2019 Model Donanım Değişiklikleri / Sıfır Araçta Egzoz

Mugzy

Üye
İsim
Arda
Selamlar ahali.

Daha önce kullandığım 2017 model 1.4TSI 125PS Highline DSG aracımızı sattık, ilanını görenler olmuştur.

Bugün, uzun zamandır beklediğimiz 2019 model 1.5TSI 150PS ACT DSG Highline aracımızı teslim aldık. Öncelikle herkese gönlündeki araç nasip olur inşallah.

Önceki aracımıza kıyasla farkettiğim donanım değişiklerinden ve ufak nüanslardan bahsedeyim;
- Çoğu kişinin bildiği gibi Highline’da kış paketi (ön ısıtmalı koltuklar, ısıtmalı cam suyu, fark yıkama) standart donanım oldu.
- Park sensörü uyarı sesi değişmiş, biraz daha tiz ve Alman araçlarına göre ‘şımarık’ bir ton koymuşlar. Kore ve Fransız araçları gibi..
- Çerçevesiz iç dikiz aynası artık yok. Görür görmez şok oldum, bilgim yoktu açıkçası..
- Çok fonksiyonlu direksiyon simidine CC için mode tuşu yerine araba tuşu ve view tuşu gelmiş. Golf’ten sonra çıkan yeni araçların dijital kadranlarında biliyorsunuz kadran görseli değişebiliyor. Mode tuşu da ACC’li araçların direksiyonundaki gibi. Anlaşılan fazladan parça üretmeyi gereksiz görmüş VW.
- Emniyet kemerlerinin makarası daha gevşek geldi bana. Yani kemer takarken çektiğinizde hızlıca geliyor.

Bunlar dışında danışmak istediğim bir konu var. Aracı teslim aldıktan sonra iki araçla eve döndük. Beni arkadan takip eden babam, egzozdan yoğun duman geldiğini söyledi. Kontrol ettim, sanki coldstart/sabah soğuk havada ilk çalıştırma yapmış gibi duman geliyordu fakat yağ ve hararet ideal sıcaklıkta olduğunu belirteyim. Motorun davranışında anormallik hissetmedim ama düşünmeden de edemiyor insan. Yeni araçlar için olağan bir durum mudur acaba?

Herkese keyifli ve güvenli sürüşler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamlar ahali.

Daha önce kullandığım 2017 model 1.4TSI 125PS Highline DSG aracımızı sattık, ilanını görenler olmuştur.

Bugün, uzun zamandır beklediğimiz 2019 model 1.5TSI 150PS ACT DSG Highline aracımızı teslim aldık. Öncelikle herkese gönlündeki araç nasip olur inşallah.

Önceki aracımıza kıyasla farkettiğim donanım değişiklerinden ve ufak nüanslardan bahsedeyim;
- Çoğu kişinin bildiği gibi Highline’da kış paketi (ön ısıtmalı koltuklar, ısıtmalı cam suyu, fark yıkama) standart donanım oldu.
- Park sensörü uyarı sesi değişmiş, biraz daha tiz ve Alman araçlarına göre ‘şımarık’ bir ton koymuşlar. Kore ve Fransız araçları gibi..
- Çerçevesiz iç dikiz aynası artık yok. Görür görmez şok oldum, bilgim yoktu açıkçası..
- Çok fonksiyonlu direksiyon simidine CC için mode tuşu yerine araba tuşu ve view tuşu gelmiş. Golf’ten sonra çıkan yeni araçların dijital kadranlarında biliyorsunuz kadran görseli değişebiliyor. Mode tuşu da ACC’li araçların direksiyonundaki gibi. Anlaşılan fazladan parça üretmeyi gereksiz görmüş VW.
- Emniyet kemerlerinin makarası daha gevşek geldi bana. Yani kemer takarken çektiğinizde hızlıca geliyor.

Bunlar dışında danışmak istediğim bir konu var. Aracı teslim aldıktan sonra iki araçla eve döndük. Beni arkadan takip eden babam, egzozdan yoğun duman geldiğini söyledi. Kontrol ettim, sanki coldstart/sabah soğuk havada ilk çalıştırma yapmış gibi duman geliyordu fakat yağ ve hararet ideal sıcaklıkta olduğunu belirteyim. Motorun davranışında anormallik hissetmedim ama düşünmeden de edemiyor insan. Yeni araçlar için olağan bir durum mudur acaba?

Herkese keyifli ve güvenli sürüşler.
Hayırlı olsun 😬 Hava soğuk duman değildir, su buharıdır, rahat olun.

Park sensörü 4 farklı makamda ötebiliyor .. ayarlardan değişmiştir ?

Eski haline dönebilir.(ayarlanabilir)

Kış paketi standart donanım olmadı aslında ? 

Vw nin üretimi tamamlanmış yada üretim planlamasında ki Kuzey Avrupa golfleri buraya kaydırıldığı için öyle geliyor 4 aydır. Özellikle kış paketinde gelen far yıkamanın reel amacı full kar yağışlı uzun periyot (5 ay) kuzey avrupa ülkelerinde karla kaplanan far yüzeylerine antifirizli / ısıtmalı su püskürtüp donmayı önlemek (sürüş sırasında)

Kış paketinin Tropikal Tr de standart olması zor ihtimal 

Çerçevesiz ayna 2018 den itibaren yok (evet ! Çalıyolar ama yinede araba yapıyorlar)

Aracınız hayırlı olsun. 

