GOLF 7 1.2 TSI HARARET DÜŞMESİ VE SU EKSİLTME

HONEY

Uzman Üye

İsim
BÜLENT
Merhaba ustadlar

2014 model 1.2 tsi dgs aracimda iki sorun var birbiri ile iliskili mi bilemiyorum.

Arac 55.000 km de

Istanbulu bilenler anlayacaktir maslaktan haciosman yokuşundan aşağı araci gaz vermeden kendi hizi ile saldigimda devir otomatik yukseliyor boşa atma rolanti durumu yok arac harareti sabit 90 derecedeyken 70 dereceye kadar düşüyor Allaha şükür 90 üstüne gazlasam da cikmiyor.

Su eksiltme başladı saf su koydum yine eksiltiyor. 1.000 km de 1 litre civari

GOLF 7 de devirdaim pompası kronik sorunmuş sanirim devirdaim degisince bu hararet düsmesi de düzelir mi

Aracin iyi niyet garantisi yok disarida mi yaptirayim yoksa yetkili serviste mi?

Güncel özel ve yetkili servis maaliyet bilgisi olan var mi

@HONEY su eksilten araca 10dk binilmesi bile risk tamamladığınızı sanırsınız birden düşer çok büyük hasar çıkarırsınız, bir de saf su koyuyorsunuz ama eksilte eksilte antifiriz oranı düşecek donma riski de var sanayi esnafıyla uğraşmaktan bıkkınlık gelen birisi olarak zubizu falan kullanıp serviste değiştirirdim.

Upvote 0
2 ay önce benim 1.2 TSI aracımda benzer şekilde arıza verdi devir daim pompası ve kayış değişti 1700 lira

Upvote 0
bir an önce servise götürmelisin sağlam özel servislerde var... iki taraftan da fiyat almalısın... Özel servise götürüp memnun olan arkadaşlar varsa bilgileri yazar en azından kafanda soru işareti kalmaz.

Upvote 0
%90 devirdaim pompası
Kronik sorunmus sanirim ama hararet dusmesi de ayni parca ile mi ilgili merak ettim

Forumda arattigimda genelde hararet yükselmiş bendeki ters durum

Upvote 0
[mention=11839]HONEY[/mention] su eksilten araca 10dk binilmesi bile risk tamamladığınızı sanırsınız birden düşer çok büyük hasar çıkarırsınız, bir de saf su koyuyorsunuz ama eksilte eksilte antifiriz oranı düşecek donma riski de var sanayi esnafıyla uğraşmaktan bıkkınlık gelen birisi olarak zubizu falan kullanıp serviste değiştirirdim.
Evet haklısınız bu hafta yetkili servise birakacagim tesekkur ederim

• Beğen
Tepkiler: SCC
Upvote 0
2 ay önce benim 1.2 TSI aracımda benzer şekilde arıza verdi devir daim pompası ve kayış değişti 1700 lira

Size de geçmiş olsun

Özel / yetkili servis nerede yaptirdiniz

Siz de su eksiltme ile beraber hararet dusuyor muydu?

Upvote 0
bir an önce servise götürmelisin sağlam özel servislerde var... iki taraftan da fiyat almalısın... Özel servise götürüp memnun olan arkadaşlar varsa bilgileri yazar en azından kafanda soru işareti kalmaz.
Ustad yarin yetkili servise birakmayi düşünüyorum

Arkadaşlarin dedigi gibi sanayii ustalari ile ugrasmakda dert

Ama özel serviste ayni işlemi uygun fiyata yaptırıp mutlu olan varsa ve aradaki fiyat farki coksa özel e gidebilirim

Upvote 0
@HONEY Yetkili servisten başka yere gitmeyin bence. Önce bir tespit edilsin de, gerçekten deviram pompası mı diye sonra da yaparlar.

Hararet göstergesi olarak motor suyu değil yağ sıcaklığını takip edin bu süreçte. Su çok azalır da sensörün önünde su kalmaz ise sıcaklığı algılayamadığı için bir şey gösteremez. Ama yağ sıcaklığı daima gösterir.

Upvote 0

@HONEY Devirdaim pompası, triger kayışı gibi hayati  önemi olan parçaları servis dışında yaptırmayın.!!

Araç zaten 2014 model., 6 yaşında araçta %25 zubizu indirimi ile fiyat dışarısı ile hemen hemen aynı rakama gelecektir.!!

Dışarda olacak senaryoyu size söyliyim; yan sanayi veya ucuz parça kullanıp size orjinal parça dicekler., Kullanılacak parçalar hakkında bilginiz olmadığından bunu bilmiceksiniz bu yetmezmiş gibi servise yakın fiyattan fiyat çekicekler., 

Serviste ise 2 yıl garantili olarak işlem yaptıracaksınız..

@SCC dostumuz yakın zamanda devirdaim, triger seti değişimi yaptı., gerekli bilgileri verecektir..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt