Golf 7 burç sesi

Muhammet-vag

Yeni Üye
İsim
Muhammet
Arkadaşlar yakın zamanda yetkili serviste salıncak burç sesi için gidip yağlatıp yada değişim yaptıran var mı varsa maliyeti nedir

Ben ücretsiz yaptırdım bakımda

@Muhammed bende yarın periyodik bakıma gidicem Kartal doğuşa nasıl yaptırdın ücretsiz yağlattın mı

Söyledim ses geldiğini onlarda ücretsiz yağlarız dediler 

120 bin km’de sanayide değişmişti salıncak burçları,servis yüksek fiyat istemişti🔥 z rotları da değişmişti,bir tanesi ses yapıyordu lastiği patlakmı neydi,ustanın dediği,orj Z rotlar yassı sac gibi,takılanlar fotodaki gibi silindir şeklinde. Plastik takoz burçlar serviste sürekli yağlanıyordu iki ay sonra yine aynı sesi yapıyordu,değişince bir sene sonra yine ses başladı,kasislerden geçerken garç gurç.

F704C963-A907-4AA5-9A32-BBA7CF3A2150.jpeg

F8C85523-C0C9-45B9-8B62-76FDF59EE86E.jpeg

Bu sesin çözümü yok. Duymamaya çalışalım :D

Asıl mesele; 8'de de var mı aynı ses, onu merak ediyorum :)

@Muhammet-vag Selamlar, gecen hafta aracın yıllık bakımı için doğus otoya gittim.

Bikaç sikayetim vardı, şöför tarafının ön lastığında kasislerden yada ufak cukurlardan gecerken tak tuk ses geliyordu. Bu arada bu ses aracı aldıktan 5-6 ay sonra gelmeye başladı. (arac 2018 model sıfır aldım)

Hallederiz dediler, aracı teslim aldım. Burcları yağlamışlar vs vs. Ses aynen devam ediyor, hiç bir değişme yok. Ayrıca şunuda belirtmen isterim ki, kasislerden baya yavaş geçerim 10km nin altına düşerim, kasislerden geçerken firene basmam öncesinde basarım, arabama iyi davranırım yani arkadaşlar.

Sonuc olarak ses devam etmekte, boyle lastik kasise çıkarken değilde kendini bırakırken tak diye bir ses. Anlamadım, çözemedim gitti.

@Muhammet-vag Selamlar, gecen hafta aracın yıllık bakımı için doğus otoya gittim.

Bikaç sikayetim vardı, şöför tarafının ön lastığında kasislerden yada ufak cukurlardan gecerken tak tuk ses geliyordu. Bu arada bu ses aracı aldıktan 5-6 ay sonra gelmeye başladı. (arac 2018 model sıfır aldım)

Hallederiz dediler, aracı teslim aldım. Burcları yağlamışlar vs vs. Ses aynen devam ediyor, hiç bir değişme yok. Ayrıca şunuda belirtmen isterim ki, kasislerden baya yavaş geçerim 10km nin altına düşerim, kasislerden geçerken firene basmam öncesinde basarım, arabama iyi davranırım yani arkadaşlar.

Sonuc olarak ses devam etmekte, boyle lastik kasise çıkarken değilde kendini bırakırken tak diye bir ses. Anlamadım, çözemedim gitti.
benim araçta 2018 ve vw bayiden 0 km olarak alındı, bu dediğiniz tak tuk sesler yaklaşık 6-7 ay sonra benden de gelmeye başladı, baktılar ettiler ama bir şey yok dediler. her şey yolunda sıkıntı yokmuş. yaklaşık 1 ay sonda 30.000 km bakımına gideceğim tekrar soracağım bu konuyu. 

Bu sesi duymamak için yağmurlu havalarda araç kullanmak en ideali!, 

Dışarda cama vuran yağmurun sesi içeride de hafif bir fan sesi olunca önden gelen seslerin hiç birini duymuyorum  :)

Gerçi şimdi de arka koltuğun oralardan bir yerden ses gelmeye başladı   :O   bazen, keşke  iç mekanı bu kadar izole etmeselerdi diyesim geliyor! 

Arkdaşlar bu sesin cözümü yok diger arkadaşlarında dedigi gibi  sıvı giresle belli aralıkla yapılabilir.

Servis 400-500 liraya söküp yaglıyor salıncak burclarını.Ama kesin özüm diil 4-6 ay sonra tekrar ses yapmaya başlıyor.

Hatta deiştirseniz bile kesin cözüm diildir.

2-3 ay önce yetkili serviste burçları değiştirdim 730 TL gibi bir fatura çıktı, artık ses duymuyorum, 730 TL nin acısı ile uzun bir süre o sesi duymam sanırım :)

Peki bu sese çaresi neden bulunmuyor bence Vw artık maliyetten kaçıyor insanları soymaya çalışıyor o kadar para veriyorsun bu sorun kronik diyorlar diğer araçlarda böyle bir sıkıntı var mı acaba bende 2004 model golf 5 vardı kaç model olmasına rağmen ondan böyle bir ses çıkmıyordu yani 

Geri
Üst Alt