Fakir Yakıt Kullanımı hatası?

golfcu91

Üye
İsim
burhan
Arkadaşlar yaklaşık 1 2 aydır Bu hatayı alıyorum yalnız aracın çeksinde gidişinde herhangi bir sorun yok tekleme de yapmıyor vs vs. Pc bağlandığında fakir yakıt karışımı (Aralıklı) yazıyor ustaya sordum egsoz da ki sensör çiğ gelen yakıtı yakalıyor kaydediyor dedi eğer Sürekli yazsaydı Sorun Vardı dedi 50 100 Km benzinle kullan Geçer dedi Doğru mudur? 

LPG'li araclarda genellikle böyle uyarılar oluyor. Ufak bir gaz ayarı yapılması gerekir. Arıza değil sadece genel bir sorun kafanız rahat olsun.

Upvote 0
@typhoons Çok kişi aynı şeyi söyledi baya araştırdım lakin Bi sebebi olmalı yoksa niye o uyarıyı versin lpg ayarı mi bende düşünüyorum aslında ama İstanbul candan mühendislik te yapıldı prins marka lpg montajı kolay kolay bozulmaz diye düşünüyorum 

Upvote 0
1.4 tsi var bende lpg taktırsam kaç km de amorti olacak bence direkt benzinlisi en iyisi diye düşünüyorum 

Upvote 0
@serkanhector üstad ben aldığımda lpg vardı benim Hitler motor olduğu için çok yakar benzinde malum  fiyatlar belli ben lpg de 10.7 litre yakmisim 100 km de benzinde şehir içi 11 12 litre benim lpg yi dolduruyorum 100 tlye fakir edebiyatı oldu ama :D neyse 

Upvote 0

Geri
Üst Alt