🧿 Golf 7.5 Kaliper Boyama

metinkar

Uzman Üye

İsim
Metin
Araç
Golf8 Life
Arkadaşlar merhaba, kaliperlerimizi kırmızı boyatmak istiyoruz elimden gelmez bu işi yapan sağlam yer tanıdığı olanlar isim adres paylaşabilir mi...

Son düzenleme:
@metinkar abi Bi zamanlar odak vardı, ora baya başarılı iş çıkarıyordu hatta sen de yaptırmıştın sanırım ama ne durumda orası? 

@metinkar abi Bi zamanlar odak vardı, ora baya başarılı iş çıkarıyordu hatta sen de yaptırmıştın sanırım ama ne durumda orası? 
@mustafacagri  süleyman orada iken yaptırmıştım ama şimdi bıraktı orayı bagaj havuzu işine girdi... kapandı diye duydum ama ne derece doğru bilemiyorum...

Metin hocam ben 2 yıl önce kendim boyadım, lastikleri çıkarmadan. Jantlara bulaşan boyayıda tinerle dikkatlice silip çıkardım. 

Benimle elimden gelmez yapamam demiştim ama denedim fena olmadı. 

1569097657856.jpg

1569097674476.jpg

1569097680039.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Metin hocam ben 2 yıl önce kendim boyadım, lastikleri çıkarmadan. Jantlara bulaşan boyayıda tinerle dikkatlice silip çıkardım. 

Benimle elimden gelmez yapamam demiştim ama denedim fena olmadı. 
Recep kardeş keşke kendini dinleseydin. Cidden elinden gelmiyormuş :)  

Şaka bir yana güzel maskeleme yapmak lazım. Olay maskelemede bitiyor. Balatayı boyamamak ve rüzgarsın bir yerde yapmak lazım.  Metin abi bu ufak bişey ama tanıdık olmadan yapanda çok para ister. Jantları sök, maskele, astarla bekle kurusun, tekrar boya 2-3 kat atılacak vs vs. 

Bir yer ayarlayıp kendin yapsan daha iyi.

Recep kardeş keşke kendini dinleseydin. Cidden elinden gelmiyormuş :)  

Şaka bir yana güzel maskeleme yapmak lazım. Olay maskelemede bitiyor. Balatayı boyamamak ve rüzgarsın bir yerde yapmak lazım.  Metin abi bu ufak bişey ama tanıdık olmadan yapanda çok para ister. Jantları sök, maskele, astarla bekle kurusun, tekrar boya 2-3 kat atılacak vs vs. 

Bir yer ayarlayıp kendin yapsan daha iyi.
Kirli görünen yerleri dediğim gibi tinerle temizledim şuan hâlâ daha duruyor kaliper boyası, burda resimleri attığımda arkadaşlar, "pul pul dökülür o boya" demişlerdi, dökülmedide...

Tabii ki profesyonel yerlere adam akıllı göze daha hoş görünecek şekilde yaptırmak daha iyi fakat, hem Buna zaman hemde biraz masraf gerekecek. 

Ben sırf kırmızı görünsün hoş durur mantığıyla boyadım gitti. Ne maskeleme yaptım nede lastikleri söktüm.

pars car servise bağcılar güngören resim aldım temizlikten sonra astar boya ve vernik atıyor... yarın görüşeceğim bakalım rakam ne olacak...

9C5D5E99-B9DE-4D51-88BC-A653109503E5.jpeg

ED9A8B3C-CDDF-4315-9E07-E98F2D850C95.jpeg

Buradan devam edebiliriz... konu kapanabilir...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@metinkar baya başarılı duruyor 👍🏻 Fiyat belirleyici unsur olacaktır.. Yaptırırsanız resim bekliyoruz mutlaka 👍🏻

Tokyogaraj var salih abi bayağı iyidir işciliği ona bak derim abi bence

Geri
Üst Alt