Golf'ün Koltuklarını Nasıl Sökerim

yarar42

Üye
İsim
Engin
Merhabalar, aracımın içini detaylıca temizlemek istiyorum. Bende detaylı temizlik adına tüm malzemeler ve vakumlu yıkama makinesi mevcut. Fakat bunu yapabileceğim bir alanım olmadığı için koltukları söküp evde temizleyip kurutup tekrar araca takmak istiyorum. Hem ön koltukları hem arka koltukları nasıl sökerim bilen var mı?

Ön koltukları sökmek çok basit koltuğu en arkaya alın öndeki 2 somunu sökün sonra en öne alın arkadaki 2 somunu sökün koltuğu yatırıp fişleri sökün direksiyona zarar vermeden çıkartın biraz ağırdır dikkatli olun 

arka koltuklara gelince minderi sökmek için siyah isofix kapaklarını sökün arkasına basınca kalkar ondan sonra minderi içeri ve yukarı bastırarak yerinden çıkartın 

arka koltuk sırtlık kısmına gelirsekte omu sökmesi zahmetli yatar olduğu için ama isterseniz onuda sökebilirsiniz

Merhabalar, aracımın içini detaylıca temizlemek istiyorum. Bende detaylı temizlik adına tüm malzemeler ve vakumlu yıkama makinesi mevcut. Fakat bunu yapabileceğim bir alanım olmadığı için koltukları söküp evde temizleyip kurutup tekrar araca takmak istiyorum. Hem ön koltukları hem arka koltukları nasıl sökerim bilen var mı?
@yarar42 Hocam arkayı bilmem ama önler için koltuk ısıtma retrofiti yaptığım için hakimim. Biraz meşakatli bir iş sırf bunun için yapacaksınız üzerinde yapın derim.

Öncelikle koltuk kızaklarını araç gövdesinden ayırmanız için torx başlı lokmaya ihtiyacınız olacak şuan kaç olduğunu hatırlamıyorum ama sanayideki hırdavatçılar VW için ne olduğunu bilir. Ardından 2. bir kişi koltuk altındaki kızakların aracın torpido vb. aksama çarpmaması için size yardımcı olması gerekiyor çünkü manevra alanınız kısıtlı olacak.

Hocam bu ön koltuk kızaklarındaki vidayı nasıl sökerim hangi alet lazım numarası falan nedir böyle değişik bir vida var penseyle denedim sökmedi

5BB3C559-2E0B-4052-AAC3-184CDE2B2142.jpeg

Koltukları söktükten sonra aracı çalıştırırsan bir çok arıza veriyor. Sonrasında gidip sildirmen gerekir. En baştan müsait bi yere çekmeni tavsiye ederim.

@tyrung yok hocam onu biliyorum koltukları tekrar takana kadar çalıştırmıyıcam araç evimin otoparkında. Bu resmini koyduğum vidaları söken aletin adı nedir bilen var mı

Tork veya torx deniyor. Ama tornavida gibi olan değil de lokma gibi olanı almanız lazım

Hocam vidayı buldum bu arka sırt kısmını sökemedim ora nasıl sökülüyor arka koltukların sırt kısmı bilen barsa tel nı vereyim anlatabilecek varmı

Şuan tek problem arka sırttaki orta emniyet kemeri koltuğun çıkmasını engelliyor o kemeri ne yapacağız. Bir diğeri ise ön koltuklara bağlı iki kablo var tekini söktüm fakat diğeri koltuğun içinde bi yerlere gidiyor görünmüyor onu nasıl sökeceğiz

Burda gösteriyor hocam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam bu ön koltuk kızaklarındaki vidayı nasıl sökerim hangi alet lazım numarası falan nedir böyle değişik bir vida var penseyle denedim sökAnahtarın ismi ne diye geçiyormuş
Hocam vidayı buldum bu arka sırt kısmını sökemedim ora nasıl sökülüyor arka koltukların sırt kısmı bilen barsa tel nı vereyim anlatabilecek varm

Hocam vidayı buldum bu arka sırt kısmını sökemedim ora nasıl sökülüyor arka koltukların sırt kısmı bilen barsa tel nı vereyim anlatabilecek varmı
Merhaba vidayı söken anahtar ne diye geçiyor acaba

Geri
Üst Alt