Kapı altı Led'ler hazır!

Recep_Gul

Paylaşımcı Üye

İsim
Recep
Bundan yaklaşık 5-6 ay önce belki daha fazla olmuştur, aldığım kapı ledlerini bugün bi cesaret hallettim gitti. Kapı döşemesini sökmek dışında pek zorlanmadım. En çok korktuğum klipslerin kırılmasıydı çok şükür hiç birini kırmadan onuda atlattık. 

Tek başıma yaptığım için bilgi verici fotoğraf ve videolar çekemedim, asıl amacım youtube bi video koymaktı ama düşündüğüm gibi olmadı maalesef ama sorusu olana her türlü yardımcı olurum. 

Aliexpress ürün linki; 

#Aliexpress € 6,30  49%OFF | 2X LED araba kapı hoşgeldiniz ışık Logo projektör VW Volkswagen Passat için B6 B7 CC Golf 5 6 7 Jetta MK5 MK6 Tiguan Scirocco R hattı
https://a.aliexpress.com/_UOh6L

20200120_162431.jpg

20200120_162447.jpg

20200120_163521.jpg

20200121_183503.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayırlı olsun hocam. Ürünü Aliexpress'ten aldıysanız linkini de paylaşabilirseniz isteyenler için faydalı olur.

Uygulamalı çekimler için telefon tutucu veya tripod tarzı bir şey şart gibi. Bazen benim de çekesim geliyor ama olmuyor tripod'suz. :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende yeni sipariş ettim umarım kısa sürede gelir.Hep istediğim bi uygulamaydı ama diğerlerine kısmet olmadı.Ben standart olanı aldım yere sadece ışık vursun istedim logo olmasın.Arka kapılara da yaptınız mı?

Hayırlı olsun hocam. Ürünü Aliexpress'ten aldıysanız linkini de paylaşabilirseniz isteyenler için faydalı olur.

Uygulamalı çekimler için telefon tutucu veya tripod tarzı bir şey şart gibi. Bazen benim de çekesim geliyor ama olmuyor tripod'suz. :)  
Teşekkür ederim Ahmet hocam, ürünü sipariş edeli bayağı oldu sipariş geçmişinde varsa hemen paylaşırım. 

Tripod her zaman aklımda ama nasıl oluyorsa tam önünden geçiyorum ama sonra "yok ya gerek yok" deyip her seferinde atlıyorum. 

Bende yeni sipariş ettim umarım kısa sürede gelir.Hep istediğim bi uygulamaydı ama diğerlerine kısmet olmadı.Ben standart olanı aldım yere sadece ışık vursun istedim logo olmasın.Arka kapılara da yaptınız mı?
Sizede hayırlısı olsun hocam, umarım bir an önce gelir, sorunuz olursa mutlaka sorun yardımcı olmaya çalışırım. 

Bende hep takmak istiyordum ama sırf döşemeyi sökmek gerektiğinden cesaret edemiyordum. Bugün "varsın olsun tak gitsin"diye çıktım taktım sonunda. 

Arka kapılara gerek duymadım hocam, bence gereksiz. Önler yeterli bana göre. 

Standart olanının linkini paylasabilir misiniz acaba

Elinize sağlık, güzel olmuş. Youtube'da videosu var. Yapmak isteyenlere yardımcı olabilir. 

Ben de zamanında aldım şöför tarafını yapmıştım diğer kapılar kaldı öyle 😁 arka kapılarda akü ile ilgili sorun yaşıyorduk led takınca. Bunu nasıl aşıyorduk acaba? Orjinalinden ampül takılabilenlerden almıştım, hazır ledli almamıştım, kendim sonradan dipsiz led takmak istiyorum içine 

Ben de zamanında aldım şöför tarafını yapmıştım diğer kapılar kaldı öyle 😁 arka kapılarda akü ile ilgili sorun yaşıyorduk led takınca. Bunu nasıl aşıyorduk acaba? Orjinalinden ampül takılabilenlerden almıştım, hazır ledli almamıştım, kendim sonradan dipsiz led takmak istiyorum içine 
Çözümü var ama yok , çünkü bizim arka kapı modüllerinde led pini yok . A3 passat gibi arabaların kapı modülü takılabiliyorsa onlarda çıkış var orjinal şekilde olur . Önlerde hiç sıkıntı olmuyor çünkü yeri var ve araca tanıtıyoruz arka tarafta öyle bir şansımız yok maalesef. Bu arada çok sönük yanıyor ve aküyü bitiricek kadar akım çekmiyor . Araba zaten 30 dkdan sonra elektriği kesiyor . 

Standart olanının linkini paylasabilir misiniz acaba
TRY 153.42 | 1 Set Kapı Uyarı Lambaları Için 4 Adet VW Passat B8 B7 B6 Jetta Golf 5 6 Tiguan Touran 12 V LED Kapı Işığı Uyarı ışığı 3GD 947 411
https://a.aliexpress.com/_rQcJUT
ben buradan aldım ama sanırım geç kargolanacak Çin tatiline girdiler.

Çözümü var ama yok , çünkü bizim arka kapı modüllerinde led pini yok . A3 passat gibi arabaların kapı modülü takılabiliyorsa onlarda çıkış var orjinal şekilde olur . Önlerde hiç sıkıntı olmuyor çünkü yeri var ve araca tanıtıyoruz arka tarafta öyle bir şansımız yok maalesef. Bu arada çok sönük yanıyor ve aküyü bitiricek kadar akım çekmiyor . Araba zaten 30 dkdan sonra elektriği kesiyor . 
Kapı altı aydınlatmaya takmak için hazır olan dipsiz ledler var birebir orayı kaplayacak şekilde. Ondan taktım ama arkalara gerekirse sarı takıcam gibi mecbur :/ araya dipsiz ampül veya modül bağlayıp kapı içine koysam mı dedim ama basit Bi kapı altı aydınlatma için gerek yok dedim ondan da vazgeçtim :)

Kapı altı aydınlatmaya takmak için hazır olan dipsiz ledler var birebir orayı kaplayacak şekilde. Ondan taktım ama arkalara gerekirse sarı takıcam gibi mecbur :/ araya dipsiz ampül veya modül bağlayıp kapı içine koysam mı dedim ama basit Bi kapı altı aydınlatma için gerek yok dedim ondan da vazgeçtim :)
Eğer sorunun üstünü örtmek istiyorsanız çözüm çok basit araya direnç koyuyoruz ve sönük şekilde yanık kalmıyor . 

Geri
Üst Alt