Akü önerileri

Mozakca

Üye
İsim
Murat
2017 highline Dsg TDI aracım dün çalışmadı. Araba bir gün dışarıda soğukta kalmıştı. Takviye akuyle çalıştırdıktan sonra bir süre arabayı stop etmeden sürdüm. Ertesi gün sorunsuz çalıştı. Ben de elektrikciye gittim. Biraz zayıflamış, elektronik araç çok zayıflamasına izin vermeyin. Bu iki ayı çıkarırsanız yazın kendini doldurur. Bir yıl daha gider dedi. Tavsiyeniz nedir? Akü almam gerekliyse hangi marka?

Moderatör tarafında düzenlendi:
2017 highline Dsg TDI aracım dün çalışmadı. Araba bir gün dışarıda soğukta kalmıştı. Takviye akuyle çalıştırdıktan sonra bir süre arabayı stop etmeden sürdüm. Ertesi gün sorunsuz çalıştı. Ben de elektrikciye gittim. Biraz zayıflamış, elektronik araç çok zayıflamasına izin vermeyin. Bu iki ayı çıkarırsanız yazın kendini doldurur. Bir yıl daha gider dedi. Tavsiyeniz nedir? Akü almam gerekliyse hangi marka?
Servis bakımlıysa iyi niyet garantisini zorlayın 2 yıllık agm akü bu şekilde çalışmaz aracınız büyük ihtimal satın alma öncesi çok beklemiş

Garip bi açıklama olmuş , kışı çıkartırsa?

1930 1940 larda TR de  yaşlı insanlar için söylenen söz gibi!

Bünye zayıf ! İlaç / antibiyotik / hijyen su /besin yok denecek kadar az

Grip nezle den ölürmüş insanlar ! 

Kışı çıkartabilirsen  ertesi yıl kışa kadar +1 yıl daha yaşarsın denilir geçilirmiş 

Akü markası SEBANG EFB + mı yazıyor akünün üzerinde ....??

Eğer öyleyse akü dandik akü ! Çok bile yaşamış ! 

Garip bi açıklama olmuş , kışı çıkartırsa?

1930 1940 larda TR de  yaşlı insanlar için söylenen söz gibi!

Bünye zayıf ! İlaç / antibiyotik / hijyen su /besin yok denecek kadar az

Grip nezle den ölürmüş insanlar ! 

Kışı çıkartabilirsen  ertesi yıl kışa kadar +1 yıl daha yaşarsın denilir geçilirmiş 

Akü markası SEBANG EFB + mı yazıyor akünün üzerinde ....??

Eğer öyleyse akü dandik akü ! Çok bile yaşamış ! 
Tdi araca efb yerine efb + mı takıyorlar ben tdi hepsi agm sanıyordum.

@Mozakca akü zaten siz gezerken şarj oluyor, günde en az 15 km yapıyorsanız normal şartlarda düzelmesi lazım bazen 2 km işe gidip gelenler oluyor akü sürekli şarjdan yiyor sağlam olmasına rağmen marş almıyor sizin sorduğunuz yer onu belirtmiş böyle durumlarda akü tekrar toplayabiliyor,aksi halde ben şu an 400 km yol gittim hala aküm aynı yazla alakası yok bitmiş artık şarj tutmuyor, 400 km boyunca 90 derece kaput içi sıcaklıkta yazı yaşattım ona ama nafile bakalım son nefesini ne zaman verecek, şu sıralar start stopsuz mutlu günler yaşıyoruz, agm olmuş bin kağıt.

@bf417 Aracımı her gün en az 24km kullanıyorum. Yaşadığım kaygıdan servis randevusu aldim. Getirin bakalım dediler. Araç tam olarak üç yılını doldurmadigindan biraz zorlayacagim servisi. Bakalım ne olacak?

Garantiden değiştirmek adına servisi biraz zorlayın., Şayet olumsuz sonuç alırsanız ve serviste değiştirme kararı verirseniz., Serviste 2 tip akü var., Economy serisi olan akü., bir de aracın üzerindeki ile aynı olan Orjinal akü var.,

Economy serisi olandan taktırmayın aman sakın.!! Fiyatı nispeten daha ucuzdur ama ömrü de ona göre kısa ömürlüdür.!! 

Şuan aracızda Moll EFB+ akü takılı., serviste orjinal akü taktırmak istediğinizde yeni takacakları akü Varta EFB+ takıyorlar.,

Yani yeni takılan Varta olacağından daha kaliteli bir markadır., Moll ‘de kötü bir marka değil ama Varta’nın yanında esamesi okumaz.,

Dışardan almayı düşünürseniz şu 2 aküden birisini alabilirsiniz., ikisi de araca uygundur; 

-Varta Silver Dynamic AGM 70ah (ürün kodu: E39) 

-Varta Blue Dynamic EFB 70ah (ürün kodu: N70) 

Dışardan almaya karar verirseniz., alacağınız akünün üretim tarihini kontrol etmeden almayın., Bazı satıcılar 7-8ay beklemiş bayat aküyü satıyorlar insanların haberi olmuyor., sonra bu akü dandikmiş muhabbetine dönüyor iş., 

Çok kolay bir şekilde akünün üretim tarihi öğrenebiliyor., almadan önce daha doğrusu montaj öncesi buna dikkat edin, üretim tarihini kontrol edin öyle taktırın.!

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles Akü ücretsiz değişti. Sadece işçilik olarak 170tl ödedim. 250Tl de havalandırma temizliği yapıldı. Karabük'un havası çok pis. 

@forzaGilles Akü ücretsiz değişti. Sadece işçilik olarak 170tl ödedim. 250Tl de havalandırma temizliği yapıldı. Karabük'un havası çok pis. 
Hayırlı olsun., yeni takılan akünün üretim tarihini kontrol ediniz., üretim tarihi akünün eksi (-) kutup başı üzerine kazınmıştır., eksi (-) kutup başı üzerinde 4 haneli bir kod yazması lazım misal 25/17 gibi..

Yeni akünün resmini paylaşabilirseniz iyi olurdu.? hangisinden takmışlar öğrenmiş olurduk..

@forzaGilles Teşekkürler, akünün eksi kurup başında 51/19 yazıyor. Bu herhalde 5 Ocak 2019 anlamına mı geliyor? 

IMG_20200129_101610.jpg

Firinda bile bu kadar taze ekmek yok

Ne güzel gule gule kullanin

2019 51. Hafta yani aralik sonu

2020 diyebiliriz sanirim

Geri
Üst Alt