Geçtiği yolda ilk izi o bıraktı...

Furkan

Moderatör
İsim
Furkan
İki gün önce Volkswagen Shop internet sitesinde 146 sayfalık harika bir dergi gördüm ve hemen aldım. Üstelik kargo dahil sadece 12 TL, UPS kargo gibi işinin ehli bir kargo firması ile gelmesi de ayrı bir güzellik. İşi gücü bırakın hemen sipariş verin bence. :)  

Geçtiği yolda ilk izi o bıraktı 

SEGMENTİNİ YARATAN GOLFÜN 
 41 YILLIK MACERASI 

7 NESİL VOLKSWAGEN GOLF BİR ARADA 
 GTI, GOLF R, R32 VE MOTORSPORLARI 

Takvimler 1974'ü gösterdiğinde, Almanya'nın Wolfsburg kentinde yepyeni bir otomobil üretim hattından çıkmaya başlamıştı.
Geride bıraktığımız 41 yıla damgasını vuracak olan, başta Volkswagen markasını ve hatta otomobil dünyasını baştan sona etkileyecek bu otomobil Golf adını taşıyordu.

146 sayfalık, kuşe kağıda basılı bu özel dergide, Golf'ün dünden bugüne geldiği 41 yılın bir özeti saklı.
Hala ansiklopedi karıştırmayı sevenler için bir bilgi bankası, dergi tutkunları için bir koleksiyon sayısı...

Keyifli okumalar!...

açıklamaları ile 2015 yılında hazırlanan, adeta bir GOLF biyografisi...​

​

Her Golf Tutkununun mutlaka edinmesi gereken bir kaynak, 2015 yılına ait olması sebebiyle 7.5 kasadan bahsedilmemiş fakat hızlıca inceledim ve çok hoşuma gitti.

Golf ile alakalı daha önce görmediğimiz duymadığımız şeylerden de bahsedilmiş, ilk fırsatta keyifle ve detaylıca okuyacağım. Sıkıldıkça açıp bakılabilecek bir dergi gerçekten.

Satın almak için: https://binekarac2.vw.com.tr/shop/urunler/yasam-tarzi/Aksesuar/p/golf-41-yil-dergisi

Mk1: "Bay bir numara"

Mk2: "Bay yeni zengin"

Mk3: "Bay olgun"

Mk4: "Bay yenilikçi"

Mk5: "Bay sade"

Mk6: "Bay revize" 

ve son olarak Mk7 "Bay mükemmel" ifadeleri ile tanıtılmış. 

Bir kısmında Jetta'dan da bahsedilmiş ve ona da esprili bir şekilde "Sırt çantalı Golf" denilmiş. Zaman zaman görselleri ile beraber dergiden alıntılar yapıp ortamı şenlendirmeyi düşünüyorum. :)

Buyrun görsellere;

P_20200130_095121_1.jpg

P_20200130_094535_1.jpg

P_20200130_094600_1.jpg

Daha önce Motokaravan Golf, 3 Akslı Golf, Kanat Kapılı ve 6 Farlı Golf ve Limuzin Golf görmediyseniz çok şaşıracaksınız.

P_20200130_094937_1.jpg

P_20200130_094919_1.jpg

P_20200130_095109_1.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Su golf 7 nin kahverengi deri koltuklu ic mekan fotografi tum mk8 fotograflarindan guzel. Canli olarak bir kere gormustum bayiide gercekten inanilmaz bir opsiyon helede bu rengi.

auto motor sports ilk çıkardığında almıştım, golf7'ye özel yapılmış bir yayın. O zamanlar golfüm de yoktu, yıllardır kütüphanemde durur :)  

Bu farlardan yaptiracagim

Ama arayi da doldurup full far

Kaşlari birleşik küçük emrah modu

b3ce8b69504d647afd66edf110b59ea2.jpg

herkeste olması gereken bir dergi. ben 2019un başında almıştım keşke daha önce alsaydım

her zaman söylerim golf sadece bir araba değil bir tutku bir kültürdür abi golf e o kadar para verilir mi yeeeeaaa diyen herkes golf e binince veya kullanınca anlıyor bu sahip olduğum 3. golf başka arabaya binince teneke gibi geliyor bundan sonrası anca audi a6 paklar herkese keyifli sürüşler dilerim 

Bunun 40. Yili cikmamis miydi gecen sene ? 

12 Lira nelere vermiyoruz Sipariş geçtim hemen çok teşekkürler hocam çok güzel bir bilgi  ;)   (y)

Mk8 i ne diye tanıtırlardı acaba "bay çirkin kral"

Geri
Üst Alt