SIFIR GOLF FACİASI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Savatage Öncelikle çok geçmiş olsun., Motor kaputu ve bagaj kapağı için konuşursak;

Yanlış hatırlamıyorsam motor kaputunu tutan menteşede sağ ve sol olmak üzere toplam 4 adet bağlantı somunu var., bagaj kapağında ise 2 adet mevcut., bu somunlarının hepsinde mi deforme var..?? 

Şayet somunların (vidaların) 1-2 tanesinde deforme mevcut ise: bunun anlamı fabrikada son kontrol öncesi, kaporta boya kontrolleri esnasında kaputun ayarında gözden kaçan bir ayarsızlık olmuşsa., bunu gidermek için yapılan “rutin” bir işlemdir.,

Şayet böyleyse hiç kafanıza takmayın.!! Aynı olay kardeşimin Polo’yu alırken sağ kapıda fark ettim., dikkatli bakınca menteşe bağlatısı somunlarının 1 tanesine deforme vardı ince ayar yapmışlar., Baktım diğer somun ellenmemişti, tertemizdi., bu kapıyı fabrika da ayar yaptıklarının kanıtıdır.!! 

Amaa eğer o kapının tüm somunları aynı şekilde deforme (somunun boyasında ezilme) olsaydı işte o zaman o aracı almazdım., 

Siz de bir kontrol edin hocam somunların tamamında mı deforme mevcut yoksa 1-2 tanesi mi böyle..??

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu durum aslinda cok normal olagan bir durum ama ülkemiz her konuda kendine has oldugu icin, bu konuda kendine has. Hicbir sekilde deger kaybi olmamali, avrupada böyle bir konu olsa kaba etleriyle gülerler, ne olmus anahtar ile ayar yapilmissa, veya kapi orjinaliyle degismis ise bile, sonucta vidali parca, güvenlik sorunu olmadigi sürece sorun  olmamali

Ama gel bu yazdiklarimi bizim insanimiza anlat, herkes biryerden birsey koparma niyetinde

Satarken sinir hastasi edebilir, o yüzden gecmis olsun

Aslında bu vw ayıbı değil.bu bizim insanimizin ayıbı.her türlü hile hurdaya başvuruyor satarken kazasiz diyip milleti dolandırıp 3 kuruş fazla para koparmak için.aracınız kusursuzdur rahat olun ve dönüp ona iyi bakın

Bu arada peugeot araca  bu hikayeler dahil ! 

135 lira verdi   (araç 2017 high maneul mk7,5  TDİ  km 49 bin .

benim anket doldur aracının fiyatını öğren sitelerine göre değilde ,   kendi reel piyasa takibime göre  aracımı 1 haftada satacağım fiyat 158 di . 

20-25 gün bekleyerek sarı siteden  gidecek fiyatı  160-161

tabi bu biçtiğim fiyatlar ... bugünkü fauller harici fiyatlar .

yarın bu faullerle satmaya kalksam !   93 doğan slx le takas teklif edenler olur .  hocam silifkede 4 dönüm portakal bahçemiz var takas düşünürseniz diyenler bolca mesaj atar artık 

araç önden duvara girmiş ,  arkadan biçerdöver dalmış .....  adam alır mı 160 a   ..... sıfır alırken böyleydi desem ? niye inansın ki ? 

SATMIYORUM 

267 BİNE kadar binicem geççem zaten  

@Savatage Sayın hocam Mercedes ‘te alsanız, BMW ‘de almış olsaydınız., Hatta isterseniz BMW 750Li gibi F segmenti lüks bir araç almış olun böyle şeyler seri üretim araçların hemen hepsinde olan şeyler., 

Bugatti, Rolls Royce veya milyon dolarlık sınırlı üretim %60-70 ‘i el ile üretilen bir araç almalısınız ki “sıfır hataya yakın” üretilmiş olsun..

@forzaGilles@HERKES

Evet kaputta solda 4 sağda 4 vida somun var

bagaj da  sol da 2 sağda 2 vida somun var. 

yarın adam gibi makro çekim yapan  lüx ipon bulayımda  birinden onla çekeyim burada bi bakalım vida durumlarına 

yanlız şunu belirteyim 

vidalarda ki deformasyon sekonder sıkma sonrası boyanın atması / boyanın aşınması değil

direk sıkma sonrası tekrar boyama ve fazladan tabaka oluşması şeklinde .... yani işlemi yapan Hans usta sıkmış ve rötuş boyası atmış tekrardan 

Degerli savatage hocam açmış olduğun konu sebebiyle aklıma kurt düştü ve az önce lüküs ayfonumla gece çekimi yaptım kendi aracınla karşılaştırma yapip yorum yazarsan memnun olurum @Savatage

37cc4c2e4dd97a300827750c665a6bd4.jpg

604d1d970fa2614588508b69816c1d91.jpg

6a2cddf847e75e1d9e67e7043ad40b16.jpg

ae216981f765265b701d1e6c4257fa4c.jpg

a30f92464f54628974da45ab44addea9.jpg

1b001e84b28e6acea9093992238c9559.jpg

Öncelikle sakin olun 🤗Bu tarz işlemler her araçta olur.Kaput bagaj uretim esnasinda takilir boyanir vs.Arac banttan iner ve tüm araliklar ayarlar kontral edilir eğer bir açıklık bir aralık çıkıntı vs.varsa kaput bagaj o bahsettiğiniz vidalardan sökülür ayarlanir tekrar sıkılır.Ondan sonra vida üzerleri boyanır bu çok normaldir.Bu bahsettiğiniz durum çok normaldir.Pejo da atip tutmuş...

