Sizce hangisi? (alındı)

1 yıldır michelin 17 jant  primacy 4 kullanıyorum. Konforlu bir lastik olduğu için aldım. Eski hankooklardan sonra pamuk gibi geldi ve aracım 150hp olduğundan patinaj sorunum vardı bu lastikle onuda çözdüm.  Çok çok fazla çukurların olduğu yerde yaşıyorum ve hergün park için kaldırıma çıkıp iniyorum bu michelinle ilgili en ufak sorunum olmadı aksine etiket değerlerininde hakkını veriyor. Olumsuz yorum yapanları hayretle okuyorum 
Ben de 16 inch primacy 4 kullanıyorum. 1,5 sene oldu. Yumuşak lastik olduğu için konfor iyi. Patinaj yok. Tutunma iyi. Aracın önerdiği lastik basıncı 32 psi. Lastikçinin önerdiği 34 psi(yumuşak lastik olduğu ve çukurları göz önünde bulundurduğu için) . Michelin kendi sitesinde 33 psi. Benim düşüncem de 34 psi. Bence de lastik markasina göre lastik basınçları fark ediyor.

@Muhammed sakin, dikkatli kullanıcıysanız ve konfor,güvenlik istiyorsanız primacy 4 tavsiye ederim. Diğer lastik ile ilgili tecrübem yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Hsyn07Cross Climate kullandım, 15 binden sonra aşırı kaymaya başladı lastikler,patinaj filan,40 binde çöp. 
Ben hiç memnun kalmadım. 
continental CC5 kullandım araç fazla sallanıyordu 55 yanak değilde 70 yanak gibi. Markaların bazı modelleri şaşırtıcı bir şekilde kötü oluyor. Hankook ventus prime2’ler çok iyiydi💫 Lastiğin ömrü zaten 40-45 km,daha sonra aynı performanstan eser kalmıyor.

Sebep nedir hocam açar mısın? 
5 yıllık continental csc5 lastiklerim yıl olarak vs eskidi diye bunları taktım eski lastiğimin patinaja düşmediği yerlerde bu patinaj yapıyor , abs yi devreye sokuyor yağmurda da kullandım hiç güven vermedi , lastik ebatlarım 225 45 17

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5 yıllık continental csc5 lastiklerim yıl olarak vs eskidi diye bunları taktım eski lastiğimin patinaja düşmediği yerlerde bu patinaj yapıyor , abs yi devreye sokuyor yağmurda da kullandım hiç güven vermedi , lastik ebatlarım 225 45 17

Çok değişik yorumlar var bu lastik hakkında enteresan 🤔

Michelin primacy 3 ve Goodyear F1 Eagle Asymmetric 3 kullandım. Michelin yanağı kısa sürede yarıldığı için Goodyear aldım. Goodyear kesinlikle kalkışlardaki patinaj sorunumu giderdi. 
Goodyear michelin kıyaslaması yapsanız kullanımınıza göre artı eksi 

Kesinlikle cpc6, bulunduğunuz yerin yolları kötü ise cpc5 daha mantıklı olacaktır.

@Muhammed Goodyear a geçince patinaj problemi çözüldü, daha uzun ömürlü oldu. Michelinin ömrü çok kısa oldu. Goodyear a geçince bunlardan başka bir değişiklik hissetmedim. 

Çok değişik yorumlar var bu lastik hakkında enteresan [emoji848]
Aynen öyle kimisi beğeniyor kimisi aman uzak dur diyor bende eski lastiğim continental olduğu için değişiklik olsun sonuçta adı var dedim ama parasının lastiği değil memnun kalmadım

@Muhammed 

Belirlediğiniz bütçenizi aşmıyorsa kesinlikle bu iki lastikten birini öneririm. 

Screenshot_20200210_113109_com.pozitron.hepsiburada.jpgScreenshot_20200210_113141_com.pozitron.hepsiburada.jpg

Bu iki lastik arasında gidip geliyorum sizce hangisi? 
Elma ile armut olmuş. 

