GOLF Maceram - Carstomized

İnşallah sorun çözülür Furkan hocam

Çözümlenebilecek bir konu sıkmayın canınızı

Gözünüz aydın hocam, inşallah sorunsuz problemsiz kullanırsınız kazasız belasız şekilde :)  benim Melih Oto’dan aldığım farlardan biri buhu yapıyor sürekli ama firma sahibi ile bir türlü görüşmeyi ayarlayamadık. Ayarladığımız zaman bir çözüme gideceğiz inşallah. Çözüm konusunda aksilik çıkması halinde ben de bu şekilde bir konu açacağım. En azından daha sonraki alışveriş yapacak kişiler için yararı olur da tercih etmezler.   :)  

Geçtiğimiz salı günü forum sponsorumuz Sem Tuning'ten çift j farlarımızı aldık.

Karar verme sürecindeki destekleri için @HONEY abi, @farukal hocam ve @kralmali hocama; satın alma sürecindeki ilgileri için @metinkar abi ve Sem Tuning Uğur hocama teşekkür ederim.

Montaj için bugün soluğu @zulalyol abimin yanında aldım.

Bir hevesle hemen montaja başladık fakat aksilikler peşimizi bırakmadı maalesef.

1. Aksilik: Halojen farda halihazırda kullandığım stark led ampullerim fara uymadı, idareten halojen ampul takıp 360 led almaya karar verdik.

2. Aksilik: Sağ fardaki soketin yuvası ters yapılmış, yani serbest bırakmak için kullanılan tırnak içeri bakıyor. Soket oturuyor ama bir şekilde.

3. Aksilik: Montaj tamamlandı, yola çıktıktan bir süre sonra sol fardaki j ledlerden birisi gitti. :(

Soket yuvası ile alakalı Sem Tuning Okan Bey ile görüştüm, bir gelin bakalım yardımcı oluruz dedi.

Sönen J için de yarın yerlerine gidip göstereceğim. İnşallah neticesi güzel olur, çünkü görsel gerçekten güzel olmuştu.

Soketin durması gerektiği şekil böyle fakat soketin üstü düz altı yuvarlak, yuvanın ise altı düz üstü yuvarlak. Yuva ters yani.

Ekli dosyayı görüntüle 35196

Böyle takmak gerekiyor fakat böyle olunca da tırnak içerde kalıyor, müdahale alanı kalmıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 35197

Montajdan hemen sonra sol far

Ekli dosyayı görüntüle 35198

Montajdan hemen sonra sağ far

Ekli dosyayı görüntüle 35199

Şu an maalesef böyle yanıyor :(

Ekli dosyayı görüntüle 35200

Kısa far çizgisi. İki farklı çizgi oluşuyor, bu normal midir? (Halojen ampul)

Ekli dosyayı görüntüle 35201

Uzun far çizgisi (yine aynı şekilde iki farklı odak çizgisi var.) 

Selektör yapınca uzunlar-kısalar aynı anda çakıyor. Burada çizgisi temiz olan kısa fardan geliyor, beyazlar da entegre ledden geliyor anladığım kadarıyla. Beyazlar biraz dağınık.

Ekli dosyayı görüntüle 35202

İnşallah sorun çözülür Furkan hocam

Çözümlenebilecek bir konu sıkmayın canınızı
Dün akşam itibariyle problem çözüldü hocam. Teşekkür ederim. :)   (y)

Gözünüz aydın hocam, inşallah sorunsuz problemsiz kullanırsınız kazasız belasız şekilde :)  benim Melih Oto’dan aldığım farlardan biri buhu yapıyor sürekli ama firma sahibi ile bir türlü görüşmeyi ayarlayamadık. Ayarladığımız zaman bir çözüme gideceğiz inşallah. Çözüm konusunda aksilik çıkması halinde ben de bu şekilde bir konu açacağım. En azından daha sonraki alışveriş yapacak kişiler için yararı olur da tercih etmezler.   :)  
İnşallah problemsiz çözersiniz de yazıp çizmenize gerek kalmaz hocam. :)   (y)

Bizim Garaj Şevket Usta, farlara ppf uygulaması yaptı.

