XENON ÖNERİ

lasttohit

Katılımcı Üye

İsim
Kubilay
Selamın aleyküm, U led bi xenon fara sahibim.

Bir arızadan dolayı farlardan birin ampulü değişti ve şuan da iki farın renkları farklı oldu. Bundan dolayı yeni bir çift xenon ampul almayı düşünüyorum.

Güzel aydınlatacak tavsiye olarak ne söyliyebilirsiniz?

Şimdiden teşekkürler :)  

Photon yada Osram tercih edilmeli.. photon ömrü osrama göre daha az olucaktır tercih sizin

Bende ampül bakınıyorum. 3’ünden birisini alacağım. 
- Osram Night Breaker Laser Xenarc 4500k
- Osram Classic Xenarc 66240clc 4300k
- Philips X-treme vision %50 4800K 

500-600 civarı ayırdığım bütçe ve merak ettiğim bir diğer şey Mercedes BMW gibi arabaların farları daha keskin aydınlatıyor ve yere vuran noktaları mavimsi oluyor bu tarz bir ampul takmamız mı mümkün mü? 

Bu tarz hangi ampuller var?

500-600 civarı ayırdığım bütçe ve merak ettiğim bir diğer şey Mercedes BMW gibi arabaların farları daha keskin aydınlatıyor ve yere vuran noktaları mavimsi oluyor bu tarz bir ampul takmamız mı mümkün mü? 

Bu tarz hangi ampuller var?
@lasttohit Hocam 4300 K bildiğim kadarıyla VW ve Mercedes fabrika çıkış far rengi. 4300 üstünde yağmurlu havada zemin yansıması ve sis li havada aydınlatma sorunu yaşarsınız.

5000K photon aldım 1 sene gitti pişmanım bir daha almam. Osram 4300 K öneririm

Bende ampül bakınıyorum. 3’ünden birisini alacağım. 
- Osram Night Breaker Laser Xenarc 4500k
- Osram Classic Xenarc 66240clc 4300k
- Philips X-treme vision %50 4800K 

Osram Xenarc Classic ucuzlatılmış versiyondur., Classic serisi maliyeti düşük tutmak amacıyla kullanılan malzeme ve ömrü nispeten kısa tutulmuş bir ürün., ve Classic serisi 4150 kelvin değerine sahiptir., 

Bunun yerine Osram Xenarc Original bakın veya bütçe el veriyorsa Xenarc Night Breaker Laser 

@lasttohit Geçen yazmıştım biraz pahalı olur diye 

Philips D2S XENON X treme Vision gen2 +150 AMPUL 85122 XV2S1 

yurt dışındaki çoğu tuning firmalarının araştırmalarına göre en iyi d2s xenon aydınlatma %150 daha fazla ışık ve 4800 kelvin gerçek renk akışıyla bu ampuldür.

Türkiyede satışı daha yeni yeni başlandı. yurt dışında çok popüler. bu ampulun rakibi osramın en gelişmiş versiyonların osram d2s xenarc 66240 cbb bulbs (7000k) dir. Bu ampul kelvin değerinden de anlaşılacağı gibi renk olarak buz mavisine yakındır. buz mavisi olupta en iyi ışığı bu ampul veriri. ancak iki marka arasındaki an fazla ışık gücü hem kelvin değerinden hemde xenonda kullanılan gaz tipinden dolayı phlips gen 2 dir. Ancak ben olsam osram alırım çünkü buz mavisi rengin hastasıyım. bu iki markanın  çit fiyatı 800 ile 1200 arasında değişmektedir. 

bazı firmalar yurt dışından kaçak yollarla getirtip çiftini 500-700 civarına satmakta. ancak orjinallik konusunda garanti vermiyorlar. ben d2s ampul üzerinde araştırma yapmıştım zamanında d3s ampul olarak daha iyisi olabilir. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt