225 45 R17 yaz lastiği önerisi

Muhammed

Üye
İsim
Muhammed
Arkadaşlar uzun araştırmalar sonucunda bu üç lastikte karar kaldım birisini alacağım sizden yorum almak istiyorum. İlgilenip yorum yapanlara şimdiden teşekkür ederim.

IMG_20200207_161440.jpg

IMG_20200207_161359.jpg

IMG_20200207_161337.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar, malum kış ayındayız ne yaz lastiği diyeceksiniz ama bulunduğum konumda pek kış olmadığı için kış lastiği almadım ve yazlıklarım bayağı eridi yenisini almayı planlıyorum. Bütçem lastik başı max.500-550 diyebilirim. Kriterlerim sağlam uzun ömürlü olsun beni yarı yolda bırakmasın istiyorum gerisi orta seviyelerde olsa da olur. Şimdiden tavsiye veren herkese teşekkür ederim.  

Not: Lastiğin yumuşak hamurlu olması tercihim.
Öncelik yumuşak hamur ise; Nokian WetProof (finlandiya üretimi olanlar), Conti Premium Contact 6, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 bunlara bakabilirsiniz fakat hem yumuşak hamur hem de uzun ömür ikisi bir arada olması biraz işin mantığına aykırı..

@MuhammedMichelin Pilot Sport 4 tavsiye ederim 17 inç takım eskitip 18 inç janta geçtiğim zaman yine PS4 ile devam ettim gayet güzel bir lastik.

Merhaba arkadaşlar, malum kış ayındayız ne yaz lastiği diyeceksiniz ama bulunduğum konumda pek kış olmadığı için kış lastiği almadım ve yazlıklarım bayağı eridi yenisini almayı planlıyorum. Bütçem lastik başı max.500-550 diyebilirim. Kriterlerim sağlam uzun ömürlü olsun beni yarı yolda bırakmasın istiyorum gerisi orta seviyelerde olsa da olur. Şimdiden tavsiye veren herkese teşekkür ederim.  

Sava intensa uhp 2   Pişman olmazsın.  

https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-Auto-Bild-Summer-Tyre-Test.htm

Fiyat/performans olarak Dunlop SP Sport FM800 önerebilirim. Memnun kalırsınız bence.

Edit: Bahsettiğim lastiğin tane fiyatı ortalama 430-450 arası. Bütçenizin hepsini kullanarak Michelin PS4 ve Continental CPC6 da alabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yumuşak hamurdan kastınız nedir? 

1. Asfalta yapışan ve tutunması daha yüksek ama ömrü kısa lastik (gerçek anlamı budur)
  2. Yanak elastikiyeti fazla göreceli konforlu lastik 
Tahminim ikincisi olduğu yönünde. 

Önceki mesajlarda pek çok öneri olmuş. Bütçeniz de fena değil. O fiyatlara düzgün lastikler bulunur. Benim önerilerim:

Sportif kullanım öncelikli ise: Michelin Pilot Sport 4, Goodyear Eagle F1 asymmetric 5

Genel kullanım için: Continental Premium Contact 6

Biraz daha olsun derseniz: Hankook Ventus S1 Evo3, Hankook Ventus Prime 3 K125, Falken Ziex ZE310 Ecorun.

Yazdıklarımın hepsi göreceli uzun ömürlüdür. Bir de not: Piyasada XL (yük indeksi yüksek) lastikler pek rağbet görüyor gibiler, daha sert ve düşük konforlu oluyorlar.  

En dikkat etmeniz gereken konuda lastiğin yük ve hız indeksi maalesef lastikçiler bile buna dikkat etmiyor 

2016 golf 1.4 tsi da 225/45/17 91w(270km/h)hankook 
Yaza doğru michelin pilot sport 4 91v(240km/h) modeli ile değiştiricem continantal hem sesli hemde hız indeksi y(300km/h) olduğu için yanak yapısı çok sert hız indeksi ne kadar artarsa hamur yapısı sertleşiyor Yük indeksinide 91 den fazla almayın yanak tel sayısı artıyor lastik yine sertleşiyor michelin primacy 4 performanslı kullanımda mükemmel olmasada takabileceğiniz en sessiz ve yakıt ekonomisi iyi lastik 91v olması şartı ile

goodyear asymmetric 5 güzel lastik ama 225 45 17 ebatında hız indeksi y(300km/h) yani çok sert hamurlu bir lastik geç ısındığı için soğuk lastik performansı ve konforu kötü

Hankook s1 evo2 leri sevemedim kauçuk yapısını çabuk kaybediyor ve çok erken ses yapmaya başlıyor çatlamalar 2 yıldan sonra başlıyor ama tanesi şuan 400 tl ye bulabiyorsunuz

hangi marka alırsanız alın buna çok dikkat edin 225/45/17 91v veya 91w olsun

Fiyat/performans olarak Dunlop SP Sport FM800 önerebilirim. Memnun kalırsınız bence.

Edit: Bahsettiğim lastiğin tane fiyatı ortalama 430-450 arası. Bütçenizin hepsini kullanarak Michelin PS4 ve Continental CPC6 da alabilirsiniz.
Michelinde xl olmasından dolayı tereddütte kaldım :/

Öncelik yumuşak hamur ise; Nokian WetProof (finlandiya üretimi olanlar), Conti Premium Contact 6, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 bunlara bakabilirsiniz fakat hem yumuşak hamur hem de uzun ömür ikisi bir arada olması biraz işin mantığına aykırı..
bridgestone mu goodyer mı dersiniz ?

Michelinde ps4 de 91v modelinde extra load(xl) yoktur 94w modeli xl dır golf için kemik gibi bir lastiktir gereksizdir

Xl ekstra yük demek yani lastik yanağının sertleşmesi demek yük taşıyan ve ticari araçlarda tercih edilir lastiğin yanağı daha sağlamdır golf için gerekli değildir

Geri
Üst Alt