GOLF Maceram - Carstomized

@frknyldrm cok tesekkur ederim bilgi icin, kapi iclerinde var kadife kaplama, hatta belki direksiyon alti gozdede vardir simdi tereddut ettim ,2015 highline arac. Sizde gorunce kaplamayi bendede yoktur diye dusundum direk. 

Tekrardan kazasiz belasiz keyifli surusler dilerim. 

@frknyldrm cok tesekkur ederim bilgi icin, kapi iclerinde var kadife kaplama, hatta belki direksiyon alti gozdede vardir simdi tereddut ettim ,2015 highline arac. Sizde gorunce kaplamayi bendede yoktur diye dusundum direk. 

Tekrardan kazasiz belasiz keyifli surusler dilerim. 
@gembad Kapı içlerinde var fakat ben aracın içine bakan kısımdan bahsediyorum, fabrikasyon olarak orada herhangi bir kaplama yok. Aşağıdaki fotoğrafta işaretli kısmın arkası.

volkswagen-golf-7-test-drive-2013_33.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
S Dizayn havuzlu paspas, kapı eşiği ve krom cam çıtaları ile ufak dokunuşlara devam... 

cats.jpg

P_20200201_125501.jpg

Solotürk'e şimdiye kadar yaptığımız en büyük kıyak geri görüş kamerası taktırmak oldu. :)
Kılavuz çizgileri direksiyon hareketlerine duyarlı olan dinamik kamerayı tercih ettik. Aşağıda üzerlerine yazdığım gibi birkaç farklı görüntü modu var, varsayılan görüntünün dışında bence en faydalısı üstten görünüm oluyor. Ayrıca vites hangi konumda olursa olsun park sensörü tuşuna basıp kamerayı aktif edebiliyoruz. İşlemler, geçtiğimiz aralık ayında vural elektronik Abdullah Usta tarafından yapılmıştır.

Fotoğraflar gelsin ...

P_20200215_164801.jpg

cats.jpg

esp montajı kolay kaput açma mandalının altındaki bağlantı noktasına kablo çekiyorsunuz o kadar ama lastik basınç işi biraz daha uğraştırıcı. abs ünitesine kablo çekilmesi gerekiyor

kablolar  mode ve esp için 100 120 cm civarı olsa yeterli.gerekli olan 12v gerilimi el freni tuşundan alıyoruz. ben arnavutköydeyim dilerseniz yardımcı olabilirim montajı beraber yaparız. esp kodlamasını da yaparız. lastik basıncına kod gerekmiyor zaten. 
İyi pazarlar ve günaydın diyerek geçen ay sonunda @seferhasdemir hocamın desteği ile bir yere kadar getirdiğimiz uygulamayı bu başlık altında da paylaşmak istedim.

@seferhasdemir hocam ile tanışmak ve montaj yapmak üzere yanına gittim. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ederim, Allah razı olsun. Gönül işi bu, herkes yapmaz.

Güç için el freninden sola ve sağa iki ayrı kablo çekildi, bu işlem yapılırken mevcut tesisata hiçbir zarar verilmedi. Olmaz da ilerde iptal edilmek istenirse hiçbir hasar bırakmadan kablolar sökülebilecek şekilde yapıldı. Bende mevcut olmayan bazı sarf malzemelerini de kendi malzemelerinden kullandı, sağolsun.
Gelen tesisatın içerisinden, aracımızda mevcut olan kablolar ayrıldı. Üzeri bez bant ile sarılı olmasına rağmen ben kablo kalabalığını sevmiyorum diyip üşenmeden bantı soyup fazla kabloları çıkardı Sefer hocam sağolsun. Bunun için dışarıda hiçbir usta uğraşmaz herhalde.  
Muhafazasız bakır kablonun üzerine bez bant saran ustalara inat önce elektrik bandı ile sarılıp, çekilen bütün kablolar tekrar bez bant ile sarıldı, orijinalden bir farkı yok şu an.
Canımızı sıkan şey, kaput açma mandalının altında kalan bağlantı noktasında işimize yarayacak pin olmamasıydı, aşağıda fotoğrafta yeşil daire içerisine aldığım yerden (pedalların arkası) kablo yürüyüp abs beynine çekilmesi gerekiyor. Elimizde fazladan kablo olmadığı için ve günlerden pazar olduğu için elimizden bir şey gelmedi maalesef.