Asymmetric 5 yüksek performans lastiği ve Michelin'de karşılığı Pilot Sport 4'tür. Bu ikisini kıyasla deseydiniz Michelin derdim. İncelemelerde Michelin ıslak performansı daha iyi, daha konforlu ve daha sessiz, diğer alanlarda da ikisi de benzer. Kişisel deneyimlerim de bununla örtüşüyor. Benim için şu anda PS4 referans lastiktir.

Ancak Golf bu kadar yüksek performans gerektiren bir lastik değil. Daha mütevazi ürünler de pekala yeterli olabilir. Genel kullanım için hemen her alanda ortalama üstü performans gösteren Continetal Premium Contact 6 akla ilk gelen model doğrusu. Hoş fiyatı mütevazi demeye yeterli değil ama olsun. Primacy'ler başlarda başarılı bulunurken güncelenen modelleri 3 ve/veya 4 karışık yorumlarla anılıyor. Bu karşılaştırmalı incelemelerde de böyle. İlk aklan gelen üretim standardının  değişkenlik gösteriyor olması, ama Michelin gibi bir markada bunu beklemem. Olasıdır ki beklentilerle bulgular örtüşmüyor. Bu çelişkili durum nedeniyle Primacy olmasın derim. 

Son söz de "sizce" konusunda. Bireysel izlenimler ve kanaatler bir ürün konusunda karar verdirici olmaya yetmez. Mutlaka bağımsız ve konusunda uzman kuruluşların nesnel kriterlere dayalı incelemeleriyle birlikte değerlendirilmelidir. Yoksa kişilere kalırsa beklentilerini karşılayan her lastik en iyisidir.

Bu arada sizin lastikten beklentileriniz ne?

Elma ile armut olmuş. 

Asymmetric 5 yüksek performans lastiği ve Michelin'de karşılığı Pilot Sport 4'tür. Bu ikisini kıyasla deseydiniz Michelin derdim. İncelemelerde Michelin ıslak performansı daha iyi, daha konforlu ve daha sessiz, diğer alanlarda da ikisi de benzer. Kişisel deneyimlerim de bununla örtüşüyor. Benim için şu anda PS4 referans lastiktir.

Ancak Golf bu kadar yüksek performans gerektiren bir lastik değil. Daha mütevazi ürünler de pekala yeterli olabilir. Genel kullanım için hemen her alanda ortalama üstü performans gösteren Continetal Premium Contact 6 akla ilk gelen model doğrusu. Hoş fiyatı mütevazi demeye yeterli değil ama olsun. Primacy'ler başlarda başarılı bulunurken güncelenen modelleri 3 ve/veya 4 karışık yorumlarla anılıyor. Bu karşılaştırmalı incelemelerde de böyle. İlk aklan gelen üretim standardının  değişkenlik gösteriyor olması, ama Michelin gibi bir markada bunu beklemem. Olasıdır ki beklentilerle bulgular örtüşmüyor. Bu çelişkili durum nedeniyle Primacy olmasın derim. 

Son söz de "sizce" konusunda. Bireysel izlenimler ve kanaatler bir ürün konusunda karar verdirici olmaya yetmez. Mutlaka bağımsız ve konusunda uzman kuruluşların nesnel kriterlere dayalı incelemeleriyle birlikte değerlendirilmelidir. Yoksa kişilere kalırsa beklentilerini karşılayan her lastik en iyisidir.

Yok tutuşu iyi olsun istiyorum, konfor ve yol tutuşu aynı anda olmaz diye yorumlar aldım o yüzden daha çok yol tutuşu iyi olsun istiyorum birde lastik hamurunun yumuşak olmasını istiyorum en azından biraz konfor sağlaması adına 

Elma ile armut olmuş. 

Birde hız kodunu nasıl seçmeliyim sizce v mi w mu yoksa y mi bunlar çok etki eder mi? 

Hocam michelin primacy konfor temelli bir lastik olduğu için yumuşak ama bu bizim yollarımız için fazla yumuşak dolayısıyla ülkede spor araba sürmesek bile spor lastik almamız gerek goodyear asymmetric michelin pilot sport continental spor contact continental premium contact(bu tam spor değil ama yine iyi) bu tarz kullanmak lazım. bence cpc6 alın.

Geri
Üst Alt