Direksiyon sola yatıyor

Ezkey671

Üye
İsim
Aydın
Arkadaşlar Merhaba,

2017 golf 7 aracım var. Aracımda düz yol veya yokuş yukarı çıktığım zaman direksiyon hafif sola yatıyor ama araç düz gidiyor. Sağa çevirince topluyor hemen düz tutuyorum hafif sola yatıyor sebebi ne acaba nasıl düzeltilir. 3 kere rot balans yaptım lastikleri kontrol ettirdim.

sanki sola doğru bi boşluk var gibi düz tuttuğumda yavaşca sola yatıyor direksiyon.

yardımlarınızı bekliyorum şimdiden Teşekkürler,

Merhaba her rota girdiginizde rot ayariniz bozuk mu cikti ? Ve rot yapildiktan sonra kisa bir surede olsa problemsiz surebildiniz mi ?

Upvote 0
bnm aracta rot ayarı olmasına arac düz giderken direksiyon cok hafif sol duruyor gibi geliyor diğer vw aracımdada böylediydi bende anlaymadım acıkcası

Upvote 0
@oguzkaanvolkan rotda problem olmadı rotdan çıksamda direksiyon aynı sağa sola çekme gibi birşey yok sadece dediğim gibi direksiyon hep sola doğru yatıyor gibi, sağa çevirince hemen düzleniyor ama solda öyle olmuyor. Hafif sola meğimli duruyor.

Upvote 0
Sayın hocam, aracın ilk sahibi misiniz, başka kullanan var mı aracı, hikayesi nedir merak ettim  

Upvote 0
Bu arada bir önceki golfümde çok bilmiş bir usta arka torsiyonu kontrol ettirmeye gittiğimde, abi önde az bi ayar yapayım dedi elledi, bi daha direksiyon ayar tutmadı, başka ustaya gittim diğerini kötüleye kötüleye güya düzeltecekti beceremedi, son olarak Busa da vw servisin karşı sokağında servisin bile işlerini oraya yaptırdığı bi usta buldum, sağolsun el ile iki dk da çözdü, teste çıktık son düzeltmeyi de kenara çekip yaptı on numara oldu herşey, lütfen herkese elletmeyin bizim araçların rotlarını, balans tamam ama rot ayarında direksiyonu tutturamıyo vw i bilmeyen. Bir de bizim araçlar kontak açıkken sıfırlama yapılmazsa yapılan direksiyon ayarlarını algılamıyor gibi bir durum var mı bilen üstadlar bilgi verebilir misiniz.

Upvote 0
@Ezkey671 hocam iyice baktınız mı direksiyonu düzeltince hiç sağa kayma olmuyo mu, bir de test yaptığınız yolun eğimi önemli, sağa sola eğimsiz bir yolda test yaparsanız ve direksiyonu düzelttiğnizde sağa meyillenme başlıyor ise rot da ayar hala kaçıktır, değilse başka sorun aramalısınız

Upvote 0
Benim dusuncem ya rot yapan rotu yapamiyor yada yapiyor fakat alt takimda sikinti varsa tekrar bozuluyor rot tutmuyor. Fakat Direksiyon aksamiyla ile ilgili teknik bilgim olmadigi icin fikir yurutemiyorum

Upvote 0
Bende bu konuda hassasımdır servise rot yaptırmama rağmen direksiyon 1-2 derece sola yatık duruyor. Benden başka kimse farkedemiyor bunu. Belli belirsiz olunca çok durmadım üstünde herkesin aynıdır muhtemelen diye düşünüyorum.

Upvote 0
@hsgur hocam aracın 2.sahibiyim tek ben kullanıyorum ve çok titizim.tahmin olarak direksiyon öyle olması muhtemelen altında spor yay var belki onun etkisidr vardır. Bugün çünkü çok dikkat ettim sağa sola kayma yok

Upvote 0
@Ezkey671 hocam doğru mu anladım direksiyon sola yatık duruyor, ve siz tam düz olarak düzelttiğinizde araba hiç tepki vermiyor, yine aynı doğrultuda gidiyor, eğer böyle ise direksiyondaki o iki açı arasında bir boşluk mevcut, rot ayarlarınızdan emin olduktan sonra iyi bir mekanik ustasının görmesi gerekir diye düşünüyorum, inşallah büyük sıkıntı yoktur. 

Upvote 0
Sorun rot ayarı değil.Direksiyonunuz yamuk duruyor.İyi bir rot balanscıya gidin.Aracın altına girip direksiyonu düzeltiyorlar.

Upvote 0
Merhaba Dostlar
Aynı durum kendi aracimda da mevcut. Cihaz ile 2 defa direksiyon sıfırlamadı yaptık olmadı ilk defa rot balans yaptırdım yine olmadı ne yaptıysak çok hafid bir sola yatiklik siz konusu. Sanki küçük bir boşluk varmışcasına. R line direksiyon değişme den de vardı rot balansan önce de var di aracım 2017 12 ay ve sıfır halinden bu yana yukarıda ki bahsettiklerim yapıldı. Rot balans ustama da çok güvenirim bilgisayarlı lazer ışınlı teknoloji ve Tecrübeli işçilik yapar . Son bir kez daha götüreceğim düzelmez ise O küçük sola yatiklik ile yolumuza devam edeceğiz. Sonuçta güvenlik ve ölümsüzlük adına sorun yaşatmıyor ama bazen gözüm takılmıyor değil

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0

Geri
Üst Alt