SİS FARI AMPULLERİNİ LED TİP YAPTIKTAN SONRA GEREKEN KODLAMA

Orhan

Üye
İsim
Orhan
Araçlarımızın sis farları fabrika çıkışlı halojen tip ampul ile gelmektedir. Piyasada sis farları için LED tip ampuller satılmaktadır. Ancak bu LED tip ampulleri alıp aracımıza taktığımızda arıza lambası yanmaktadır.

Aslında araç halojen tip ampul takıldığını düşünürken siz LED tip ampul taktığınız için bu durum kaçınılmazdır.

Çözümü ise çok basittir. Herhangi bir arıza ışığını iptal etme durumu söz konusu değildir. Yalnızca araca sis farı ampullerinizi LED tip olarak değiştirdiğinizi bildirmeniz yeterli olacaktır.

1-  09 Cent. Elect.

2- Security Access -16 > key 31347

3- Adaptation - 10

Sol Sis Farı

(1)-Leuchte12NL LB45-Lasttyp 12

New Value: 6 - LED Lichtmodul  (Default Value: 10 - allgemeine Scheinwerfer)

Işık şiddeti:

(6)-Leuchte12NL LB45-Dimmwert AB 12

Default değer 127'dir. Daha üstü denenmemiştir ancak ışık şiddeti fazla gelirse düşürmenizde bir sakınca yoktur.

Sağ Sis Farı

(1)-Leuchte13NL RB5-Lasttyp 13

Işık şiddeti:

(6)-Leuchte13NL RB5-Dimmwert AB 13

Default değer 127'dir. Daha üstü denenmemiştir ancak ışık şiddeti fazla gelirse düşürmenizde bir sakınca yoktur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
sis farını led yapmıştım önceden verdiğin kodlamaları da bugün yaptım. değeri %100 de bıraktım değiştirmedim.

taktığım zaman bir kez sol sisi kontrol edin uyarısı gelmişti. bundan sonra uyarı hiç gelmemişti ama kodlamalarını da yapmış oldum. kodlamaya rağmen bir problem olursa haberdar ederim.

fotolarını da buraya koyalım en azından led-halojen eski yeni değerler burada olsun.

G2zJQ7.jpg

P6MVYN.jpg

YWb9BZ.jpg

5mVvM5.jpg

@MSE

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Orhan Hoca 'm iyi düşünmüşsünüz. Led sisleriniz tekrardan hayırlı olsun :)

ben sisleri led e çevirmek yerine altına gündüz ledi takcam

@Orhan Hoca 3. Yila girmeme 1 ay kaldi :D orhan abi bosluga sokcam uzun duz olanlari var bunlarin

Benim sisler sonradan takıldı arka sislere bağlı. Sanırım böyle bir işlem bende işe yaramaz dimi ? Çözümü var mıdır peki ?

Benim sisler sonradan takıldı arka sislere bağlı. Sanırım böyle bir işlem bende işe yaramaz dimi ? Çözümü var mıdır peki ?
Siz arka sis kanalında aynı işlemi yapacaksınız hocam ama bu sefer arka led olmadığı için arıza verir. İkisini de aynı şekile getirmek ve ona göre kodlamak gerekir.

@SATURNUS2015 

Arkadaşlar merhaba, siteye yeni üye oldum. Çok faydalı bilgiler var. Öncelikle bu faydalı bilgileri istifademize sunanlara teşekkür ediyorum. 
Farları (kısa-uzun) led tipi (piyasada bulunan fanlı) ampüllere dönüştürdüğümüzde sislerde olduğu gibi bir kodlama yapılabiliyor mu? Arıza ışığı yakmaması için.. 

Araçlarımızın sis farları fabrika çıkışlı halojen tip ampul ile gelmektedir. Piyasada sis farları için LED tip ampuller satılmaktadır. Ancak bu LED tip ampulleri alıp aracımıza taktığımızda arıza lambası yanmaktadır.

Aslında araç halojen tip ampul takıldığını düşünürken siz LED tip ampul taktığınız için bu durum kaçınılmazdır.

Çözümü ise çok basittir. Herhangi bir arıza ışığını iptal etme durumu söz konusu değildir. Yalnızca araca sis farı ampullerinizi LED tip olarak değiştirdiğinizi bildirmeniz yeterli olacaktır.

1-  09 Cent. Elect.

2- Security Access -16 > key 31347

3- Adaptation - 10

Sol Sis Farı

(1)-Leuchte12NL LB45-Lasttyp 12

Işık şiddeti:

(6)-Leuchte12NL LB45-Dimmwert AB 12

Sağ Sis Farı

(1)-Leuchte13NL RB5-Lasttyp 13

Işık şiddeti:

(6)-Leuchte13NL RB5-Dimmwert AB 13

Arkadaşlar merhaba, siteye yeni üye oldum. Çok faydalı bilgiler var. Öncelikle bu faydalı bilgileri istifademize sunanlara teşekkür ediyorum. 
Farları (kısa-uzun) led tipi (piyasada bulunan fanlı) ampüllere dönüştürdüğümüzde sislerde olduğu gibi bir kodlama yapılabiliyor mu? Arıza ışığı yakmaması için.. 

Geri
Üst Alt