Maliyet yazmamam pek sevilmediği için yazacağım. :)

Toplam maliyet 150 TL, düşünenlere duyurulur.

Ekli dosyayı görüntüle 35483
hayırlı olsun hocam güzel olmuş

ben muşta yaptıracak yer bulamadım 

adam ısrarla farlara şeffaf kaplama olmaz diyor :D  

en son kendim aldım 25 lira ya kendim su ve kredi kartı ile çektim on numara da oldu :D  

hayırlı olsun hocam güzel olmuş

ben muşta yaptıracak yer bulamadım 

adam ısrarla farlara şeffaf kaplama olmaz diyor :D  

en son kendim aldım 25 lira ya kendim su ve kredi kartı ile çektim on numara da oldu :D  
O ustaların map'inde fara ppf uygulaması açılmamış herhalde hocam. :)

Elinize sağlık.  (y)

Hazırlanmasını 3 haftadan fazla beklediğim spacerların montajını çok şükür bugün hallettik. :)

Smspacers üretimi

Önler 12, arkalar 15 mm.

Arkalara 20 mm daha iyi olurdu tabi ama üretici, arkalarda 20 mm büyük ihtimalle sürtmez ama kesinlikle sürtmez diyemem deyince riske girmek istemedim.

Fotoğraflar çok içime sinmedi ama fark anlaşılıyordur umarım.

Arkadan çekilmiş olan eski fotoğrafta 205/55/R16 Hita jantlar var.

spacer_öncesi-sonrası_önçapraz.jpg

spacer_öncesi-sonrası_arka.jpg

P_20200718_160137.jpg

P_20200718_160107.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hazırlanmasını 3 haftadan fazla beklediğim spacerların montajını çok şükür bugün hallettik. :)

Smspacers üretimi

Önler 12, arkalar 15 mm.

Arkalara 20 mm daha iyi olurdu tabi ama üretici, arkalarda 20 mm büyük ihtimalle sürtmez ama kesinlikle sürtmez diyemem deyince riske girmek istemedim.

Ekli dosyayı görüntüle 35703

Ekli dosyayı görüntüle 35702

Ekli dosyayı görüntüle 35704

Ekli dosyayı görüntüle 35701
hayırlı olsun, çamurlukları güzel doldurmuş  :)  spacer gerçekten güzel bir dokunuş oluyor seat ve golflere.  hita jant ve 20mm spacer sürtme yapmıyor,arkadaşım bu şekilde kullanıyor. dijon+20 mm ile de sürtme yapmıyor onu da başka bir arkadaşım kullanıyor :)   ama bu iki araç da stock yükseklikte :)

hayırlı olsun, çamurlukları güzel doldurmuş  :)  spacer gerçekten güzel bir dokunuş oluyor seat ve golflere.  hita jant ve 20mm spacer sürtme yapmıyor,arkadaşım bu şekilde kullanıyor. dijon+20 mm ile de sürtme yapmıyor onu da başka bir arkadaşım kullanıyor :)   ama bu iki araç da stock yükseklikte :)
Hita ile 20 mm @farukal hocam kullanıyor, mermi gibi de duruyor 20 mm ile gerçekten.

Dijon 20 mm fotoğrafları gördüm, yine smspacers müşterisi. Basık bir araçtı, muhteşem durmuştu ama kesinlikle sürtmez diyemem dedi ve o seçeneği sildim kafamdam. 

Uzun yola gideriz, yüklüyken sürter eder canım sıkılmasın diye güvenli tarafta kalmayı tercih ettim.

Çok teşekkür ederim, sağolun.  (y)

Smspacers üretimi

Önler 12, arkalar 15 mm.

Mermi spec v2 :)  süper maşallah

Smspacers üretimi

Önler 12, arkalar 15 mm.

Spacer ı mpacer ı bilmem ama hastasıyım bu rengin  :)  

kazasız belasız kullanın hocam çok güzel olmuş  :masallah:

Masallah mal cevizzz

Geri
Üst Alt