Vites önü eşya gözünün kapağının bazen açılmaması

ogzogz

Paylaşımcı Üye

İsim
Ogz
evonav-det-usb.jpg

Herkese selam.

Temsili resimdeki kısmın kapağının ara sıra açılmaması ile ilgili tecrübesi olan var mıdır? Çözüme ulaşan ya da önerisi olan paylaşırsa sevinirim.

İpsi şeyler mekanizmasına takılabiliyor. Bende çok oldu eğer içi komple boşken de bu sorunu yaşıyorsanız hiç böyle birşey yaşamadığımı söyleyebilirim. USB belleğin ipi mesela benimki bundan takılıdırdı.

Upvote 0
İpsi şeyler mekanizmasına takılabiliyor. Bende çok oldu eğer içi komple boşken de bu sorunu yaşıyorsanız hiç böyle birşey yaşamadığımı söyleyebilirim. USB belleğin ipi mesela benimki bundan takılıdırdı.
Maalesef boşken yapıyor. Genellikle açık oluyor zaten, bazen kapatıyorum açılmıyor.biraz zaman geçtikten sonra basıyorum ve arka arkaya aç kapa yapıyorum sorun olmuyor. Yağlama yapılacak biyer de gözükmüyor.

• Beğen
Tepkiler: onr
Upvote 0
Bendede boşken birkere yapmıştı ya herro ya merro dedim asıldım Allah ne verdiyse açıldı bidahada yapmadı. Orayı sökmesi kolay sök bak usta ben olsam kesin sökmüştüm🙂.

Upvote 0
O kapağın İç kısmında hemen üst tarafta bez gibi bir şey var hocam, o bez aralara sıkışıyor, Kapağı yarım şekilde açıp o bahsettiğim bez gibi şeyi kıvrılmışsa düzeltin yada bir kenarı bir yerlere sıkışmışsa kurtarın düzelecektir. 

Bende bir defa oldu bunu yapınca düzeldi şuana kadar bir daha olmadı. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Bendekinde dişli ve yaylı kısmın olduğu sağ tarafta sorun oldu. Dişli bağlı olduğu yerden kırıldı. Trimden anlayan bir usta dişliyi yapıştırıp tamir etti ama eskisi gibi düzgün açılıp kapanmıyor artık. Takılarak açılıp kapanıyor.

Upvote 0
O kapağın İç kısmında hemen üst tarafta bez gibi bir şey var hocam, o bez aralara sıkışıyor, Kapağı yarım şekilde açıp o bahsettiğim bez gibi şeyi kıvrılmışsa düzeltin yada bir kenarı bir yerlere sıkışmışsa kurtarın düzelecektir. 

Bende bir defa oldu bunu yapınca düzeldi şuana kadar bir daha olmadı. 
@Recep Gül galiba uzun süre açık kalınca bez şekil yapıyor ve sıkışma bundan oluşuyor. Şuan bezi az içeri sokar gibi yaptım, 20-30 defa aç kapa yaptım sorun yok. Teşekkür ederim.

Bendekinde dişli ve yaylı kısmın olduğu sağ tarafta sorun oldu. Dişli bağlı olduğu yerden kırıldı. Trimden anlayan bir usta dişliyi yapıştırıp tamir etti ama eskisi gibi düzgün açılıp kapanmıyor artık. Takılarak açılıp kapanıyor.
@calik kırık yok, galiba uzun süre açık kalınca oluyor.

_______

Bendede boşken birkere yapmıştı ya herro ya merro dedim asıldım Allah ne verdiyse açıldı bidahada yapmadı. Orayı sökmesi kolay sök bak usta ben olsam kesin sökmüştüm🙂.
@agacmalzeme biraz daha gözlemleyeyim ondan sonra sökerim. Yine de asılmadan önce eski çekmeyen televizyonu tokatlar gibi tokatlanabilir  :)  

Herkese teşekkür ederim.

Upvote 0
Sorun çözüldü.

Çekmeceyi yerinden çıkardım. Yan taraflarında resimde işaretli yerler kayganlığı  azaldığı için takılma oluyor. Biraz yağlayınca düzeldi.Vites önü.jpeg

Upvote 0
Benim kapak açılmıyor,  kapak  kapalı haldeyken sökülebilir mi?

Upvote 0
Benim kapak açılmıyor,  kapak  kapalı haldeyken sökülebilir mi?
Kapağa dört parmağınızla öndeki krom yere sert vurunca açılıyor.

Klima etrafındaki plastik parça çıkmadan çekmece çıkmaz. Çıkarsa da çizilir. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt