Basic Bi-Xenon ampül önerisi?

gurkank07

Yeni Üye
İsim
Gürkan
Merhabalar; 

Aracım 2014 Golf 7 Highline. Farları Basic Bi-xenon'lu ancak bana rengi çok sarı geliyor. Hem görünüş açısından hem de aydınlatma açısından yetersiz buluyorum. Ampülü değiştirme kararı aldım ancak çok kararsız kaldım. Photon D3S 6000k önerdiler. Sizce nasıl? Kullanan var mı? Ya da hangi ampülü önerirsiniz?

benim bildiğim kadarıyla çakmalar xenon da yoğunlukta philipsin halojende yok diye biliyorum

Upvote 0

@Unclaimed dediklerinizi de ben de düşündüm ama satıcı firma ürününmüz kalitelteidir dedi.Ayrıca philips markasının da çakmaları mevcut osram kendi sitesinde ürünlerinin orjinal kontolrolünü yapma olanağı sunuyor Acaba hangisi daha mantıklı?Artık kesin bi karar verip almak istiyorum..Bir de stark apx led light gun serisi ampulleri varr.var oğlu varrr??
Bu tür denemeler boşa harcanan zaman ve para kaybı olarak size geri dönecektir., halojen farın kimyası ile led ampülle verim alamazsınız.. 

Sahte ampül olayı Xenon tip ampüller için geçerli bir durumdur., halojen ampül için bu durum söz konusu değil., kimse ucuz olan bir şeyin sahtesini yapmaya uğraşmaz., Xenon gibi pahalı ürünlerin sahtesini üretmeye çalışırlar., 

30-40 liraya satılan lc waikiki tişörtün sahtesi olur mu olmaz., ama 700-800 liraya satılan markalı bir tişörtün sahtesi olur mu evet olur.. 

Olayı bu şekilde düşünün en kaliteli en performanslı bir halojen ampülün “çiftinin fiyatı” 160-170 lirayı geçmez., Ama Xenon ampül almaya kalktığınızda tanesi kalitesine göre 250 liradan başlar., 700-800 liraya kadar çıkabilir..

Upvote 0
@forzaGilles yani? siz olsanız napardınız? Ben +%200 daha fazla aydınlatma sağlayan ampullere daha sıcak bakıyorum siz ne dersiniz?kafam karışık bu konuda

Upvote 0
Ben orjinal ampüllerim artık patladığı için gece sürüşlerinde güvenlik problemi yaşıyordum, photonları geri iade etmedim, 6000K olanını kullanmaya başladım, şuana  kadar herhangi bir sorun yaşamadım, aydınlatması makul, 6000K yı 4300 K sarı olduğundan dolayı tercih ettim, ikisi arasında aman aman bir fark yok, arkadaşımda 4300k var, ancak yağmur da ve siste durum ne olur bilmiyorum.

9B332F92-56D6-4823-BDCB-753DD5CA7CCC.png

Upvote 0
@forzaGilles yani? siz olsanız napardınız? Ben +%200 daha fazla aydınlatma sağlayan ampullere daha sıcak bakıyorum siz ne dersiniz?kafam karışık bu konuda
Maksatınız daha iyi aydınlatma sağlamaksa; farınızın teknolojisi gereği halojen tip olduğu için led ampüler sizin için iyi bir çözüm olmayacaktır.,

Çözümü; iyi bir far ayarı ve Philips Xtreme Vision H7 ampülle aydınlatmanızı iyileştirebilirsiniz.,

Yok benim için farın aydınlatmasından ziyade havalı dursun gibi bir düşüncede iseniz o ayrı konu.. 

Ambalajların üzerindeki +%200 iddalı yazılara pek itibar etmeyiniz., bu tip iddalı ifadeler tamamen pazarlama taktiği.!!

Upvote 0
@forzaGilles teşekkürler bilgi için.Ben havalı  olmasından ziyade gece aydınlatması iyi olsun istiyorum.Bahsettiğinz ampulü duymuştum daha önce, ama onlarda da +%130 aydınlatmadan bahsediyor bu da bi taktik değil mi peki :)

forumdaki bi arakdaş stark led markasını önermişti onlarında halojen tarzı ampulleri var .bir de osram var o nasıl sizce?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Arkadaşlar golf 7 2014 modellerdeki   ; kısalar H4 ,uzunlar H7 mi oluyor acaba

Upvote 0
@gurkank07 merhaba gürkan bey benim de araç 2014 golf7.halojen ampullerden memnun değilim.Siz hangi markanın ampulünü aldınız acaba?Ben çok kararsız kaldım.Halojen farlara +%130 gücünde halojen ampullerden mi yoksa çizgisel odaklı led ampullerden mi alayım ? kararsızlık kafamı ağrıtıı valaa.her kafadan farklı sesler çıkıyor..

Upvote 0

Geri
Üst Alt