Golf 7,5 J Far Osram Night Breaker Laser 4500k

Eski cektiginiz milestone led bile daha iyi duruyor

Sanki fardaki icte uzunlarda bulunan led 4300 k

Xenonlar 8000 k gibi cikmis

@HONEY aynen öyle, şuan sisleri yakınca önümü daha iyi görüyorum 

birazdan milestone ile eskiden çektiğim aynı güzergahta yine çekeceğim 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@HONEY@Hsyn07

Uzun bir video çektim, aslında karanlık ortamda aydınlatma fena gelmedi ama beklentilerimin altında, çekimi telefonu yan tutarak ve dik tutarak ayrı ayrı açılarda yaptım, araç içinden ve dışardan uzun bir video oldu, aynı güzergahta geçen yılki aracımda olan photon milestone led ampülle yapmış olduğum çekim var onuda koyacağım aşağıya.

ilk video osram xenarc night breaker laser d2s

şimdi sorular gelsin; 

1-Sorun varmı bana mı öyle geliyor.

2-Sorun varsa mercekte mi acaba, videoda farkettiyseniz dairesel halkalar var gibi ve bunlar araç titreşim yaptıkça oynuyor.

3-Far ayarı yaptırmadım acaba far ayarı yapılsa daha iyi mi olacak gerekli mi.

4- @Hsyn07 hocam sizinle aynı şartla altındayız şuan farlarımız ve xenonlarımız aynı videoda sonda ekledim, ampüller yaklaşık yarım saat çalışmıştı yeterince rengi oturmuş olmalı, uzun Mercekte yanan ampül sanki daha sıcak bir renkte gibi sizde de öyle mi, bu olay aracı ilk çalıştırınca daha belirgindi ilk videoda attığım gibi ama yarım saat sonra düzelse de hala fark var, sanki xenon ışık yeşilimsi mavimsi gibi yanıyor bu ampüller 4500k değilmiydi? Hatta bu olay yolda bile belli gibi sanki.

@HONEY Ve osram ile çekmiş olduğum yaklaşık 10m mesafeden duvar fotosu

8A258243-3EB6-43D9-A634-FDDFC3F4D978.jpeg

Far cizgisi iyi gibi far ayari yapilirsa cok daha iyi olur ama sagda sari bir alan var o garip geldi duvarda gorebilirsin

Videoyu seyrettim aracin cam mi kirli sabit cizgiler var yol aydinlatma keyifsiz geldi bazi alanlarda yolda yesil mavi isik kirilmasi gibi garip durum var

Işik yola homojen dagilmiyor sanki

Arkadasin diğer videosu ile epey fark var

@HONEY 

teşekkür ederim Ampül şu 

https://ty.gl/hsdvryg

yani ürün burada paylaşılanla aynı hatta satıcı da aynı. 

balastı aldığım yer 35 w olduğunu söylüyor, üniversal bir Balast dedi, 55w ellerinde yokmuş olsa belki düzelir diyor, ampül de de sorun olabilir mi?
Ampülü kontrol ediniz kutu üzerindeki kodu osramın sitesinden kontrol edin., çakma mı değil mi önce onu kesinleştirin.. 

Forumda bu konuyu çok kez konuştuk., ampülü alırken 5dk. telefondan bile kodu girip orjinal olup-olmadığı kontrol edebilirsiniz.. 

Efendim duvara ışığı yansıttım far ayarı düzgün geldi bana., göz yanılır cihaz yanılmaz.!! 

https://www.osram.com/appsj/trust/frontend/trust.do?locale=en_US 

https://www.osram.com/am/the-trust-program/index.jsp 

@HONEY Far camı temiz aynen sanki mercek kirli gibi, monte eden arkadaş balastı falan kabloları herşeyi far kutusunun içine tıktı resmen, o yapmış olabilir mi? Kafamda deli sorular. 
@forzaGilles hocam cam mika gibi bir ambalajın içinde geldi şahsen satıcı aynı olduğu için ve 1000 liraya yakın bir meblağ ödediğim için hiç aklıma gelmedi, umarım ambalajı bulabilirim 🤷🏻‍♂️

[mention=11839]HONEY[/mention] Far camı temiz aynen sanki mercek kirli gibi, monte eden arkadaş balastı falan kabloları herşeyi far kutusunun içine tıktı resmen, o yapmış olabilir mi? Kafamda deli sorular. 
[mention=520]forzaGilles[/mention] hocam cam mika gibi bir ambalajın içinde geldi şahsen satıcı aynı olduğu için ve 1000 liraya yakın bir meblağ ödediğim için hiç aklıma gelmedi, umarım ambalajı bulabilirim [emoji2371]
Keske far içine tikmasaydi farin altina koysaydi

Xenon zaten isi uretecek balast da isiniyor saçma bir hareket olmuş

Yaz gelmeden balasti far içinden cikartin ampul ömrü ve far içi kararmamasi icin

Ampul bence orjinal ayni saticidan almissiniz.

Fari ve balast montaji yapan yerle bir gorusun buradaki arkadasin paylastigi video yu gosterin çok fark var

Hocam aydınlatma konusunda dediğiniz gibi fark var gibi. Uzunlarda led takılı olduğu için renk olarak fark olacaktır. Kısaların verdiği renkler maviye yakın gibi çıkmış. 4500k’da sarımsı renk almanız lazım. Aldığınız ürünüN kodunu kendi sitesinden doğruladınız mı? Bir de balastı farın içine koydurtmuşsunuz ileride sıkıntı çıkartabilir. Takan kişi ampülleri yanlışta takmış olabilir yeniden bir kontrol ettirin derim. Merceğinize de baktırın. 

@HONEY Far camı temiz aynen sanki mercek kirli gibi, monte eden arkadaş balastı falan kabloları herşeyi far kutusunun içine tıktı resmen, o yapmış olabilir mi? Kafamda deli sorular. 
@forzaGilles hocam cam mika gibi bir ambalajın içinde geldi şahsen satıcı aynı olduğu için ve 1000 liraya yakın bir meblağ ödediğim için hiç aklıma gelmedi, umarım ambalajı bulabilirim 🤷🏻‍♂️
Mümkünse bulmaya çalışın sahtecilik olayında en çok Xenon ampüllerinde olur, neden çünkü pahalı bir kalem., kutunun üzerindeki kodu sisteme girdiğinizde ekranda farklı bit kod çıkıyor bu çıkan kod ampül etiketindekiyle uyuşuyorsa orjinal anlamına geliyor.

yeni bir video, ışık resmen titriyor, bazen odaklık artıyor bazen bozuluyor, sanki mercek oynuyor gibi ?

Bir saat önce, ali_burkay yazdı:

Balastı far kutusunun içine taktığından yüksek sıcaktan etkileniyordur.!! Bu da sağlıklı çalışmasını engeller., 

Sen far anahtarını çevirdiğinde o Xenon ampülünün ilk çalışma gerilimi 20-25.000 Volt dolaylarındadır.. 

Düşün 220 volt tan neler yapıyor ne kadar tehlikeli iken., 20.000 volt, yüksek ışıma, Xenon gazı, bunların neticesinde ortaya çıkan yüksek sıcaklık, balastı kömür eder..

Bence mercekte sorun yok

Mercek arkasinda ne oluyorsa onu sunuyor yola

Elektriksel bir sorun yada balast dönüştürucu de problem

Stabil gerekli volt/watt saglayamiyor

Bence ampuller sabitlenemedi ve sallanip-titriyor.

Ben 7-8 ay balast farin icinde kullandim boyle bir sorun yapmadi.

Geri
Üst Alt