GOLF 7 FAR AYDINLATMA PROBLEMİ

Onur Sarı

Üye
İsim
onur
3 yıldır 2016 model golf 7 kullanmaktayım bu sürede aracı bir defa değiştirdim oda aynı aractı yalnız şikayetim hep aynı oldu  önceki aracımda basic bi-xenon vardı  bu aracımda  adaptif bi-xenon var aydınlatmasından memnun değilim farları cok aşağıda tutuyor akşamları iki adım önümü zor görüyorum sürekli uzunları kullanmak zorunda kalıyorum(farların içinin tozlanması ver mercek lekelenmesini saymıyorum bile ),birkaç golf 7 kullanıcıysa konuştuğumda onlarda farların dandik oluşundan şikayetciydi,akşamları aracıma kim binse farları neden bu kadar aşağıda tutuyorsun yukarı alsana diyor gercekten rahatsızlık verici,far yükselik ayarıda otomatik oluşundan birşey yapamıyorum,ayrıca far ışık şiddetide zayıf geliyor,akşamları araç kullanmak beni yoruyor gercekten acaba benim aractamı bir sıkıntımı var servise şikayetimi iletsemmi diyorum yoksa tüm araclardamı böyle benim gibi bu durumda şikayetci olan varmı ?

Bu aralar orjinal bi-xenonlardan şikayetçi olan kişi sayısı oldukça fazla.Servise gidin farların biraz yukarıya ayarlanmasını söyleyin.Extra olarak ampulleri yenileriyle değiştirebilirsiniz.Mercek lekelenmesine yapılacak birşey yok.Farı falan açtırmayın hiç.Bunları yaparsanız aydınlatmanız eskisine göre daha iyi olacaktır.

Upvote 0
Yapacağınız iş basit. Servise gidip far ayarınızı tam orta seviyenin 1 tık yukarısına aldıracaksınız 

Upvote 0
3 yıldır 2016 model golf 7 kullanmaktayım bu sürede aracı bir defa değiştirdim oda aynı aractı yalnız şikayetim hep aynı oldu  önceki aracımda basic bi-xenon vardı  bu aracımda  adaptif bi-xenon var aydınlatmasından memnun değilim farları cok aşağıda tutuyor akşamları iki adım önümü zor görüyorum sürekli uzunları kullanmak zorunda kalıyorum(farların içinin tozlanması ver mercek lekelenmesini saymıyorum bile ),birkaç golf 7 kullanıcıysa konuştuğumda onlarda farların dandik oluşundan şikayetciydi,akşamları aracıma kim binse farları neden bu kadar aşağıda tutuyorsun yukarı alsana diyor gercekten rahatsızlık verici,far yükselik ayarıda otomatik oluşundan birşey yapamıyorum,ayrıca far ışık şiddetide zayıf geliyor,akşamları araç kullanmak beni yoruyor gercekten acaba benim aractamı bir sıkıntımı var servise şikayetimi iletsemmi diyorum yoksa tüm araclardamı böyle benim gibi bu durumda şikayetci olan varmı ?
Yapmanız gereken servise gidip digital far ayar cihazı ile far ayarı yaptırmak..!! fakat bunu yaptırmadan önce yakıt deposunu 3/4 oranında doldurunuz., bagajda ağırlık yapan çanta, bavul, subwoofer vs. varsa ağırlık olan ne varsa bunları evde bırakmalısınız., aracın orjinal ekipmanları olan stepne ve kriko vs. bagajda yerinde olsun..

Araçta bi-xenon olduğu için eski usül analog ayar makinaları ile sağlıklı bir ayar yapılamıyor., bu sebebten digital far ayar cihazı lazım bunu dışarda bulmanız zor bu sebebten serviste yaptırmak gerekiyor..

Farları açtığınızda ışığın rengi beyaz değilse., yani renk tonu hafiften mavimsi veya açık mor renk gibi bir renk tonu halindeyse., ampüllerin ömrü bitmek üzeredir.,

Xenon ampülleri ömrünü tamamlamaya yakın aydınlatma performansları yarı yarıya azalır., yeni D3S xenon ampülü almanız gerekecek., serviste tanesi 700-800 gibi uçuk fiyatları var., dışardan çok daha uyguna temin edip far ayarı yaptırırken ampülleri de isterseniz değiştirirler., fakat dışardan alırken dikkat etmelisiniz xenon ampüllerinin çakması çok olur.. Philips asla almayın satılanların neredeyse hepsi sahte., Osram en iyi seçenek., ayrıca osram da kutuya yapıştırılmış etiket bulunur., bu etiket üzerindeki kodu ve ampül üzerindeki özel seri no ile osram sitesinden ampülün sahte olup-olmadığını kontrol etmenizi sağlayan bir sistem kurmuşlar..

