Bakım malzemelerini edinme hakkında

Rust

Katılımcı Üye

İsim
Erdin
Araç
golf 7
aracım 2015 model 1.4 tsi golf , 4 senedir serviste bakımını yaptırdım. Ancak ön cam değişimim sırasında çıkardıkları sıkıntılar, verdikleri döşeme hasarı ve iğrenç işçilik yüzünden artık servise 1 lira veresim yok. o yüzden parçaları temin edip dışarıda yaptırmak istiyorum. Alacağım ürünler ve nereden orjinal alabileceğim hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Ben dışardan sanayiden alıp ustama işçilik ile bakım işini hallediyorum parçaları Bosch alıyorum yağda Castrol hepsini aynı yerden alıp cikiyorum yağ ve işçilikle mazot filitresi dahi 480 e maal oluyor işçilik 100 lira bir dahaki bakımı kendim yapicam onada para yok bundan sonra 

aracım 2015 model 1.4 tsi golf , 4 senedir serviste bakımını yaptırdım. Ancak ön cam değişimim sırasında çıkardıkları sıkıntılar, verdikleri döşeme hasarı ve iğrenç işçilik yüzünden artık servise 1 lira veresim yok. o yüzden parçaları temin edip dışarıda yaptırmak istiyorum. Alacağım ürünler ve nereden orjinal alabileceğim hakkında yardımcı olursanız sevinirim.
@Rust Aloparca.com'u tavsiye ederim size.

Yetkili serviste bakım yaptırmak dsg açısından dışarıya nispeten içimizi ferah tutsa da malzemelerin ne olduğunu bilerek almak ve seçim özgürlüğü, arabayı izleyebilmek de ayrı bir güzellik aslında, sizin gibi rest çekebilene...

@frknyldrm 

hocam aracım manuel , hangi ürünleri almam gerekiyor ? filtreler ve yağ dışında neyin değişmesi gerekiyor bilmiyorum 2015 model aracım 57 bin de şu an.

@frknyldrm 

hocam aracım manuel , hangi ürünleri almam gerekiyor ? filtreler ve yağ dışında neyin değişmesi gerekiyor bilmiyorum 2015 model aracım 57 bin de şu an.
@Rust Manuelse kafanız daha rahat olur.  (y)  Aşağıdaki linkten bakım aralıkları ve yapılan işlemleri görebilirsiniz.

https://binekarac.vw.com.tr/content/dam/vw-ngw/vw_pkw/importers/tr/satis_sonrasi_hizmetler/ssh_pdf/Bakım_aralıkları.pdf/_jcr_content/renditions/original./Bakım_aralıkları.pdf

@frknyldrm 

Hava-yağ-polen filtresi, motor yağı, daha önce değişmediyse bujiler ve fren hidroliği

2018 de fren hidroligi değiştiyse (ki değistirmis olma ihtimalleri %51)

2019 pas !

2020 de yine değisecek (ilk 3 yıl sonunda ve sonrasında 2 yılda bir kuralı)

Bujiler 2015 de trafige çıkıldı ise +4 yıl sonra yani 2019 da değismistir ....yada 60 bin km ye daha önce ulaşıldıysa 2018 bile değişmis olabilir.

4 yılda bir yada her 60 bin de bir kuralı var bujiler için 

Geçmis kayıtlara bakarak 2020 nin bu bakım planını belirleyin.....

Yukarda anlattıklarım vw yazılı  kanunları !

Ben fren hidroligi icin 3 yılın bitiminde değil 4 yıl bitiminde değisime gidicem...sonra her 2 yılda bir olayını da 3 yılda bire çıkartıyorum...

Free ruh !

Siz anayasal düzene bağlı kalın! 

@eriklivotka hocam liqly moly toptec 4200 tavsiye ederim ben kullanıyorum..memnun kalırsınız.

Geri
Üst Alt