1.4 tsi dsg vs 1.6tdi dsg

Kivanc

Üye
İsim
Kıvanç
Arkadaşlar 0 100 veya uzun yolda hangisi daha hızlıdır. Bu arada ikiside stock olucak.

1.4 tsi kesinlikle hocam her iki koşuldada hatta 1.2 tsi dizelden seri ancak yüksek hızlarda ne olur bilemem 

Yükesek hizlarda tdi hertürlü tsi'dan daha hizli, hizlanmada tabiki tsi daha iyidir, ben tsi ile 180 kmh ile titrerken arkamdan tdi'dan selektör yemisligim var, basip gitti yanimdan namissiz :) egzozunda boguldum mazotcunun

Serilik-hizlanma-yüksek hiz birbirinden farklidir- ilk ikisinde tsi daha iyidir ama yüksek hizlarda tork canavarinin yanina tsi ile yaklasmayin, 1.0-1.4-1.5 fark etmez

Not: eski 1.4 yeni 1.0 sahibi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yükesek hizlarda tdi hertürlü tsi'dan daha hizli, hizlanmada tabiki tsi daha iyidir, ben tsi ile 180 kmh ile titrerken arkamdan tdi'dan selektör yemisligim var, basip gitti yanimdan namissiz :) egzozunda boguldum mazotcunun
1.4tsi ile mi?

1.6tdi yüksek hızda geçmesinin tek açıklaması tsi a göre daha uzun vites dişli orana sahip olması ama stock bir tdi ın geçmesi 1.4tsi üstünü pek mümkün gelmiyor bana çünkü tdi max 115 stock 1.4 tsi 122 min. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam bencede tsi özellikle 1.4 1.5 neyse her halükarda dizeli tokatlar 1.6 dizel için 

@Unclaimed Ben tdi-tsi hepsinin farkli versiyonlarini kullandim, 1.6-2.0 tdi 2.0 tsi da kullandim, tdi'dan nefret ederim ama 200 üstü kaptirip giden sadece 2.0tsi vardi benzinlilerde, digerleri 200 üstünde birtarafini yirtacakmis gibi gelirdi, tdi öyle degil, benim tsi'larda tek aradigim yüksek hizlarda tdi performansi, onun icinde 2.0 tsi tr'de alinmaz

Stock falan anlamam, yillarin tecrübesi, tdi ve tsi uzun süre kullananlar ne demek istedigimi anlar

Uzun yolda son hız için beygir daha önemli değilmi?

Şöyle bir video paylaşayım tdi ın tsi i nasıl son süratte geçtiğini son rampa testinde görebilirsiniz,

Enzo Anselmo Ferrari'nin bir sözüyle bitireyim, "Beygir araç sattırır, tork yarış kazandırır"

1.4 act yi ayri tutuyorum hizlanmada 1.4 >1.2>1.6

Son hizda 1.6>1.4>1.2  Olur diye düşünüyorum

Hepsini ilk hizlanma acisindan kullandim 1.6 en agir kalani geldi bana

Yokuş tırmanma yani eğimli yol dışında hiçbir durumda 1.6 tdi motor 1.4 tsi motoru geçme durumu yoktur. Tabi araçlar stok olması durumunda. Zaten 0-100 fabrika değerlerine bakarsanız tsi ın çok daha kısa sürede çıktığını göreceksiniz. Hatta 1.4 tsi ı geçtim tdi 1.0 tsi ı bile geçemiyor. Aşağıya kendi 1.0 tsi stoc 110 beygir 200 nm tork aracımın 0-100 hızlanmasını atıyorum. Varsa geçebilecek stok 1.6 tdi araç çeksin yolllasın videosunu karşılaştıralım. Ben çok denedim golf 7,5 1.6 tdi ile. Hiçbirinde tdi geçemedi.

@rizalion Benim bahsettigim 180kmh üstü hizlar, 0-100 1.0tsi  daha hizlidir, ama 180kmh üstüne ciktigimizda uzun yolda tsi'lar tdi'dan selektör yiyior malesef, yoksa hizlanmada tdi cok hantal, sehir icinde bile yan yoldan girerken d100'e sorun yasiyordum, simdi 1.0 tsi ile fare gibi kaciyorum deyim yerindeyse ama yüksek süratlerde adamlar egzozuyla boguyor bizi, heleki o passatlar kaptirip gidiyor

Geri
Üst Alt