SIFIR GOLF FACİASI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Golf835 Hemen kaputu aciosun contalar dan az az çevirin hocam 😉 Gerçi biliosunuzdur da hatirlatiyyim dedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Degerli savatage hocam açmış olduğun konu sebebiyle aklıma kurt düştü ve az önce lüküs ayfonumla gece çekimi yaptım kendi aracınla karşılaştırma yapip yorum yazarsan memnun olurum @Savatage

Çok dikkatli bakmasamda seninkiler ellenmemiş., sen esas kaputu açtığında çamurluk bağlantı somunlarına bak, o somunları HANS genellikle son ayar işlemini yapar ve sonrasında fırça yardımıyla rötüş boyası atar.! Hatta opak boyalı araçlarda çamurluk somunlarına bakınca sanki sulu boya yapmışlar zannediyorsun :)  

Ama bizim sanayideki ustanın attığı rötüş ‘a benzemez.! Dikkatli gözler baktığımda o rötüş’un fabrika da yapıldığını hemen fark edilir.!! 

Mercedes dahil çoğu böyle rutin bir işlem.. 

@Savatage Esas önemli olan pejo da ki boya kontrolü yapan eleman cihazı kaputa koyduğunda boya kaç mikron çıktı..??

Normalde 90-130 mikron arası çıkar.,

Kaput ise; 120-150 mikron arası çıkar çünkü taş darbelerine karşı kalın atılıyor.. ama yine de kamyonlardan gelen taşa nafile taş izi kaçınılmaz oluyor..

Hocam sizin araçtan güzel bir tarcanlar expertiz videosu çıkar oturur izleriz [emoji4] hans araba üretmiş araba hansın arabası ister 2 kere boyar ister ayar yapar biz daha parça orjinalmi çıkmamı boyalımı bilemiyoruz ki bunu yetkili servis bile bilemiyor utanmadan mail atalımda cevap verelim diyorlar kendi fikirleri yok , yerli araba yapacakmışız peeeh bu ustacıklarla mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çok dikkatli bakmasamda seninkiler ellenmemiş., sen esas kaputu açtığında çamurluk bağlantı somunlarına bak, o somunları HANS genellikle son ayar işlemini yapar ve sonrasında fırça yardımıyla rötüş boyası atar.! Hatta opak boyalı araçlarda çamurluk somunlarına bakınca sanki sulu boya yapmışlar zannediyorsun :)  

Ama bizim sanayideki ustanın attığı rötüş ‘a benzemez.! Dikkatli gözler baktığımda o rötüş’un fabrika da yapıldığını hemen fark edilir.!! 

Mercedes dahil çoğu böyle rutin bir işlem.. 

@Savatage Esas önemli olan pejo da ki boya kontrolü yapan eleman cihazı kaputa koyduğunda boya kaç mikron çıktı..??

Normalde 90-130 mikron arası çıkar.,

Kaput ise; 120-150 mikron arası çıkar çünkü taş darbelerine karşı kalın atılıyor.. ama yine de kamyonlardan gelen taşa nafile taş izi kaçınılmaz oluyor..
Onlarida cekicem birazdan ali hocam 

@Savatage 

@HERKES

yani diyorum ki  

bmw fabrikasında yada mercedeste ?  de oluyormu böyle şeyler acaba ? 

…...
Bütün markalarda oluyor evet. Hemen hiçbir fark yok firmalar arasında.

@Savatage Sayın hocam Mercedes ‘te alsanız, BMW ‘de almış olsaydınız., Hatta isterseniz BMW 750Li gibi F segmenti lüks bir araç almış olun böyle şeyler seri üretim araçların hemen hepsinde olan şeyler., 

Bugatti, Rolls Royce veya milyon dolarlık sınırlı üretim %60-70 ‘i el ile üretilen bir araç almalısınız ki “sıfır hataya yakın” üretilmiş olsun..
Bugatti Rolls Royce daha beterdir, bir tanesi diğerini tutmaz. Fabrikasyon imalat olanlarını beğenmiyoruz onları nasıl beğenelim :) Değil sıfır hata onlarda çok hata vardır.

@forjust1day 

Vidalar mükemmel durumdalar daha ne olsun. Hiçbir şey yok fotoğraflara göre.

Rahat bırakın şu Golf leri :) Cep telefonundan daha sessiz, daha kusursuz daha hatasız araba olsun diye beklentileri çok yüksek tutuyoruz sanki. Benim aracımın her yerinden ses geliyor ilgilenmiyorum. Ön eşya gözü ses yaptı 1 kere garantiden değişti hala ses yapıyor sonra açılır mekanizması kırıldı, tamir ettik hala düzgün çalışmıyor. Vites çerçevesinin nikelajı kalktı elimizi kesip duruyor. Sürgülü kapak dişleri kırıldı tam açılıp kapanmıyor. Arkadaki havalandırmlar 3 kez kırıldı tamir edildi en sonunda artık aç kapa zar zor yapıyor ama çıt çıt sesi gitti. Yani önden arkaya orta konsol komple çöp oldu. Uğraşamam diyorum gittiği yere kadar.

Kayseri deyiz 2 gündür. Hava çok soğuk, bu sabah daha çıkarken sabit yükte kerkilmeye başladı (debriyaj kaçırıyor gibi ama debriyaj değil), sonra akşama daha yapmadı.

Yani demek istediğim çok dert etmeyin, çalıştığı kadar çalışsın parçalar.