Günün sonunda çalışır bir fonksiyon elde edemesek de vites çevresinde yapılacak işlem kalmamış oldu. Trim sökme ile uğraşmayacağız daha, şu an her şeyimiz hazır. Nasıl yapılacağını Sefer hocam tarif etti fakat cesaret edip girişebilir miyim, nerede yaparım bilmiyorum.  Abs soketi beni çok düşündürüyor, belki Arnavutköy'e bir sefer daha düzenlerim. 
Bu arada hala aynı şekilde duruyor tesisat, fırsat bulamadım. :D

Fotoğrafların bazıları videodan ekran görüntüsü olarak alındığı için netlik problemi olabilir, kusura bakmayın.

Bir ara da şöyle bir yaramazlık yapmıştık, pazar bonusu olsun... :)

019A8348.JPG

Omsaline siyah krom bagaj çıtası uygulaması yaptık, başka bir konuda fotoğraf istenince ana konumuzda da olsun istedik. Taksit taksit paylaşımdan ötürü affınıza sığınıyorum.

Standart krom çok patlayıp göze batar diye düşündüğüm için siyah krom tercih ettim, araç indiyum gri olduğu için bazı açılarda rengini hiç belli bile etmiyor. Arka görüntüye dozunda bir hareket kattı bence, içime sindi. Umarım siz de beğenirsiniz.

P_20200201_132816.jpg

P_20200201_132835fgfgf.jpg

maşallah diyelim yeni aracınız hayırlı olsun bende 3. golfümü kullanıyorum 2 tane mk 6 eskittim şimdi mk7 im var hala trafikte diğer mk7 lere bakarım golf bende bir hastalık sanırım

bende mk5 kasayı hiç sevemedim hele o far yapısı rezalet ayrıca bende mk8 i birazcık yadırgıyorum içi çok güzel ama dışı sanki bir şeyler eksik gibi 

Allah herkesin gönlüne göre versin herkes araçlarını güzel günlerde kullansın 

maşallah diyelim yeni aracınız hayırlı olsun bende 3. golfümü kullanıyorum 2 tane mk 6 eskittim şimdi mk7 im var hala trafikte diğer mk7 lere bakarım golf bende bir hastalık sanırım

bende mk5 kasayı hiç sevemedim hele o far yapısı rezalet ayrıca bende mk8 i birazcık yadırgıyorum içi çok güzel ama dışı sanki bir şeyler eksik gibi 

Allah herkesin gönlüne göre versin herkes araçlarını güzel günlerde kullansın 
@serkanhector Çok teşekkür ederim, mk5 ve mk8 hakkındaki görüşlerinize katılıyorum. Hepimize kazasız, belasız sürüşler diliyorum. :)

Bu aralar bir değişikliğimiz yok, Solotürk bekleyişte... :)

P_20200201_125552_2.jpg

Buna bi R-LİNE ön tampon + 7.5 highline far güzel gider :)  arka stoplarıda kesinlikle 7.5 kayan taktır :)  

@frknyldrm Borcu kapatıp aracı satmadan önce garanti uzatımını iptal ettim. Bu şekilde iptal edilebiliyor çünkü garanti poliçesi henüz başlamamış oluyor . 150 TL BSM vergisi sadece iade olmuyor .

@frknyldrm Borcu kapatıp aracı satmadan önce garanti uzatımını iptal ettim. Bu şekilde iptal edilebiliyor çünkü garanti poliçesi henüz başlamamış oluyor . 150 TL BSM vergisi sadece iade olmuyor .
@chemdemir Garanti uzatımı için ödediğiniz tutar-150 TL kaç paraya tekabül ediyorsa tam olarak onu mu geri aldınız? Onun dışında herhangi bir artış/azalış oluyor mu? 

Aynı aracı bugün alsanız garanti uzatımı için ne kadar istiyorlar acaba?

@frknyldrm Arabayı temmuzda almıştım. 3358 tl -150 olarak tamamı yattı. Şuan nedense fiyat daha uygun. 2800 civarı.

Geri
Üst Alt