Golf 7 yangın tüpü

alpercck

Üye
İsim
Alper
Merhaba arkadaşlar. Aracıma yangın tüpü almak istiyorum. Aracın bagajındaki sağ taraftaki bölme yangın tüpü içindir diyenleri duydum. Sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var.

1- oraya sığması için kaç lt almam lazım. (Ses yapar mı?)
2- tüpü sabitlemek için cırt cırtlı bant vb satan var mıdır? Veya bunu nereden bulabilirim.

3- tavsiye edeceğiniz marka vb var mıdır?

@alpercck 

Hocam ben 2 lt olanını aldım 1lt yeterli gelmeme ihtimaline karşılık, 1lt belki o yan taraflara girebilir. Ben 2lt tüpü stepnenin içine koyuyorum jantın içine halı kaydırmaz koydum böylece ses yapmıyor jantı da çizmiyor.

Cırt cırtlı bantı ben 2 yıl kadar önce Aliexpresten almıştım sanıyorum yurt içinde de bir sürü sitede bulabilirsiniz hatta mahallenizdeki manifaturacıda bile vardır kıyafetlere dikileninden. 

Bauhaus'tan Dalgıç marka almıştım ben, diğer markaları bilmem iyi diye biliyorum bu markayı

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar. Aracıma yangın tüpü almak istiyorum. Aracın bagajındaki sağ taraftaki bölme yangın tüpü içindir diyenleri duydum. Sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var.

1- oraya sığması için kaç lt almam lazım. (Ses yapar mı?)
2- tüpü sabitlemek için cırt cırtlı bant vb satan var mıdır? Veya bunu nereden bulabilirim.

3- tavsiye edeceğiniz marka vb var mıdır?
Aldığınız yangın tüpünün üretim ve son kullanım tarihine dikkat edin., 

sağ ve sol taraftaki boşluk ilk yardım çantası gibi ufak şeyler için o bölgeye yangın tüpü zor sığar., yedek lastiğin olduğu stepne havuzuna cırt-cırt ile sabitlerseniz daha iyi olacaktır.. 

2lt. sığar mı bilmem., alacağınız yere arabayla gidip hem 1lt. olanı hem de 2lt. olanı sığıyor mu diye denersiniz ona göre alırsınız..

Upvote 0
Yangın tüpünün çok kolay ulaşılır biryerde olması gerekli diye düşünüyorum.Otomotiv üreticileri o kadar güvenlik düşünüyorlar ama tüp için söför kısmına yada yan yolcu tarafına uygun biryer tasarlayamıyorlar heralde.Eski 124lerde sanki debriyaj pedalının solunda dik halde şeltox vari bir yangın tüpü bulunurdu.Benim arabamda tüp yok.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0
kurukimyevi_all_prod1.jpg

Bagajın sağ tarafına, resimdeki en küçük olan yani 1kg'lık tüpü, kargolarda kullanılan havalı torba içerisine koydum. Bu şekilde zorlanmadan sığıyor. 

Resimdeki yangın söndürücüler sırasıyla 12,9,6,1,2,4 kilogramdır.

2 kg tüp sağ tarafa sığmaz uzun gelir. Sol tarafa tam gelme ihtimali var ama cırtcırt ile sabitlenmesi gerekir. Yine de denemek gerekir.

Ben de şoför koltuğuna yakın olması taraftarıyım ancak orjinal bi şekilde olmadığı için bagajda bulunduruyorum.

Stepne yanına koymak bagajda birşeyler olduğunu da düşünürsek ihtiyaç anında geciktirebilir.

Aşağıdaki ürün iyi tasarlanmış.

IMG_3778.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@ogzogz Güzel bir ürünmüş hakikaten, Mercedes'lerdeki gibi olmuş. Göze batıyor tabi ama işlevsellik düşünüldüğünde en iyi yer orasıdır herhalde. 

Upvote 0
Bu üründen yurt içinde hatta yurt dışında (mantıklı olursa) sadece takma mekanizmasını bile bulabilirsek alırdım açıkçası.

Upvote 0
@alpercck 1 litre olanı hemen hiçbir işe yaramaz.

2 litre olanı bir ihtimal işe yarar ve bagajdaki sağ ve sol boşluklara sığıyor (bende oradaki boşluklarda duruyor).

Stepne çukuru kesinlikle uygun bir yer değil, tüp hemen elinizin altında olmalı (Bakınız Mercedes - Benz). En kötü bagajda hemen erişilebilir bir yerde olmalı.

O nedenle son fotodaki gibi bir ürün olsa ben de alırım.

Markasının çok da önemi yok, en ucuz olmayan 2 litrelik bir tane yeterli. Ben yıllar önce çok araştırdım düzgün ve koltuk altına koyulabilecek bir şey o zaman yok idi şimdi bulursam almak isterim.

Kullanım tarihi geçse de ibre yeşil ise kullanılabilir (muayenede eksik yazılabilir).

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Oncelikle iyi pazarlar😊 konuyu biraz hortlatmis olacam ama 😁

Bagajda 1 litrelik yangin sondurme tupum vardı.  Her bozuk yolda kafayi yediriyordu sesi. Cikarsan bir dert cikarmasan bir dert. Sonra mikrofibere sarıp sag bolmeye koydum bu seferde gotuntu cok kotu oldu. 

Evde kullanmadigim cirt cirt vardi. Bunlari hizli yapıştırıcı ile tüpe yapistirdim. Sonra sagdaki bolmeye cirtlarla sabitledim. Hem goruntu super oldu hemde çıt ses yok. Altinada ufak bir bez koyarsanız cicek...😁20200920_153736.jpg20200920_154014.jpg

Upvote 0

Geri
Üst Alt