Değerli arkadaşlar golf 7 nin emniyet kemerlerine nasıl bakıyoruz plastiği nasıl sökebiliriz direnç var mı diye bakalım 🤔 benim ön arka cam değişik ama araçta boya değişen yok 😬

Aracin vidalariyla oynanmasi kaputta islem olduğu veya değiştiği anlamına gelmez arkadaşlar..oradaki boyanin kazınmış olmasi eksperlerde hemen değiştiği oynandığı söküldüğü anlamina geliyor..eğer değişim ve boya islemi yoksa gönlünüzü ferah tutun ayar yapmak için bu cıvatalarda oynama oluyor.

Misal bende simdi alsam eline anahtati ordaki basit bi somunu zorlasam ustindeki boyası arsa kaput degisikmi oluyor..araciniz ayipli kusurlu falan değil gönül rahatligiyla binin ışlem var diyen usta değişim veya boya işlemi yapilmismi onu soylesin gerisi boş..bide bu boya cihazıyla boya ölçen ustalara bayılıyorum 90 120 dışındaysa boyalı. Fabrikaların her parçayı 3 sefer boyana hakki var 300 kusur çıkan degerlere bile boyasiz deniyor yeterki ehli bi usta olsun sonradan işlem yapılmadığını anlasin ..demem oki boya kalınlığı aracın boyalı olduğu anlamina gelmediği gibi somunlardaki anahtar izide kaputun değiştiği söküldüğü anlamina gelmez..bu ekspertizler bu tarz adamlar paranoya yaptı herkesi 

@forjust1day   maaşallah kaput vidaları  çeyrek altın gibi parlıyor. hijyen /pürüssüz/çiziksiz .

az önce benim dandik telefonla çekeyim dedim  dışarı çıktım.  Apartmanın güvenlik kamerası 9 metreden zoom yapsa daha iyi çeker. vazgeçtim olmadı . telefonu yenilemek lazım

@Golf835 yine niye abartıyım ? veya daha önce neyi abarttım ? varsa link alalım ! şu konuda şu mevzu da ?

ben boya takıntısı olan adamım . (ülkenin %77 si boya takıntılı)

ASTRA g aracımı  sıfırdan 14 yıl kullandım 167 bin km de sattım boyasız /değişensiz  ... araç başına gelen genç çocuk 14 yıllık aracın değerini  ,  100 lira indirmek için kusur aradı bulamadı.. Noter çıkışında bu araba  benim mi oldu inanamıyorum dedi .

golften önce 2 sıfır araç daha aldım başka markalar. 

hiçbirinde bu kaput /bagaj vida somun sıkıntıları yoktu. 

yani sıkıntı şu ! 

araç satacağım zaman , alıcıya  bi dolu hikaye anlatmak bana zor gelir ! 

araç bu boya yok /değişen yok / ilk sahibinden  benim için fiyat asla değişmez inmem /düşmem

ülkenin araç alıcısı profili belli ! malum pert /montaj sektörü hortlayınca insanlarda güven  aramak zor (haklılarda)

ne anlatayım ? Almanlar  bana kumpas kurdu (kıskançlık nedeniyle)   , kesinlikle kazası yok sadece vidaları sağlam olsun diye kaputun  eğriliği gitsin diye bi daha sıkmışlar hikayelerini çoğu alıcı dinlemek istemiyor doğal olarak.. ya da inanmıyor.    

• Beğen
Tepkiler: SCC
10 yıl sonra alıcının birine anlatacağınız şey için neden şimdiden canınızı sıkıyorsunuz? o almazsa başkası alır. 10 küsür yaşında ilk sahibinden satılan araç altın gibidir merak etmeyin kimse somun civata bakmaz.

neyse yazıldı çizildi paylaşıldı ....

yinede her 100 golf tutkusu üyesinin  95 i !   showroomda duran mk8 golflerden kaputa bagaja ait somunların tekrar sıkılmamış / rötuş boyası atılmamış olanını  alsın ! 

burası türkiye .... böyle bir sebebten devalüasyon  asabınızı bozar !  (ki haydi haydi bozar zaten ! )  Ölücüleri geçtim , düz vatandaş kuşkularına yenilir vazgeçebilir. 

şimdi Etimesgut Doğuşun dediği gibi hafta içi gidicez oraya.

Araca bakıcaklar , boya kalınlığı optimal / değişen yok / boya yok / kullanıcı hatası kaza /nazar yok raporu düzenleyip , kaput ve bagaj kapağı somunlarına ait  fabrikada ikincil bir sıkma +boyama yapıdımı diye almanyaya soracaklar. Gelen raporu kaşe imzalı türkçe altyazılı  veririz dediler.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Hayir benim merakım sizki herşeyi enine boyuna bilen sık eleyip sık dokuyan😂😂Nasil bu tongaya düştünüz...Lapin hesabi😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂🙈🙈🙈     @Savatage pejo bildiğin seni keklemiş😂İyi anahtari birakip 2008 i almamissinz(itelememişler dicem terbiyem musait değil)😂😂😂😂🙈

@fanajal

Hocam ben konunun ilk mesajında durumu/ oraya gitme nedenimi gayet iyi açıkladım ! 

Sazanlama / lapinleme /istavritleme gibi bi durum yokki ! 

Hatun fix satıcı

Ben fix bakıcı 

Lansmanı aynı gün olan aracın ilk fiyatını merak ettim o kadar ...

Dod'a pejoya galericiye al satıcıya araba kaptırmayacak kadar uyanık biriyimdir.

Çiftlik banka para kaptırırım Dod'a pejoya araba kaptırmam yani !  (internet üzerinden 3 öküz 5 horoz 7 keçi 800 litre süt 100 kilo bal alanların halini gördük bı ara bende 1 inek alayım gazına gelmiştim aslında )

sıkma canını @Savatage hocam. hans usta kaput ve bagaj gözüne kötü gözükmesin isterken ne yapmış...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt