Km yükseltme

Beratozt

Üye
İsim
Berat
Merhabalar. Forumdaki çoğu insanın bilgisi olmadığı için konu açma gereği duydum. Normal renksiz kadran ekranından renkli ekrana geçecek arkadaşlar kmyi dert etmesinler. Ben de en başta dert olur sanıyordum. Ama 5-10 dakikalık bir süreç içerisinde halledebiliyorlar. Sordum ettim bi kaç yere en uygun bulduğum yere yaptırdım. Electro-car diye bi yerde yapıyolar işlemi. Maslak otosanayide.

Km düşürmeyi diyorsun sanırım. Yapıyorlar. Ama yanlış bişey bana göre.

Upvote 0
Km düşürmeyi diyorsun sanırım. Yapıyorlar. Ama yanlış bişey bana göre.
Arkadasin demek istedigi bence sizin gibi renksiz ekrandan renkliye geçtiğinde

Orjinal km si mesela 50 bin

Renkli 70 bin km

Orjinal km almak için düşürmekden bahsediyordur.

Gerçek km den daha aşağı düşürmek vicdanen rahatsız edici ve hukuken tespit edilirse nitelikli dolandiriciliga girer

Maaliyet ne oldu?

Upvote 0
mutlaka kadran değişiminde ECU ile tutması açısından yapılmalı ancak
keyfi yada kandırmaca için ve 

bilgi olması açısından, (yanlış biliyorsam düzeltin) göstergedeki rakamı değiştirmek kolay ancak ECU'daki km değerini düşürülmez..
hatta security kodu da 47115..

ama suç, ahl.k.s.zlk. adi.l.k

v.s .vs

Upvote 0
Arkadasin demek istedigi bence sizin gibi renksiz ekrandan renkliye geçtiğinde Orjinal km si mesela 50 bin

Renkli 70 bin km

Orjinal km almak için düşürmekden bahsediyordur.

Gerçek km den daha aşağı düşürmek vicdanen rahatsız edici ve hukuken tespit edilirse nitelikli dolandiriciliga girer

Maaliyet ne oldu?
Öyle diyorsanız tamamdır ben de anlayışla karşılarım. Açıkçası bi kaç yere sordum 700-800 diyen de var. 250 diyen de. 250 diyen yer yapamadı. Ben de yine en uygun yeri aradım 500 TL tuttu. Bana fazla geldi açıkçası. Ama işimi hallettirmek için mecbur gittim. 50-60 liraya yapıyorlar diyenlere güvenerek gittim açıkçası. Ama öyle bir manzarayla karşılaşmadım.
35d7a9298c8e885c48911e73c73a5ed6.jpg
c558acfd9f229d440715f1453daf8c74.jpg
sonrası ve öncesi [emoji23]

Upvote 0
Öyle diyorsanız tamamdır ben de anlayışla karşılarım. Açıkçası bi kaç yere sordum 700-800 diyen de var. 250 diyen de. 250 diyen yer yapamadı. Ben de yine en uygun yeri aradım 500 TL tuttu. Bana fazla geldi açıkçası. Ama işimi hallettirmek için mecbur gittim. 50-60 liraya yapıyorlar diyenlere güvenerek gittim açıkçası. Ama öyle bir manzarayla karşılaşmadım.
35d7a9298c8e885c48911e73c73a5ed6.jpg
c558acfd9f229d440715f1453daf8c74.jpg
sonrası ve öncesi [emoji23] 
Acaba aynı işlemi hayalet kadranlarada yapabiliyorlarmı?

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0
Arkadaşı tenzih ediyorum, İkinci el almamak için bir neden daha konuya tam hakim değilim ama ecu denilen araç beyni sanırım gerekirse onu da değiştirirler hatta direksiyon ve vites topuzu da çıkma temiz bulup 250bindeki golfü 100 binde diye satarlar her muayeneden önce km yi düşürür muayeneye girer vs vs dolandırıcılıkta son nokta kesin yapan vardır.

Upvote 0
Merhaba, zorunlu olmadıkça yani bir arıza veya problem dışı keyfi olarak kadran değiştirmek çok mantıklı gelmiyor açıkçası.Şahsen ben kadranı değişmiş bir araç (fiyatı muadillerine göre uygun dahi olsa) almak istemem.

Upvote 0

Geri
Üst Alt