GOLF Maceram - Carstomized

Furkan hocam ilmek ilmek dokuyorsun vallahi, maşallah. 

Bir ara yapılan retrofitlerin listesini ilk sayfaya ekle de konu içinde kaybolmayalım, baya doldu senin araba.  :)
Çok teşekkür ederim Erinç Abi, forumdaki tüm araçlarımıza maşallah diyelim. 

Liste yazsam çok da uzun sürmez yani, hemen biter. Forumda konusu açılmayan ne arabalar var, benimki onların yanında boşline. :D

İmkanlar elverdiğince ufak ufak doldurmaya çalışıyoruz. :)

Bugun epey eşlik ettim koltuk isitma aktivasyonunda

Direksiyona bayildim

Güle güle hocam

Yemek icin tekrar kesene bereket

Dün @zulalyol ve @HONEY abiler ile uzun bir süre beraberdik. Tahminimden uzun sürdü işlemler ama çok şükür ısıtmayı bir şekilde çalıştırdık.

Bu retrofit için bana motivasyon kaynağı olan @agacmalzeme@seferhasdemir hocalarıma, fikir alışverişi için @Aliiiihocama, montaj işlemleri için @zulalyolabiye, kodlama ve montaj ile alakalı desteği için @forjust1day hocama, manevi desteği için @HONEYabiye teşekkür ederim. Sürece katkısı olan ve adını anmayı unuttuğum birileri varsa haklarını helal etsinler.

Bu mesajımı görmeyecek olsa da beni şaşırtacak derecede ilgisi için Art Car Cem ADALI Ustaya ve pedlerin döşenmesi konusunda titiz işçiliği için Art Car Şahin Usta'ya da çok teşekkür ederim.

Bu süreçte bazı arkadaşlarla birbirimizi gaza getirdik, önümüzdeki süreçte onların da koltuk ısıtma paylaşımlarını görebiliriz. :)

@frknyldrm Valla şahsen beni gaza getirdi, ben aldım. Yakın zamanda olmasa da yazın döndüğümde yapacağız. Güle güle kullan, hiç problem olmadan kullanırsın inşallah. İstanbul'da çok gerekli bence.

@frknyldrm Valla şahsen beni gaza getirdi, ben aldım. Yakın zamanda olmasa da yazın döndüğümde yapacağız. Güle güle kullan, hiç problem olmadan kullanırsın inşallah. İstanbul'da çok gerekli bence.
Teşekkürler Ali hocam, @seferhasdemirde bulaştı bu işe. Yakın zamanda yapmış olur o da. :)

@frknyldrm hocam, gayet faydalı bir retrofit olmuş, kışın arabadan inmezsiniz bu gidişle)) güle güle kullanın. 

benim sormak istediğim, farlardan memnun musunuz? tekrar alırmıydınız? 

@frknyldrm hocam, gayet faydalı bir retrofit olmuş, kışın arabadan inmezsiniz bu gidişle)) güle güle kullanın. 

benim sormak istediğim, farlardan memnun musunuz? tekrar alırmıydınız? 
Teşekkürler hocam.  (y)

Farlardan memnunum, aydınlatması gayet güzel, uzunlar ciddi kuvvetli. Araca görsel olarak da çok büyük katkısı var. Lakin ilk aldığım farda j'lerden birisi yanmadığı için içimde bir korku yer etti sanırım; trafikte öndeki arabadan j'lerin hepsi yerinde mi değil mi diye kontrol ediyorum sürekli. :D

Zaman zaman kısalar yanarken gündüz ledleri titriyor, "Allah'ım kazadan, beladan, arızadan koru." diye dua ederek Allah'a daha çok yakınlaştığımı hissediyorum. :)

@frknyldrm Hocam hayırlı olsun ben ilkkez görüyorum böyle bir çalışmayı.Ben de soğuk kış günlerinde arabaya binmeden uzaktan araba çalıştırıp kalorifer çalışsa da arabanın içi ısınsa diye yıllar önce bi fikrim vardı.Şimdiki zamanda bu tarz işler yapılabilyior?.Acaba biz de forumdaşlar olarak böyle bir projeye imza atabilir myiz?? fikiniz nedir arkadaşlar??

@frknyldrm Hocam hayırlı olsun ben ilkkez görüyorum böyle bir çalışmayı.Ben de soğuk kış günlerinde arabaya binmeden uzaktan araba çalıştırıp kalorifer çalışsa da arabanın içi ısınsa diye yıllar önce bi fikrim vardı.Şimdiki zamanda bu tarz işler yapılabilyior?.Acaba biz de forumdaşlar olarak böyle bir projeye imza atabilir myiz?? fikiniz nedir arkadaşlar??
Teşekkürler hocam, yaptığım bu uygulamayı forumda birçok üye yaptı. Ben de onlardan ilham ve cesaret aldım zaten. :)

Bahsettiğiniz olay halk arasında marka ismiyle anılan Webasto sanırım ama uzaktan kontrollü ve zamanlamalı bir sistem var mıdır/yapılabilir mi bilmiyorum.

Bunun için bir konu açıp fikir ve bilgi toplayabilirsiniz bence.  (y)

@frknyldrm hocam hayirli olsun güle güle kullanın, bcmdeğişti galiba desteklemiyor dimi comfortline in bcmleri :(

maaliyet verebilir misiniz ? 

yardimci olur musunuz yapsak :)

@cengiz74 Rusyada açık alanda araç bırakanlar yapıyordu buna benzeri işi. aracı kitlerken kumandaya belli sayıda basınca 2/3 saatte bir araç 5-10 dk çalışıp kapanıyor, kısaca donmasın diye. tabii ki olan aküye oluyor

@frknyldrm hocam hayirli olsun güle güle kullanın, bcmdeğişti galiba desteklemiyor dimi comfortline in bcmleri :(

maaliyet verebilir misiniz ? 

yardimci olur musunuz yapsak :)
Teşekkürler hocam.  (y)

@metinkarabi 7.5 aracı için BCM değiştirmişti, ben de o sebeple onun forumda paylaştığı linkteki BCM ünitesinden aldım (sonu DH), fakat önce kendi BCM ünitesi ile denedik olmadı, aldığımız BCM ünitesini taktık ve öyle çalıştırabildik.

Maliyet konusunda da şöyle yapalım, dolar kuru ve ürün fiyatları sürekli değiştiği için parçaların linkini paylaşayım. İşçilik ücretlerini yazayım.

Isıtma pedlerini bu satıcıdan almayın ama, gönderdiği panel kullanılmış çıktı. :(

Koltuk Isıtma Kiti

https://www.aliexpress.com/item/33025599711.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.26a84c4dSuhl2A

BCM Ünitesi

https://www.aliexpress.com/item/4001034124074.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.26a84c4dSuhl2A

Döşemelerin Sökülmesi ve Pedlerin Yerleştirilmesi: 400 TL (İndirimli Fiyat)

Kablo Tesisatı-Kontrol Panelinin Montajı ve Koltuk Isıtma Kodlaması: 200 TL

Bileşen Koruma ve Adaptasyon İşlemi: 300 TL

Yardım konusunda da işlem yaptırdığım yerlere yönlendirmek dışında bir şey gelmez elimden. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt