Motor titreşimi

aozbas

Üye
İsim
Abdullah
Merhaba arkadaşlar 

Aranıza yeni katıldım. Golf 7 1.6 TDI dsg aracım var. Motorda 1600-2000 devir arası farklı bir titreşim var ve bunu kasaya veriyor. Arabanın içinde zırıltı ve uğultuya sebep oluyor. Acaba bu normalmi. Hepsi aynımı. Sağ sol motor kulağı değişti ama şikayetim devam ediyor. Büyük viteste daha çok hissediliyor. 

Benden başka bu sorunu yaşayan yok galiba. En iyisi başka bir golf bulup karşılaştırayım

Upvote 0
Gecmis olsun, arac hareket halindeykenmi titriyor? Durdugu yerdeykenmi? Manuelmi? Dsg mi? Titresim tum arabadami hissediliyor yoksa agirlikli direksiyondami? 

Belki bu sorularin cevaplarina gore yorumlayabilecek biri cikar. Titresim varsa mutlaka donen bi parcanin dengelemesinde hata vardir sayet kulaklar yeni degisti ise. 

Upvote 0
@gembad titreşim motordan geliyor. 1500-1800 devir arası özellikle. Yolda giderken vitesi boşa alıp devri bu aralığa getirince bunu net görebiliyorum. Motorda birşeyler sorunlumu bilmiyorum. 70 bin km dir araç bende. 

Upvote 0
hocam tamamen motor kulakçıklarından kaynaklı olduğunu düşünüyorum ön arka da değişmeli sorun devam ettiyse hatta ustanın tek tek deneyip karar vermesi lazımdı kesin sonuç için

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Ustanın biri dpf vidalarını sıktı. Biraz düzeldi. Araç boştayken de zırıltı yaptığı için motor kulağı ihtimalini eledim. Zaten sağ sol motor kukakları değişti ama faydası olmamıştı. Sanırım eksoz ile alakalı. Önceki aracım Toyota idi. Yere yakın olduğu için altını vurup manifoldu eğmişim. Baya zırıltı yapıyordu. Ne uyduruk arabaydı Toyota be. Bakalım araştırmaya devam

Upvote 0
Konuyu hortlattım ama soru cevapsız kalmasın. Toyota sahipleri genelde efendi uslu tiplerdir. Arabayı zorlukla alabildikleri içinde arabalarına gözü gibi bakarlar. Ondan dolayı da toyotaya bişey olmaz. Millet sanırki Toyota sağlam araba. Opel WV BMW kullanan kişilere toyotayı ver alt takımları yoldan toplarsın sanayiden çıkamazsın. Motorun contası bi tarafa civatası bi tarafa ayrılır. Çünkü Toyota gereksiz olduğunu düşündüğü hiçbirşeyi arabaya koymaz. Arabayı nasıl olsa sakin insanlar güzelim asfaltta kullanacaktır. Ha birde araba az yakmalıdır. Bu yüzden yokuşa geldiğinde 2000 cc motorlu Toyota sahibi gaza bassa da araba hızlanmaz ve 1400 cc motorlu opele geçilir. İşte böyle

Upvote 0
Hocam madem toyota nın o kadar kötü araba olduğunu net analiz yapabiliyorsanız araçtaki titreşiminde nereden kaynaklandığını kesinlikle anlarsınız 😃.ayrıca toyota ya yıllarca bindim çokta memnundum hiç bir sıkıntı yaşamadım.size göre dandik tabir ettiğiniz araç bir başka kişiye kaliteli gelebilir.biliyorsunuzki önce bütçe sonra zevk meselesi.lütfen çıkarımlarınızı böyle büyük kitleye hitap eden platformlara yazarken özen gösterin 🙂

Upvote 0
Zırıltı Tdi motorun orjinal titreşimiymiş. Kaç yere götürdüm hep aynı cevabı aldım. Bak şöyle bir genelleme de yapabilirim. BMW içinden efendi adam çıkma ihtimali yüzde 10 dur. Yıllarca yolda olmanın verdiği tecrübe. Buna da itiraz eden çıkar normaldir. Düşüncem tespitim beni bağlar. O kadar hassas olmaya gerek yok. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Ekstra konu açmadan benimde söyle bir sorunum var 2000 devirden sonra araba baya vuruntu yapıyor tsi motorda daha önce böyle bir sorunla karşılaşan varmı baya deprem oluyor arabada yakıttan olabilirmi

Upvote 0

Geri
Üst Alt