KASKO SİGORTASINDA SINIRSIZ İMM

Savatage

Uzman Üye

İsim
savatage
@HERKES

Kasko sigortasında sınırsız İMM nedir?

Aracınızla %400 hatalı şekilde arkadan 2020 model Audi A8 araca çarptınız tosladınız 

Sıfır Audi A8 bayide sanırım 1,6 milyon civarı bişey.

Şimdi bu adama zorunlu trafik sigortanız 41 bin lira ile sınırlı araç başına maddi hasarı öder ve basar gider!

Sonrası ?

Bu Audi A8 in 157 bin liralık hasarının 41 bini tazmin olduktan sonra geriye kalan ?

İşin bu kısmında kaskonuzun İMM teminatı dan karşı tarafın kalan hasarı ödenir!

Sınırsız neden önemli ?

Bu devirde zorunlu trafik sigortasının 41 bin lik teminat değeri komedi bir tutar 

İşte böyle bir durumda sınırsız Kasko İMM klozu ile  gönül rahatlığıyla arkadan 2-3 milyonluk Ferrari ye Lamborghini ye çarpabilirsiniz ...

Mesela bana başka bir sigorta şirketinden gelen teklifte İMM 100 bin lira ile sınırlı....( Bu durumda %100 kusurla bir Lamborghini aventador pert etmemenizi öneririm)

Alta bana gelen kasko teklifindeki sınırsız İMM teminatı görselini ekliyorum.

En altta da İMM nin tanımını içeren görsel var 

IMG_20200203_163614.png

IMG_20200203_163712.png

X TL İMM Klozlu bir kasko poliçesi priminin sınırsız İMM Klozu istenmesi halinde ne kadar arttığına ait örnek var mı acaba bildiğiniz? @Everyone

Sadece 125 lira falan farkediyor! Hatta en fazla 100 lira farkedenler var

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage bunu tek ferrari yada bentley olarak düşünmeyin birde zincirleme olduğu durumlar oluyor Allah korusun asıl orda önemli 2-3 aracın birden kusurunu karşılaması için sınırsız imm gerekir, nitekim oldukça gerekli bir kloz.

Bende IMM 100 bin lira, önüme lüks arac cikinca serit degistiriyorum veya takip mesafesini artiriyorum :) Sinirsizdan haberim yoktu yaptirirken, mayista yenilerken sinirsiz yaptiricam, bazi sigortalar 400 bine kadar bazisi sinirsiz IMM yapiyor, bence herkesin sinirsiz IMM yaptirmasi sart, özellikle üzerinize degerli gayrimenkul varsa, bir kazada hem arabayi hem evi kaybedebilirsiniz

@HERKES

Kasko sigortasında sınırsız İMM nedir?

Aracınızla %400 hatalı şekilde arkadan 2020 model Audi A8 araca çarptınız tosladınız 

Sıfır Audi A8 bayide sanırım 1,6 milyon civarı bişey.

Şimdi bu adama zorunlu trafik sigortanız 41 bin lira ile sınırlı araç başına maddi hasarı öder ve basar gider!

Sonrası ?

Bu Audi A8 in 157 bin liralık hasarının 41 bini tazmin olduktan sonra geriye kalan ?

İşin bu kısmında kaskonuzun İMM teminatı dan karşı tarafın kalan hasarı ödenir!

Sınırsız neden önemli ?

Bu devirde zorunlu trafik sigortasının 41 bin lik teminat değeri komedi bir tutar 

İşte böyle bir durumda sınırsız Kasko İMM klozu ile  gönül rahatlığıyla arkadan 2-3 milyonluk Ferrari ye Lamborghini ye çarpabilirsiniz ...

Mesela bana başka bir sigorta şirketinden gelen teklifte İMM 100 bin lira ile sınırlı....( Bu durumda %100 kusurla bir Lamborghini aventador pert etmemenizi öneririm)

Alta bana gelen kasko teklifindeki sınırsız İMM teminatı görselini ekliyorum.

En altta da İMM nin tanımını içeren görsel var 

Ekli dosyayı görüntüle 27610

Ekli dosyayı görüntüle 27611
hani Ferrari vs gibi arabalar az diyenler olacaktır. gidip bir benzin istasyonuna girdiğinizi düşünün. pek çok kişinin bilmedi bu ımm işte burada işinize çok yarıyor. ve cam muafiyeti de gözden kaçan unsurlar arasında.

Resmen makasçılara yönelik teminat koymuşlar. Makas atmaktan cezası olan kimseler bu teminattan faydalandırılmamalı.. ya da yok yok kesin zorunlu olmalı.

Alakasız olacak ama Hindistan'da, trafik ışıklarında kırmızıda beklerken korna sesine duyarlı trafik lambaları koymuşlar. Sistem korna sesi duyunca kırmızı ışık süresini uzatıyormuş. Adı ceza. Yahu o zaman diyelimki yeşil yandı geçiyoruz, yeşilde geçenler kornaya basarsa kırmızıdakiler hiç ilerleyemeyecekler.. yine aklımda deli sorular😀

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage

Hocamın daha önce açtığı prim konusunda da belirtmiştim.

İMM günümüz şartlarında çok önemli. Şuan aksigorta ve anadolu sigorta da imm yi sınırsız seçebiliyorsunuz. Diger sigorta şirketlerinin hepsinde bir limit mevcut.

Gördüğüm kadarıyla hocam da aksigortadan fiyat teklifi almış, yaptırmış mı bilmiyorum ama aynı klozlar ile anadolu dan da bir fiyat alıp karşılaştirmasini yapabilirsiniz. 

Araca göre degismekle birlikte 100-150tl arasında fiyat farkı belirtilen üzere çıkar. Bu fiyat farkı riski satın alınabilecek rakamlar..

Saygılar,

Nerde makasçı görsem trafikte?

İnşallah ölürsün bedduamı eksik etmem!

Hatta 2 km ilerde pert aracının içinde sıkışmış bi şekilde hayalini kurarım

Neşet Ertaş 

Kendim ettim kendim buldum 

Gerçeği bir gün bunları yakalar! 

İMM konusu güzel ve açıklayıcı olmuş

4 Yıldır Sınırsız İMM klozlu KAsko poliçesi satın alıyorum ilk zamanlar pek bilinirliği yokken  bu kloz için 20-30 tl artırım oluyordu bugünlerde 100-250 tl artırımı olabiliyor.

Tüm Forum dostlarımıza önemle bun klozu almalarını tavsiye ediyorum. Artık piyasada ki araçlar maddi olarak yüksek limitlerde ve bunu ihtitac duyulması muhtemel. 

Herkese Kazasız Belasız sürüşler diliyorum. :rolleyes:

Nerde makasçı görsem trafikte?

İnşallah ölürsün bedduamı eksik etmem!

Hatta 2 km ilerde pert aracının içinde sıkışmış bi şekilde hayalini kurarım

Neşet Ertaş 

Kendim ettim kendim buldum 

Gerçeği bir gün bunları yakalar! 
Hocam ben makasçı değilim ama herhangi bir insan hakkında ölümü düşünmek ki makasçı vs herhangi birisi olsun, yanlış.

Dikkat ediyorum yorumlarınız çok keskin biraz kendinizi rahatlatmaya bakın aksi halde hayatınız size zindan olacaktır başkalarına değil. 

Kötü düşünce sahibini bulur derler Allah korusun.

Bende 3 senedir ak sigortadan sınırsız olarak yaptırıyorum kasko fakire lazım ne kadar iyi olursa o kadar kafa rahat olur hele büyük şehirde yaşıyorsanız her taraf milyonluk araba kaynıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt