Basic Bi-Xenon ampül önerisi?

gurkank07

Yeni Üye
İsim
Gürkan
Merhabalar; 

Aracım 2014 Golf 7 Highline. Farları Basic Bi-xenon'lu ancak bana rengi çok sarı geliyor. Hem görünüş açısından hem de aydınlatma açısından yetersiz buluyorum. Ampülü değiştirme kararı aldım ancak çok kararsız kaldım. Photon D3S 6000k önerdiler. Sizce nasıl? Kullanan var mı? Ya da hangi ampülü önerirsiniz?

Merhabalar; 

Aracım 2014 Golf 7 Highline. Farları Basic Bi-xenon'lu ancak bana rengi çok sarı geliyor. Hem görünüş açısından hem de aydınlatma açısından yetersiz buluyorum. Ampülü değiştirme kararı aldım ancak çok kararsız kaldım. Photon D3S 6000k önerdiler. Sizce nasıl? Kullanan var mı? Ya da hangi ampülü önerirsiniz?
Philips veya Osram., başka alternatif yok.!! Philips ‘lerde piyasadakilerin neredeyse hepsi çakma., tek şeçenek kalıyor Osram., 

Photon vs.. bunlardan uzak durun paranızla rezil olursunuz.!! Ampül de iade de olmaz ortada kalırsınız., 

Genel olarak xenon ampüllerinin çakması çok olur., 

Osram ‘ın avantajı; sahteciliğe karşı özel bir sistem geliştirmişler., her xenon ampülünün kutusuna özel bir kod yapıştırılmıştır., bu kodu osramın sitesine giriyorsunuz., çıkan ekranda bu sefer başka bir kod yazıyor., bu sefer size diyor ki; ekranda yazan numara ile ampülün üzerindeki numarayı karşılaştır., rakamlar birbirini tutuyorsa orjinal anlamına geliyor., 2 aşamalı güvenlik önlemi yapmışlar.,

Bu sayede uyanık sahtecilerin orjinal kutuya çakma ampül koyma ihtimali de kalmıyor.!! Sistem online olduğu için ürün orjinal mi değil mi hemen anlayabiliyorsunuz., 

Aracınıza uygun olan ampül tipi: D3S

-Osram Xenarc Original D3S (Alman araçlarında kullanılan orjinal ekipman, renk tonu: doğal beyaz, yani gün ışığı) https://otomotivaydinlatma.com/osram-xenarc-original-standart-serisi/4182-osram-d3s-xenon-35w-4052899199569.html 

-Osram Cool Blue Intense D3S (renk tonu: beyaz-açık mavi arası) https://otomotivaydinlatma.com/osram-cool-blue-intense-cbi-serisi-4200k-beyaz-işik/4128-osram-d3s-66340-cbi-42v-35w-xenarc-far-beyaz-işik.html 

Bu link verdiğim satıcı yetkili osram bayisidir., daha önce alışverişim oldu., bir sıkıntı yaşamadım.,

Ürünün orjinalliğini kontrol etmek için: https://www.osram.com/appsj/trust/frontend/trust.do?locale=en_US

Detaylı bilgi için: https://www.osram.com/am/the-trust-program/index.jsp 

Not: ampül değişimi sonrası far ayarı yaptırmanız şart.!! Digital lazerli far ayar cihazı ile yaptırırsanız sıfır hata ile mükemmel sonuç alırsınız.!! Far ayarı öncesi yakıt deposu %60-80 arası dolu olması doğru ayar yapmayı kolaylaştırır.. (full dolu olmamalı)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Merhabalar; 

@gurkank07 Photon aldım 1 senede patladı. @tahsinb ye katılıyorum.  Aydınlatma açısından yetersiz bulmanızın sebebi merceğinizin lekelenmesi olabilir. Bende bundan muzdaribim çünkü.

1-philips (ORJİNAL OLMAK KAYDIYLA)

2-osram

Upvote 0
Öncelikle merhaba. Yaptığım araştırmalar neticesinde araçlarımızda orijinal olarak gelen Bi-Xenon ampuller Philips marka ve 4300 Kelvin değerine sahip. Bu kelvin değeri gün ışığı rengini yansıttığı ve optimum görüşü sağladığı için tüm araç üreticilerinde standart xenon kelvin değeri 4200-4600 kelvin değerleri arasındadır. Philips'in D3S ampulünü servisten veya Ender Elektronik'ten temin edebilirsiniz. Geçmişte 6000 kelvin ve 8000 kelvin xenonlar kullanmış birisi olarak söyleyebileceğim şey yağmurlu havalarda ve sisli havalarda gerçekten berbat bir aydınlatma sağladıklarıdır. Aracımı aldıktan sonra beni en rahatlatan şey bu olmuştu. Özellikle yağmurlu havada asfaltı görebilmek bir mucize gibi geliyordu. Ancak öneri olarak verebileceğim bir ampul var ki öf...

Osram Xenarc Night Breaker Laser. Ürün Osram markasının en iyi aydınlatan ve en yüksek performansa sahip ürünü. Bunu sadece üründe değil Osram'a attığım maile gelen cevap ile de teyit ettim. Ürün muadillerine göre daha maliyetli. Bu arada ürünün kelvin değeri 4400 Kelvin. Aşağıya ürünün karşılaştırma video linkini ve ürün resmini paylaşıyorum.

osram.png

osram1.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
1 saat önce, AuralPsynapse yazdı:

Öncelikle merhaba. Yaptığım araştırmalar neticesinde araçlarımızda orijinal olarak gelen Bi-Xenon ampuller Philips marka ve 4300 Kelvin değerine sahip. Bu kelvin değeri gün ışığı rengini yansıttığı ve optimum görüşü sağladığı için tüm araç üreticilerinde standart xenon kelvin değeri 4200-4600 kelvin değerleri arasındadır. Philips'in D3S ampulünü servisten veya Ender Elektronik'ten temin edebilirsiniz. Geçmişte 6000 kelvin ve 8000 kelvin xenonlar kullanmış birisi olarak söyleyebileceğim şey yağmurlu havalarda ve sisli havalarda gerçekten berbat bir aydınlatma sağladıklarıdır. Aracımı aldıktan sonra beni en rahatlatan şey bu olmuştu. Özellikle yağmurlu havada asfaltı görebilmek bir mucize gibi geliyordu. Ancak öneri olarak verebileceğim bir ampul var ki öf...

Osram Xenarc Night Breaker Laser. Ürün Osram markasının en iyi aydınlatan ve en yüksek performansa sahip ürünü. Bunu sadece üründe değil Osram'a attığım maile gelen cevap ile de teyit ettim. Ürün muadillerine göre daha maliyetli. Bu arada ürünün kelvin değeri 4400 Kelvin. Aşağıya ürünün karşılaştırma video linkini ve ürün resmini paylaşıyorum.

İyi güzel söylüyorsunuz da Osram Xenarc Night Breaker Laser D3S ampüller fiyatı ne kadar hiç baktınız mı.? Bu ampüle 1.200 lira kaç kişi verebilir..? 

Serviste Philips D3S xenon ampülün tanesine ne istiyorlar hiç sordunuz mu.? Servis ampülün tenesine 900 lira istiyor.. 

Ender elektronik ise philips için 450 istiyor.,  hadi diyelim ender den aldık ampülü sahte mi değil mi kontrol edebiliyor muyuz..? Hayır edemiyoruz., Ama Osram’da kontrol edebiliyoruz.,

Bahsini ettiğiniz bizim araçlarda fabrikada takılan ampülün adı: Philips Xenstart D3S bu ampül ile benim söylediğim Osram Xenarc Original D3S ampül., Bu ampüller her ikisi de “fabrikasyon ekipman” ampülü diye geçer., her ikisi de 4300 kelvin değerine sahiptir., 

Osram ‘ın tanesi 300 liradan alabiliyorken ve orjinal mi değil mi kendi sitesinden kontrol edebiliyorken., Neden philips ‘e daha fazla ödeyelim..? Neden çakma mı değil mi bilmediğimiz ve kontrol edemediğimiz bir ampülü alalım..?

Upvote 0
@forzaGilles  Anlamadığım şey konu başlığı öneri. Ben de araştırdığım ve bildiğim kadarı ile bilgimi paylaştım ki zaten muadillerine göre daha maliyetli diye de belirttim. Alabilecek olan veya taktırabilecek durumu olan arkadaşlar iyi bir aydınlatma performansı için ürünü araştırabilir veya alabilir. Sordunuz mu, baktınız mı gibi soru cümleleri kurmak yerine ampuller pahalı şu markayı tavsiye ederim diyebilecekken neden üst perdeden konuştuğunuzu anlamadım. Saygılar.

Upvote 0
Elimde kenarda duran piyasada orjinal diye satılan iki adet philips d3s replika ampüllerin fotolarını paylaşayım..

aa631132d530c840b829f151a9fcb24a.plist

e35b6ecb2df348446cbfa912d59a4161.jpg

0aa82b9b01859d8a5f719506edfe7543.jpg

aaaa73d3421e85a207ab090c600539d1.jpg

d486f23acbdace27bee4fee369e5d2b3.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
@forzaGilles  Anlamadığım şey konu başlığı öneri. Ben de araştırdığım ve bildiğim kadarı ile bilgimi paylaştım ki zaten muadillerine göre daha maliyetli diye de belirttim. Alabilecek olan veya taktırabilecek durumu olan arkadaşlar iyi bir aydınlatma performansı için ürünü araştırabilir veya alabilir. Sordunuz mu, baktınız mı gibi soru cümleleri kurmak yerine ampuller pahalı şu markayı tavsiye ederim diyebilecekken neden üst perdeden konuştuğunuzu anlamadım. Saygılar.
Üst perdeden konuşmıyorum öyle bir düşüncem olmadı., sadece bir ürün önerirken iyi düşünmek lazım., 1200 lira çok ciddi bir rakam ve zaten bu rakamı vermeyi göze almış bir insan burada ampül tavsiyesi istemez..

Upvote 0
Merhaba arkadaş benim düşüncemi buraya konu açarak yazmış lakin sanırım ben geç farkettim, ve geç kaldım photon ds3 xenon aldım 6000K yüzde 50 daha fazla ışık versiyonundan, kargom şuan yolda imiş ilime gelmek üzere, belki öğleden sonra dağıtıma çıkar, kendim montaj yapabilirmiyim bilmiyorum, kullanınca değerlendirmemi buraya yazarım. iki ampüle toplam 500 lira verdim.

Upvote 0
Merhaba arkadaş benim düşüncemi buraya konu açarak yazmış lakin sanırım ben geç farkettim, ve geç kaldım photon ds3 xenon aldım 6000K yüzde 50 daha fazla ışık versiyonundan, kargom şuan yolda imiş ilime gelmek üzere, belki öğleden sonra dağıtıma çıkar, kendim montaj yapabilirmiyim bilmiyorum, kullanınca değerlendirmemi buraya yazarım. iki ampüle toplam 500 lira verdim.
İade etme şansınız mevcut.. 500tl. az bir rakam değil., 6000k ampülle gece yolu görmekte ciddi sıkıntı yaşarsınız., tabii tecrübe etmek istiyorsanız o ayrı konu..

Upvote 0

Geri
Üst Alt