyor

Montaj yapan yer kodlamayida sallamis yapmamış

Bende j far takdırdım farı açınca ledler sönüyor kodlaması nasıl yapılıyor basitmi burda yaptıracak yerde bulamam bu işlerden anlayan yok Aydın'da.

Geri
Üst Alt