Z.Trafik sigortası PRİM

Nisay67

Yeni Üye
İsim
Yasin
Arkadaşlar selam. İkinci el golf 1.4tsi higline alarak araniza katildim malumunuz. Simdi sira geldi trafik sigortasina. 

İlk kez 2014 yilinda araba almistim 2002 ehliyetim var 84 dogumluyum. Citroen c2 3 sene bindim bu arabaya ve leon aldim onada 2 sene bindim. Leonda hic kazam yoktu. C2 de 3 kazam var ama hic biri benim sigortamdan degil hep bana carmislardi yani ben kendi sigortami hic zarara ugratmadim. 2014 te 400 tl ye yapmislardi sigorta ve her sene artarak suan golfume 650 tl cikiyor. Ben kaza yapmadigim icin bunun surekli dusuyor olmasi gerekmiyor mu? Ayni sekilde kaskoda 1800 tl cikiyor. Bir suru kazasi olan arkadasima 1300 cikiyor. Deliricem ya. Bana bi onerisi olan var mi?

@Nisay67 sigorta ve kasko için bir şey diyemem ama bu mtv yıllar geçtikçe azalması gerekmiyor mu. Araçlara yapılan yıllanmış şarap muamelesi nedir🙂

Arkadaşlar selam. İkinci el golf 1.4tsi higline alarak araniza katildim malumunuz. Simdi sira geldi trafik sigortasina. 

İlk kez 2014 yilinda araba almistim 2002 ehliyetim var 84 dogumluyum. Citroen c2 3 sene bindim bu arabaya ve leon aldim onada 2 sene bindim. Leonda hic kazam yoktu. C2 de 3 kazam var ama hic biri benim sigortamdan degil hep bana carmislardi yani ben kendi sigortami hic zarara ugratmadim. 2014 te 400 tl ye yapmislardi sigorta ve her sene artarak suan golfume 650 tl cikiyor. Ben kaza yapmadigim icin bunun surekli dusuyor olmasi gerekmiyor mu? Ayni sekilde kaskoda 1800 tl cikiyor. Bir suru kazasi olan arkadasima 1300 cikiyor. Deliricem ya. Bana bi onerisi olan var mi?
Hocam merhaba,

Burda unuttuğunuz önemli bir nokta var. Aracanızın değeri. Araç değerleri arttığı için sürekli indirim oranı aracınızın değerinin artış oranından daha düşük kalması. 

2. Bir noktada kasko da ve trafik sigortasında maksimum indirim (hasarsızlık) oranları vardır. Mesela 5 sene hasarsızlık da %50 indirim varsa bu 7-8 sene hasarsızlıkta oran artmıyor en yüksek indirim oranına gelindiği için. 

Diğer bir konu da hasarsızlıkların aktarılması eski araçtan yeni araca. Trafik sigortasında yanlış hatırlamıyorsam 6 ay önce sattıginız bir araç varsa onun plakasını söyleyip hasarsızlık indirim oranını alabiliyorsunuz. Süre geçtiyse ne yazıkki en başa dönüyorsunuz. Kasko da ise eğer yeni araç alacaksanız kasko poliçenizi iptal ettirmeden araç ve plaka degişiklik zeyili yaparak hasarsızlık indiriminiz devam etmiş olacak.

Kasko için

Golf tdi manuel haylaynt 2017

1310 teklif var!

Varmıdır 1050 ye yaptırdım diyen (aynı model yılı hatta DSG yi daha ucuza yaptırdım diyen oradan yaptıralım)

Kasko için

1310 teklif var!

Varmıdır 1050 ye yaptırdım diyen (aynı model yılı hatta DSG yi daha ucuza yaptırdım diyen oradan yaptıralım)
Güzel fiyat   (y)

Kasko için

1310 teklif var!

Hocam fiyattan daha çok klozların önemi var bence. Daha önce bu konuyla ilgili yazdığımı alıntılayım

"Burda önemli olan tüm klozların eşit veya birbirine yakın olan iki poliçe teklifinin fiyatının karşılaştırılması.

Arkadaşların da belirttiği üzere birkaç önemli kloz var;

Orjinal cam 

İMM bedeli (aksigorta ve anadolu da sınırsız seçebilirsiniz diğerlerinde bulunmamakta) 

İkame araç sınıfı ve süresi 

Hangi yetkili servislerle poliçeyi yaptıracağınız sigorta firmasının anlaşması olduğu

Bunlara dikkat ederseniz ve poliçeleri bunlara göre karşılaştırırsanız çok daha sağlıklı olacaktır."

@KaiZeN

Klozlar 4 / 4 lük 

Zaten sıkıntıda burda 

30 gün ikame araç veriyor ...bunu istemiyorum bu klozu çıkartmayı denedik sigorta şirketi çıkartırmıyor. (Aracım yetkili serviste komada yaşam mücadelesi verirken neyleyim 30 gün ikame aracı..otobüse binerim ben...

Cam hasarında orjinal cam / yetkili servis klozu var !

Orjinal olsun da  isterse Paşabahçe  şişe cam fabrikasında taksınlar...yani yetkili servisde cam değisimide  istemiyorum.

Bunu da çıkaramadık tekliften 

Başka sigorta firmalarında bunlar 80 er den 160 lira düşürüyor mesela 

Mesela tek sürücü indirimi ? 

Çoğu sigorta şirketinde bu indirim var ? 

Bu tam benlik ! 

Ben aracımı kimseye vermem ! Geçen vale anahtarı alıyım abi dedi ?

Vale / kız / papaz / sinek 2 ikili 

Alayı gelse vermem anahtarı.

Ne değerli araban varmış be abi dedi !

Değerli olduğu için vermiyorum ya ?

A5 le gitsem değersiz olurdu tabi (a5 e binenin cebinde en az A6 parası daha vardır ! Koyarmı sağını solunu sürtse?)

Kasko için

1310 teklif var!

Hangi şirket bu bir de indirim oranınız ne ? Yeni yerli togumuzun bir paket seçenek ismi kesinlikle haylayn olmalı çok güzel olmuş siz t yi fazla kullanmışsınız ama olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Vakti zamanında ilana böyle 

Yazmış bir esnaf 

Haylaynt golf ! 

Aradım !

En dolusu abi! En full olanı

Haylaynt golf diyor! 

• Beğen
Tepkiler: SCC
Az önce peder beyin aracına 

Çok garip bir tutarla trf. Sigorta yaptırdım!

Sigortam nette en düşük 

560 lira fiyat çıkarken ! (900 küsüre kadar uzuyor)

Antalyadan bir acente ! 375 lira fiyat çıkardı ..ve hemen yaptırdım

375 lira 2015 ün fiyatları nerdeyse??

İlgilenenlere duyurulur...

@metinkar

Ocakta 650 ye yaptırdım trf. Sigorta  ? 

Viyadük gibi saplamışlar ! Sanki 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Trf . Sigortasında teminatlar tüm firmalarda  aynıdır.  Sadece kaza anında yol yardım çekici hizmeti vermeye başladı bazı firmalar (aynı kasko daki gibi) o zaman 90-100 şişiyor...

2 mizde de bu kloz yok zaten!

Basamakta 7 bende de

Geri
Üst Alt