Dashcam için hangi tip hafıza kartı almalıyım?

Recep_Gul

Paylaşımcı Üye

İsim
Recep
Merhaba dostlar, dashcam ın daha uzun kayıtlar alması için hafızasını yükseltmek istiyorum, şuan üzerinde 32gb lık var, fakat sürekli kayıt yaptığı için, akşam yaptığı kayıtları siliyor. 

Okuduğum kadarı ile dashcam'lar en fazla 64gb destekliyormuş ne kadar doğru emin değilim? 

Takılı hafıza kartı resimdeki.

Sorum şu hangi tip hafıza kartı almalıyım?

Screenshot_20200119-225905_Amazon Shopping.jpg

Dashcam için uygun değil diye biliyorum bunları, dashcam için uygun olan hafıza kartları HC 1 modeli oluyor. Tamda emin olmadığım için buraya sordum

@Recep Gül http://www.apemans.com/product/23/89

Kendi sitesinde sıkça sorulan sorularda:

"2. Ne tür bir hafıza kartı öneriyorsunuz?

2GB ~ 32GB ve sınıf 10 veya üstünü destekleyebilmesine rağmen, dashcam için daha iyi çalışması için Samsung 32GB mikro SDHC kartını sınıf 10 ile kullanmak daha iyidir."

Aciklama yapmışlar.

Yani firmadan anladığım, kapasite 2gb-32gb,hız olarak da gösterdiğiniz kart uyuyor. Ama bazen bazı cihazlar daha yüksek kapasite de destekleyebiliyor. Denemek lazım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkür ederim, o kadarını incelememiştim. Samsung Pro 64gb Endurance modelini gördüm az önce onu alıp bi deneyeceğim. 

Teşekkür ederim, o kadarını incelememiştim. Samsung Pro 64gb Endurance modelini gördüm az önce onu alıp bi deneyeceğim. 
Bu modeller tam olarak dashcam ve güvenlik kameraları için üretilmiş sd kartlar. Sd kart boşa gitmez. Alıp denemekte fayda var. Ben samsung evo plus 32, 64, 128 modellerini kullanıyorum uzun zamandır. Herhangi bir problem görmedim. Bahsettiğiniz model fiyat olarak ortalama iki katı. Evo plus serisi de kurtarır yine de tercih sizin.

Yok hocam 25 euro gayet iyi bir fiyat. Almışken iyisini alalım bari, eğer dashcam'a olmazsa telefona takarım problem değil:) sağol değerli yorumların, araştırmaların için. 

Screenshot_20200120-093117_Amazon Shopping.jpg

ben kendi aracımda samsung orj 128 gb kullanmaktayım. performansı son derece iyi 256 da alabılırdım ama performans düşüyor. 32 ve 64 gb da 1 günde dolduğundan kayıt sorunu yaşatıyor aracımda çift yönlü kamera oldugundan seçimim samsung 128 gb oldu dostlar.

ben kendi aracımda samsung orj 128 gb kullanmaktayım. performansı son derece iyi 256 da alabılırdım ama performans düşüyor. 32 ve 64 gb da 1 günde dolduğundan kayıt sorunu yaşatıyor aracımda çift yönlü kamera oldugundan seçimim samsung 128 gb oldu dostlar.
128GB yeterlimi diyorsun hocam kaç günlük kayıt alıyor? Bendeki dashcam sürekli kayıt alıyor, 128 yeterli gelir mi? 

Son olarak hangi dashcam ı kullanıyorsunuz? Memnun musunuz?  Malum bendekinde dahili batarya bittiği için park modunda sanırım kayıt almıyor artık. O yüzden sürekli elektrik alan yere bağladım. Bu aralar değiştirmeyi düşünüyorum dashcam ı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam bende samsung evo plus 32 gb var gayet yeterli zaten kameranin olayi allah korusun kazadan on dk oncesi ve on dk sonrasin kaydi size yeter artar 

Hocam bende samsung evo plus 32 gb var gayet yeterli zaten kameranin olayi allah korusun kazadan on dk oncesi ve on dk sonrasin kaydi size yeter artar 
Orası öyle hocam, ama vurup kaçma olaylarına karşı park halindeykende kayıt yapan Bir cihaz ve buna eşlik edecek güçlü bir hafıza kartı gerekli. Eğer elimizdeki cihaz park halindeyken kayıt yapamıyorsa (bendeki gibi)  sürekli elektrik almak için bağlantı yapılması gerek. 

Geri
Üst Alt