Duman meselesi benim aracımda da (1.5 tsi) dikkatimi çekmişti ancak 2000km oldu herhangi bir sorun, sıkıntı yaşamadım. Daha önceki aracım atmosferik motorlu+lpg olduğu için duman o kadar çok yoktu. 

Aracı kaça aldınız mahsuru yoksa? 

@bf417 teşekkür ederim hocam.

@Savatage hocam bilgim yoktu kış paketi konusunda. Doğuş standart diye pazarlıyor, e tabi bizim insanımız da donanımı sever. Ayarlardan kontrol edeyim makamı :D

@tiesay hocam teşekkür ederim. Yaklaşık 200 bin. Sevkiyatın yeni yıla sarkmasından dolayı hurda teşviğini yakalayamadık.

@HONEY işte beklediğim yorum :D  teşekkürler hocam.

Hayirli olsun hocam

Kazasiz belasiz kullanmak nasip etsin

Sizi baklava.xls excel dosyasina ekledim

61d511179a206e41ee8626663e642004.jpg

@Savatage arka ton 1, ön ton ayarı 7 olarak geliyormuş default. Diğer tonlara baktım ama hep aynı şekilde tınlıyor, notası değişiyor. Oyuncakçıda satılan uyduruk piyano sesi bildiğiniz. Kadranın içinde bulunan buzzer/speakar revize edilmiş demek ki.

@bf417 teşekkür ederim hocam.

@Savatage hocam bilgim yoktu kış paketi konusunda. Doğuş standart diye pazarlıyor, e tabi bizim insanımız da donanımı sever. Ayarlardan kontrol edeyim makamı :D

@tiesay hocam teşekkür ederim. Yaklaşık 200 bin. Sevkiyatın yeni yıla sarkmasından dolayı hurda teşviğini yakalayamadık.

@HONEY işte beklediğim yorum :D  teşekkürler hocam.
Benim araç sözde 24 aralıkta gelecekti ancak geminin İstanbul da hava muhalefeti ve önceki limanlarda yaşadığı gecikme nedeniyle 30 Aralık gecesi limana geldi. 31 Aralık ithalat işlemleri tamamlandı ancak hurda teşviki yetişmedi 2 Ocak tarihine kaldı, 5000tl patladı. (Belki aynı gemideydi araçlarımız) 

Diyeceğim o ki "Kaba et kıspetten çıktıysa..." 

Güzel günlerde kullanın

Benim araç sözde 24 aralıkta gelecekti ancak geminin İstanbul da hava muhalefeti ve önceki limanlarda yaşadığı gecikme nedeniyle 30 Aralık gecesi limana geldi. 31 Aralık ithalat işlemleri tamamlandı ancak hurda teşviki yetişmedi 2 Ocak tarihine kaldı, 5000tl patladı. (Belki aynı gemideydi araçlarımız) 

Güzel günlerde kullanın
Yanlış hatırlamıyorsam 4-5 ay önce hurda teşviki 7.000 sayıyorlardı., ne oldu da azaltmışlar ki

@forzaGillesSon aylarda hurda araç sayısı çok azaldı ve fiyatları yükseldi. İlk zamanlar hurdayı kendiniz aldığınızda yanılmıyorsam 10000tl ye kadar avantaj oluyordu ancak son aylarda wv, opel vs hep 5000tl fark koymaya başladı. 

Güzel günlerde kullanın
29 Ocak’ta limana varmıştı bizim gemi yanılmıyorsam. Park sensörü sesi sizde de mi kulak tırmalıyor hocam? Yarın kaydını koyarım. Cidden oyuncak org sesi geliyor arabadan. Sonradan sanayi de montaj yapılmış park yardımcısı sanki.

Sizin aracınız da hayırlı olsun. Ağız tadıyla binmek nasip etsin.

SSC SHANGHAI gemisi, adını hiç unutmam :)

Eski aracım vw olmadığı için kıyas yapamıyorum ancak beni rahatsız eden bir ses değil hocam. Kaydını koyun kıyaslayayım kendi aracımla.

Bu arada ben araca logo kamera taktım, tek başına ön arka park sensörü yeterli gelmedi bana. 

Aracınız hayırlı olsun. 

1.5tsi motor sesi de bana üst devirlerde farklı geldi. Biraz gaza getirebilir. 

SSC SHANGHAI gemisi, adını hiç unutmam :)

Eski aracım vw olmadığı için kıyas yapamıyorum ancak beni rahatsız eden bir ses değil hocam. Kaydını koyun kıyaslayayım kendi aracımla.

Bu arada ben araca logo kamera taktım, tek başına ön arka park sensörü yeterli gelmedi bana. 
Belki arka kameralı araçlarda farklıdır tonu. Gerçi siz de yaptırmışsınız, değişiklik olmamıştır. Video çektim https://streamable.com/ftnau

LAPIS ARROW idi bizimkini taşıyan da. Haklısınız, Bazen sıkıntı yaşatabiliyor kamera olmaması. Önceki aracımda yoktu kamera. Önemsiz bir kaç ufak park hasarım olmuştu.

Aracınız hayırlı olsun. 

1.5tsi motor sesi de bana üst devirlerde farklı geldi. Biraz gaza getirebilir. 
Teşekkürler hocam. Henüz zorlamadım üst devirleri :)

Geri
Üst Alt