Ekli dosyayı görüntüle 22379

Ekli dosyayı görüntüle 22381

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@forzaGilles farlarda mavileşme var belli tam xenon far aydınlatması gibi durmuyor dediğiniz gibi servise gideceğim gerekirse ampulleride değiştiririm ama serviste okadar para vermek istemem dışardan alıp serviste hem ayarı hem değişim işlemini yapmak daha mantıklı peki hangi ampülden alacağım taktığım ampulunde performas serisinden orjinal xenon renginde olmasını isterim hangi ampulden alcağım bilginlendirimisin ?

Upvote 0
@Onur Sarı buradan kontrol ediyorsunuz;

https://www.osram.com/appsj/trust/frontend/trust.do?locale=en_US

https://www.osram.com/am/the-trust-program/index.jsp

Fiyatlar 300-350 arası değişiyor., mutlaka güvenilir bir yerden alınız., şu satıcıdan daha önce alış-verişim olmuştu dürüst insanlar., yetkili osram bayisiler; https://otomotivaydinlatma.com/osram-xenarc-original-standart-serisi/4182-osram-d3s-xenon-35w-4052899199569.html

Düzgün far ayarı ve yeni ampül takımı ile ciddi amlamda aydınlatmanız iyileşecek.!!

Upvote 0
@Onur Sarı Mavileşme varsa artık ömrünü tamamlamış doğru dürüst göstermez., Araca uygun olan Xenon ampülü tipi: D3S

Bu yukarda link'ini paylaştığım ürün., araçtaki orjinal ampüllerin aynısı; Osram Xenarc Original D3S

Şayet performans serisi isterseniz fiyat ciddi şekilde yükselir., Osram Xenarc Night Breaker Laser D3S https://otomotivaydinlatma.com/osram-xenarc-night-breaker-laser/4159-osram-d3s-night-breaker-laser-xenarc.html

Sanayide abi Photon, General Electric, Bosch veya M-tech verelim sana fiyatları daha uygun., derler ise aman sakın kanmayın paranızı çöpe atmış olursunuz..!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@forzaGilles Ali selam dostum phillips in piyasa da çok muadili var. Servis çıkışlı orj. ürünü (4300 K) almak istesem nereden temin etmeli ve orj.liği için neye dikkat etmeliyim

Upvote 0
@forzaGilles Ali selam dostum phillips in piyasa da çok muadili var. Servis çıkışlı orj. ürünü (4300 K) almak istesem nereden temin etmeli ve orj.liği için neye dikkat etmeliyim
Orjinal philips servisten almalısın yada bu işlerle uğraşan ilker kemal var ondanda alabilirsin. Piyasadaki philips d3sler malesef replika. 

Upvote 0
Selam Osram Xenarc Original tercih edersen osramın bu ürünü de 4300K ‘dır.!! Benim daha önce bizzat dükkanlarına giderek alış-veriş yaptığım bir satıcı var., netten de satış yapıyorlar dürüst insanlar, osram yetkili bayisiler buradan alabilirsin., Philips diye ısrar etmene gerek yok Xenon ampüllerde Osram bence daha iyi.!! 

Yukarıda açıklamıştım., Osram’da sahtecilik olayına karşı bir sistem geliştirmişler., ampülün kutusu üzerinde bir etiket bulunuyor., aynı zamanda ampülün üzerinde de bir kod bulunuyor.,

Kutu üzerine yapıştırılmış etiketteki o kodu Osram’ın sitesine giriyorsun., sistem kodu girdiğinde bu sefer sana 2. aşamada; ampülün üzerinde yazan kod bu olmalı, ekranda çıkan kod ile ampül üzerindeki kod eşleşiyorsa ürünün orjinal ürün olduğunu söylüyor :)  

Osram Xenarc Original D3S (4300K) https://otomotivaydinlatma.com/osram-xenarc-original-standart-serisi/4182-osram-d3s-xenon-35w-4052899199569.html 

Aracın üzerinde takılı olan Philips ile bu benim önerdiğim Osram Xenarc Original serisi aynı ürünler., her ikisi de 4300K ‘dır., Osram Xenon’lar sadece almanya’da üretilir., ama philips’ler öyle değil.!!

Servisten tanesi 900-1000 lira aman diyim sakın servisten alma.!! 

@forjust1day Tuna hocamın dediği gibi piyasadaki Philips marka Xenon ampüllerin %95’i çakma üründür parana yazık olur., şayet Philips sevdan varsa yol yakınken bu sevdadan vazgeç :)  

Upvote 0

Geri
Üst Alt