1.0 tsi dsg gaza bastığımda daha önce olmayan bir ses geliyor

mertylgn

Yeni Üye
İsim
Mert Yılgın
Merhaba herkese, 2019 model 1.0 tsi dsg aracımda daha önce duymadığım bir ses var. 2 kere Ankara Çankaya Doğuş'a gittim ama ustalar bir şey olmadığını normal olduğunu hatta ilk gittiğimde ses duymadıklarını söylediler. Sıkıntıyı şöyle anlatayım; seyir halinde gaza dokunduğum anda ön taraftan yani motor tarafından trim sesi gibi ses geliyor ve gazdan ayağımı çekince kesiliyor. Seyir halinde oluşan sesi duymak biraz zor derinden geliyor ama bariz bir şekilde gaza basıldığında ses ortaya çıkıyor. Park halinde kaputu açıp sesi duymaya çalıştım ve ilk gaza dokunulduğunda sanki olmaması gereken bir zırıltı gibi ses var. Videoya çektim buraya koyup sizin de fikirlerinizi almak istiyorum. Doğuştaki ustaların tutumundan ve normal demeleri içimi rahatlatmadı. Bu arada araç 9000kmde ve sadece ben kullanıyorum son derece titiz bir şekilde. Bu sesin daha önceden olduğunu düşünmüyorum o yüzden. 

https://drive.google.com/open?id=1EC4mClmlEDZs5uLlFZohcifAXtaiwRHt

@mertylgn mutlaka kayıt açtırın aracınız için sonra hak iddaa edemezsiniz. Ses gaza sert yuklendiginiz zaman mi geliyor yoksa sakin sürüşte mi?

Upvote 0
Aşırı yüklenince motor sesinden duyulmuyor sakin kullanırken sürekli ses var ayağım gazda olduğunda, dediğiniz aklıma geldi araba daha 7 aylık kayıt altına aldırmak gerekiyor. Usta bir de sanki ben sürdüğüm arabayı bilmiyormuşum gibi bu motor 3 silindirli de sarsıntılı çalışır da bilmem ne hikaye okuyor. Ben de biliyorum daha titreşimli olduğunu ama bu ses ayrı bir şey ve daha önce olsaydı kesinlikle duyardım böyle bir sesi. Daha önce sağ ön kapıdaki çıtadan trim sesi geliyordu yine 2. veya 3. gidişimde inandırabildim trim sesi geldiğine. 1 gün sabahtan akşama araba serviste kaldı aldığımda ses aynen duruyordu, servisteki ustalara bir güvenim kalmadı malesef. 

Upvote 0
@typhoons İçerden duyulması için dikkatlice dinlemek gerekiyor hocam, sakin kullanımda duyuluyor gaza yüklenince motor sesinden fark edilemiyor tabi. Dün arkadaşımla test ettik önce ben kullanıyordum sesi duyamadı daha sonra kendisine kullanmasını söyledim ve gaza bastığı anı kendi kullanırken bildiği için sesi farketti o da. Park halinde de gaza biraz dokunulduğumda ekstra bir ses var gibi.

Upvote 0
Hocam benim de 1.0 TSI manuel aracım var, 2 ay önce aldım...önceki golfüm 1.2 TSI DSG idi, ses falan duymazdım...ama 1.0 TSI da nerdeyse duymadığım ses titreşim kalmadı, artık alıştım...gerçekten 1.0 motorların geneli ile ilgili bu tarz ses problemleri yaşanıyor, ben servisteyken bile oradaki kullanıcılarla sohpet şansım da oldu, herkes ses konusunda şikayetçi...bir sorun bulunursa sonucunu yazarsanız sevinirim, ben birşey bulacaklarını tahmin etmiyorum

Upvote 0
@golfomania hocam ben çok memnunum daha önce kapılardaki trim sesi dışında  hiçbir şikayetim yoktu. Bu sesin de motorun çevresinden bir parçadan geldiğini düşünüyorum ama bakalım büyük bir sıkıntı değil gibi. Serviste ustalar benim şikayetimi dinleyip anlamaktan bile acizler ben gaza bastığımda ses var diyorum adam rölantide ses yok diyor bana. Yol testine çıkıyoruz gazı kökleyip ses yok diyor. Ilk çalışmada ses llur devir yüksek olur diyor onu biliyorum ben de diyorum böyle böyle devam ediyor. Servislerdeki kalite, ustaların yorumları gerçekten arabadan daha sıkıntı.

Upvote 0
@mertylgn Trim sesi benim önceki golfde de bu golfüm de de geliyor, özellikle kapı kısımlarından...ustaların bu umursamaz ve herşeye normal deme tavırları gerçekten tüketiciyi bunaltıyo, sonuna kadar haklısınız...sesin kaynağını arayıp bulmak yerine kafalarını kuma sokup ses yok demeyi tercih ediyorlar...inşallah aracınızda da önemli bir sorun yoktur, güle güle kullanın

Upvote 0
Aşırı yüklenince motor sesinden duyulmuyor sakin kullanırken sürekli ses var ayağım gazda olduğunda, dediğiniz aklıma geldi araba daha 7 aylık kayıt altına aldırmak gerekiyor. Usta bir de sanki ben sürdüğüm arabayı bilmiyormuşum gibi bu motor 3 silindirli de sarsıntılı çalışır da bilmem ne hikaye okuyor. Ben de biliyorum daha titreşimli olduğunu ama bu ses ayrı bir şey ve daha önce olsaydı kesinlikle duyardım böyle bir sesi. Daha önce sağ ön kapıdaki çıtadan trim sesi geliyordu yine 2. veya 3. gidişimde inandırabildim trim sesi geldiğine. 1 gün sabahtan akşama araba serviste kaldı aldığımda ses aynen duruyordu, servisteki ustalara bir güvenim kalmadı malesef. 
Emin olun ustalarda sıkıntı yok . Sıkıntı garantide . Garantiniz bitsin bu arabada trim sesi var diye söyleyin. Ustalar size elinde liste bunlardan ses geliyor maliyeti şu derler. Sinek vızıltısını bile duyarlar o zaman . 

Upvote 0
Hocam aracınızı normal ustaya gosterin.Deyin garantili ona göre tespit etsin.Sonra dogusa gidin böyle boylendiyin bakalim nolcak.Ama ustaya gittim demeyin kendim arastirdim falan diyin

Upvote 0
@fanajal evet tanıdığım ustalara gösterip bir fikir almayı düşünüyorum ben de. Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Upvote 0

Geri
Üst Alt