Bizim kırmızı ve beyaz rline araçların kaput ve bagaj somunlarında çizikler vardı. 

Çünkü bagaj kapağında sağ ve sol stopların aralıkları eşit değil. Muhtemelen bir önceki aracımız Passatta da sıfır almış olmamıza rağmen eşit değildi biz farketmedik.

Yani bence sorun yok alman hans son bir kontrol yapmış ayar çekmiş, ama sanayi esnafına gelde anlat. 

Ne abarttin yine savatage bey kardesim 

Ayardir o ayar. Hatta gemide de bisiler yapiolar bunlara tasinma esnasinda falan.. Sonra serviste musteriye verilcek hale getiriyolar.. :D

@forzaGilles@HERKES

Evet kaputta solda 4 sağda 4 vida somun var

bagaj da  sol da 2 sağda 2 vida somun var. 

yarın adam gibi makro çekim yapan  lüx ipon bulayımda  birinden onla çekeyim burada bi bakalım vida durumlarına 

yanlız şunu belirteyim 

vidalarda ki deformasyon sekonder sıkma sonrası boyanın atması / boyanın aşınması değil

direk sıkma sonrası tekrar boyama ve fazladan tabaka oluşması şeklinde .... yani işlemi yapan Hans usta sıkmış ve rötuş boyası atmış tekrardan 
Sayın hocam bahsettiğiniz olayın benzeri; kaputu açtığınızda çamurlukların somunlarına dikkatli bakarsanız., Hans ustanın çamurluk bağlantı somunlarına fırça ile rötüş boyası attığını görürsünüz.!! 

Doğuş otoya gidin 100 araçtan 100’ü de çamurluk somunları) anlattığım gibi olduğuna şahit olursunuz.!! (Audi dahil..) 

Hatta geçen gün doğuşta T-roc mu Tiguan mı tam hatırlayamadım., motor kaputunu açtım., inanmazsınız ama kaputun iç kısmı boyalı değildi..!!

Bu olayı eskiden araç lansmanı için üretilen “first production” araçlarda görürdük., O araçlar lansman sonrası test için basın organlarına verilir., sonrasında hurdaya gidip imha edilir., Şimdilerde boyadan tasarruf etmek için kaputun iç kısmı boyanmamış araçlara şahit oluyorum..

Pejo daki o elemanın konuşmasından sonra başından kaynar sular dökülmüştür senin., O an senle o pejo bayisinde olsaydık, o boya kontrolü yapan adamın kolundan tutup shomroom da sergilenen araçların neredeyse tamamında benzer işlemler olduğunu gözüne sokardım.. 

Olay anlattığın gibiyse sıkıntı yapma için gece rahat şekilde uyu.. 

@Savatage 

Hocam, sene 2016 haziran ayı bayramdan 2 gün önce bir Hb Megane4 aldım. Bayram için köye gittik.Elimde kahve yeşilliğin için huzurla kahvemi içiyorum. 

Bir ara aracın bagaj kapağı dikkatimi çekti, açık gibi duruyordu. Kendi kendime bu niye açık kalmış diye diye aracın yanına gittim.Ama bagaj kapağı düzgün bir şekilde kapatılmıştı. Meğer bagaj kapağında ciddi ayar sorunu vardı.Hemen aracın etrafını kontrol etmeye başladım sağ arka kapı, sol ön çamurlukta ciddi ayarsızlık vardı. 

Bayram dönüşü hemen servise. Düzelttiler birçok vidası işlem gördü. Keyfim kaçmıştı ama vidaların işlem görmesine değil, bu ayarsızlıklar bana gelene kadar neden fark edilmedi diyeydi. 

Diyeceğim şu, keşke vidalar işlem görmüş olsaydı da ben o ayarsızlıkları görmeseydim. 

Kaput ve bagaj kapağı sonuçta orijinal, ayarsızlık varsa bunun bir şekilde  düzeltilmesi lazım. Bu vidalarda bunun için.

@Golf835 Hemen Golfun Pejo bayine verilmesi 2008 alinmasi için satis temsilcisinin kaç takla attığı ortada...Sizin yapmaniz gereken tek şey Golf pejonun direksiyonun tam sağ yapip davlumbazi kaç vida tuttuğunu göstermek olurdu.Ellede tiklatirsaniz pejonun langir langir sallandigini gostermeniz yeterdi.Yada hepsini geçtim Golfun on tamponunda zibilyon tane vida ile sabitlenmişken pejoda iki sağdan iki soldan bitti gitti...Ey ahaliiiiiii duyun bunuuuu😂😂😂😂@@@Dikkat ederseniz G büyük p küçük 😉😉😉

Benim de ondeki golf amblemi kaputla  simetrik deil taaa aldigimdan beri :D  tam onden bakinca :D

Bi ayar lazim :/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt