Golf 7 Predictive ACC Retrofit

Vanery

Üye
İsim
Vaner
Araç
Golf 8 R
Herkese iyi günler,
Uzun zamandır pacc üzerinde çalıştığımız bu sistemi de nihayet active etmiş olduk.
Sistemin çalışabilmesi için araçta bazı olmazsa olmaz donanımlar gerekmektedir.
Bunlar.
Acc high sistem (H10)

Hayalet gösterge
Xxxxx790
Xxxxx791
Xxxxx791A

Mib 2.5

Lane assist
3qxxxxxxx

Tabi ki ABS bunu desteklemeli.

Öncelikle acc aktivasyonunun yapılması gerekiyor, bunun için son zamanlarda araç şasesi değiştirilerek aktivasyon yapılan platform ile bu mümkün değil. Çünkü pacc Farklı yani extra bir özellik olduğu için extra onaylar alınması gerekiyor. Daha sonra da yukarıda yazdığım tüm bu modüllerin kodlanması, yazılımlarının ve parametrelerinin değişmesi ile sistem active olmuş oluyor.

Çalışma şekli şu şekilde
İlk olarak
Yol güzergahını dikkate al özelliği, sizin acc ile sürüş esnasında kurulum yaptığınız hızda önünüzdeki virajı alamadığınızı düşünen sistem sizi uyarıyor ve hızınızı otomatik olarak comfort hissinde düşürüyor. Viraj tamamlanmaya yakın tekrar kurulum yaptığınız hıza sizi çıkartıyor. Yaklaşık 600km test ettim ilk başta sistem sersem çalıştı ama kullandıkça tıpkı dsg ve Lane assist kamerası gibi kendi kendini yollara göre programladı ve stabil hale geldi.
818b5e089f007de5c0fa15b83d0e4d7c.jpg

76d273d9fee8d40befe41be55bed87d1.jpg

Bir diğer özellik ise
En yüksek hız sınırını dikkate al.
Bu özellik ise kameranızın bulunduğunuz yolda okuduğu hız tabelalarını dikkate alarak hızınızı o hız sınırı tabelasına göre otomatik düşürmesi veya yükseltmesi.
Bu özellik şehir içinde çok iyi çalışıyor. Hız sınırlarını geçerek ceza yemeniz imkansız.
Şehirlerarasında kullanımı biraz riskli çünkü 110kmh ile ilerlerken olmadık bir yerde hız tabelaları 90-70-50 ye birden bire düşüyor ve 110kmh ile giderken hızınız durduk yere bomboş bir yolda 50kmh a düşüyor. Sistem süper çalışıyor ama güzel Türkiyem yollarındaki şehirlerarası tabelalar malum.

8eb4fef1bc83829d739039f61c3460fe.jpg

6af637e0ceacd8cf61252b60be2aad0e.jpg
5242e92a3612148339ff9788ed2b9a27.jpg
fa4ddce5ee8f44c987b208b24d13cb42.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sizi tebrik ediyorum , daha önce yapan var mı bilmiyorum ama servis ile aranızın iyi olduğu aşikar , yarı otonom ile hayatınız çok kolaylaşmıştır eminim iyi günlerde kullanın..

Sizi tebrik ediyorum , daha önce yapan var mı bilmiyorum ama servis ile aranızın iyi olduğu aşikar , yarı otonom ile hayatınız çok kolaylaşmıştır eminim iyi günlerde kullanın..
Teşekkür ederim. Servisin bu sistemden haberi bile yok aksine servis ile aram hiç iyi değildir. [emoji4]

Bende tebrik ediyorum.. Hocam.. Bursa tarafına yolunuz düşerse bekleriz..

Baya güzel sistem, çoğu premıumda yoktur. Güle güle kullanın.

Hayalet ekran niye şart bi tek onu anlayamadım.

[mention=2615]Vanery[/mention] bu özelliği nerde yaptırdınız bilgi alabilir miyim 7.5 larda yapılabilir mi? 
Evet yapılabilir tabi. Pacc’nin ihtiyacı olan donanımlar aracınızda var ise active edilebilir.

Geri
Üst Alt