GOLF Maceram - Carstomized

[mention=11839]HONEY[/mention] Hocam belki yırtarım dedim ama sizden de kaçmıyor maşallah. [emoji4] 

Nasipse yeriz inşallah bir gün, istediğiniz fıstıklı dürüm olsun. [emoji4]
Gözüm herkesin üzerinde

Oleyyyy

Ne zaman ne zaman hadi şimdi

Değerli Furkan Hocam;

Bir solukta okuduğum ender makalelerden olmuş yazınıza bayıldım.

Samimi duygular ve hislerinizle harmanladığınız bilgi ve tecrübe paylaşımınız beni çok etkiledi. Araçlarınıza dikkat ettim hepside çok nadide ve renkleri dahi sanki özenle seçilmiş. Gerçek Bir Golf Tutkunu Olduğunuz aşikar.... Umarım ki hayatınız boyunca herşey Gönlünüzce ve Güzel olsun Yeni aracınız hayırlı olsun KAzasız belasız keyifli sürüşler diliyorum. Ayrıca Gençliğinizde yapamadığınız aracınız için eklemeleri yaparsınız ınsallah yeni aracınızda ve forumda takip etmeye devam ederiz. İyi forumlar
@Ender  Hocam çok teşekkür ederim, yorumunuzla mutlu ettiniz beni gerçekten. Sizin de hayatınız boyunca her şey gönlünüzce ve güzel olsun inşallah. Sahip olduğunuz/olacağınız araçlara ağız tadıyla binmeyi nasip etsin.

Hepsi içimize sinen ve severek bindiğimiz otomobillerdi, güzel kombinasyonlarda araçlar seçmeye çalıştım. Babam araç seçiminde bana güvenir, tercihi hep bana bırakır sağ olsun.

Öğrencilik zamanımda ilgilenemediğim araçlar için ahh çekiyorum ama nasip bu işler; vakit olur nakit olmaz, nakit olur vakit olmaz. Allah sağlık ve huzur versin, gerisi halloluyor bir şekilde.

Kendime sürekli hatırlattığım bir sözüm var, "Ne zaman sona ereceği belli olmayan bir hayatta, vakit hiçbir şey için geç veya erken değildir."

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gözüm herkesin üzerinde

Oleyyyy
Ne zaman ne zaman hadi şimdi
Hocam baharda veya yazın forumca güzel bir buluşma düzenlenirse solotürk ve fıstıklı dürüm ile katılmak, sizlerle de tanışmak isterim. :)  

Listenin çıktısını da getirin ama lütfen, ismimin yanına tik atıp borcumu kapattığıma dair evrak almak istiyorum sizden. :D

@frknyldrm Yeni aracınız hayırlı olsun. Ben de 1 ay önce yok çektikleri piyasada 1 adet golf aracı esenyurt doğuşta bulup gemi sırasına girip aldım, ne maceralar anlatamam... 

Nihayetinde 1.5tsi dsg aldım ancak şu anda aklımdaki en büyük soru, +2 yıl garanti uzatımı yaptırmalı mıyım?  Malum hayli pahalı 4300tl civarı. 

Siz garanti uzatımı aldınız mı acaba yoksa satış temsilcisinin üstüne basa basa "iyi niyet garantisi var" sözüne mi güvenelim?

Hic DSG sorunu yasadiniz mi ?
Hocam Golf Mk6 aracımız, sattığımızda 16X.xxx kilometrede idi. Yoğun trafikte dur kalklar esnasında 1-2, 2-1 geçişlerinde sapıtmak ve arada sırada şıkırdamak dışında kullanıma engel olacak veyahut hata verecek bir problem yaşamadım.

Passat B7'de ise benden önce ilk sahibinde iken kavraması değişmiş, onun şanzımanı daha sağlıklı idi, onda hiçbir problem yaşamadım. Geçen sene sattığımızda 2011 model 7X.xxx kilometrede ve bakımları aksatılmadan yetkili serviste yapılmış bir araç olmasının da etkisi vardır diye düşünüyorum.

Fakat bu yoğun trafikteki sıkıntı sanırım normal; yani kendimi şanzımanın yerine koyuyorum, ben olsam ben de ne yapacağımı şaşırıp sapıtırdım. :D  Tam 2'ye atacak, duruyoruz 1'e atıyor, tam 1'e düşürecek tekrar gaza basıyoruz 2'ye atıyor, şanzıman için stresli bir durum bence. Bu sebeple çok yoğun trafikte vitesi manuel kullanmayı tercih ediyorum, önüm açılırsa D'ye alıp seçimleri araca bırakıyorum.

@frknyldrm Yeni aracınız hayırlı olsun. Ben de 1 ay önce yok çektikleri piyasada 1 adet golf aracı esenyurt doğuşta bulup gemi sırasına girip aldım, ne maceralar anlatamam... 

Nihayetinde 1.5tsi dsg aldım ancak şu anda aklımdaki en büyük soru, +2 yıl garanti uzatımı yaptırmalı mıyım?  Malum hayli pahalı 4300tl civarı. 

Siz garanti uzatımı aldınız mı acaba yoksa satış temsilcisinin üstüne basa basa "iyi niyet garantisi var" sözüne mi güvenelim?
@tiesay Teşekkürler, sizin de aracınız hayırlı olsun.

Ben faizsiz vade kampanyası ile aldığım için kampanyadan yararlanmanın koşulu olduğundan garanti uzatımını mecburen satın aldım. Ben aracı aldığımda (haziran 2019 sonu) +2 yıl garanti uzatımı için 3500 lira civarı bir bedel ödedim. Normal garanti süresi bittiğinde veya bitmeden önce, borcumu kapatmam koşulu ile bu garanti uzatımını iptal edip ödediğim bedeli geri alabileceğim söylendi.

Bu durumda aracınızı ne kadar kullanmayı düşündüğünüz, ayrıca yaptırmazsanız zihninizi sürekli meşgul edip etmeyeceği hususu da önemli tabi. :)

Not: Satış temsilcisinin söylediği hiçbir şeye güvenmeyin.

• Beğen
Tepkiler: SCC
@frknyldrm Benim araç 150hp olduğu için malesef doğuş kendince bir üst skaladan fiyatlandırma yapıyor.

2019 aralık ayında 5300tl civarıydı ki hayatta yaptırmam diyordum, 2020 yılında doğuş nasıl olduysa 4300tl ye indirdi garanti fiyatını kafam karıştı. 

Forumda iyi niyet garantisi hakkında tecrübesi olan bir arkadaş yorumlarsa sanırım aradığım cevabı daha net bulacağım. 

@frknyldrm Benim araç 150hp olduğu için malesef doğuş kendince bir üst skaladan fiyatlandırma yapıyor.

2019 aralık ayında 5300tl civarıydı ki hayatta yaptırmam diyordum, 2020 yılında doğuş nasıl olduysa 4300tl ye indirdi garanti fiyatını kafam karıştı. 

Forumda iyi niyet garantisi hakkında tecrübesi olan bir arkadaş yorumlarsa sanırım aradığım cevabı daha net bulacağım. 
@tiesay  Dediğiniz gibi tecrübesi olan forumdaşların aktaracakları lazım size hocam, garantiden halledilen işlemleri de bir aramak lazım forumda.

Cam düğmelerine fırçalanmış alüminyum çerçeve (tekli cam düğmelerinin fotoğrafını çekmemişim), ön yan camlar için havalandırma menfezine çerçeve, far anahtarı altındaki göze ve kolçak içine kadife kaplama ve son olarak olmazsa olmaz pedal seti ile dokunuşlara devam ettik... Solotürk pek temiz değilken iç mekandan aldığım kareler için anlayışınıza sığınıyorum. :)

P_20190803_113707-horz.jpg

page2.jpg

page.jpg

P_20200112_164422.jpg

P_20190831_155338.jpg

P_20191105_140817.jpg

​

Bu da bonus olsun... :)

P_20190727_093231.jpg

Bir solukta hepsini okudum Allah herkesin gönlüne göre versin kazasız belasız günler dilerim...

Kazasiz belasiz kullanin. 

Hocam kadife kaplamayi nasil yaptiniz?
@gembad Çok teşekkürler, kendi aracında duyduğu ihtiyaç üzerine deneme yapıp beğenilmesi ve talepler üzerine de bunu ticarete döken Engin Bey'den temin ettim. İsmini youtube arkkağan vesilesi ile duymuştum, bizzat gidip tanıştım da kendisi ile.

Graficar diye aratıp internet sitesinde ürünlerini görebilirsiniz, ürün kendinden yapışkanlı folyo şeklinde araca özel kesilmiş olarak geliyor. Konfor setinde bunların haricinde kapı içi gözlerin aracın içine bakan kısımları için halı kaplamalar da var. 

Geri
Üst Alt