Bagaj Kilidi bozuldu

tgun89

Katılımcı Üye

İsim
Taygun
Selamlar arkadaşlar. Yakın zamanda bagaj kilidim bozuldu. 400 TL ye oem taktırdım. Şimdi yine AVM de güvenlik zorladı şu an kitlenmiyor. Yaptırdığım yeri hiç hatırlamıyorum da Acil yaptırmamız gerekmişti. Kapanırken de bagaj sanki yerine oturmuyor gibi tok bir ses geliyor. Videosunu aşağıya koydum. Yardımlarınızı bekliyorum.

2 saat önce, tgun89 yazdı:

Selamlar arkadaşlar. Yakın zamanda bagaj kilidim bozuldu. 400 TL ye oem taktırdım. Şimdi yine AVM de güvenlik zorladı şu an kitlenmiyor. Yaptırdığım yeri hiç hatırlamıyorum da Acil yaptırmamız gerekmişti. Kapanırken de bagaj sanki yerine oturmuyor gibi tok bir ses geliyor. Videosunu aşağıya koydum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Kilitleme yaptığınızda sinyaller yanıp sönüyor. Bagaj açık olsa yanmazdı. Sadece denemeniz için, belki saçma gelecek ama aracınıza binin, yarım kontak yapın ve cam kaldırma tuşu ile 5 saniyeden fazla tutun, daha sonra araçtan inin kapıları kapatın, bagaj dahil kapalı olsun, anahtardan 5 saniye kadar kapama tuşuna basılı tutun. Denemekte fayda var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Kilitleme yaptığınızda sinyaller yanıp sönüyor. Bagaj açık olsa yanmazdı. Sadece denemeniz için, belki saçma gelecek ama aracınıza binin, yarım kontak yapın ve cam kaldırma tuşu ile 5 saniyeden fazla tutun, daha sonra araçtan inin kapıları kapatın, bagaj dahil kapalı olsun, anahtardan 5 saniye kadar kapama tuşuna basılı tutun. Denemekte fayda var.
Tamamdır deneyeceğim. Teşekkür ederim.

Upvote 0
Yok mudur daha önce başına gelen?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Gecmis olsun

Sacma gelebilir ama belki kilit hareketi senkronize calismiyor olabilir

Bagaj kapağı acikken kilitleyip kumandadan kapagi kapatin

Ya da tersini deneyin belli olmaz belki duzelir

Upvote 0
Gecmis olsun

Sacma gelebilir ama belki kilit hareketi senkronize calismiyor olabilir

Bagaj kapağı acikken kilitleyip kumandadan kapagi kapatin

Ya da tersini deneyin belli olmaz belki duzelir
Tamamdır. Deneyeceğim. Teşekkürler.

Upvote 0
Benim başıma henüz böyle bir durum gelmedi hocam,

Fakat şunu denediniz mi tamamen kapalı iken sadece bagaj açma tuşuna basıp bagajı açın, #HONEY in dediği gibi sanki bi senkranizasyon sorunu var gibi, eğer kilit mekanizması bozulmadı işe, 

Upvote 0
Yavv AVM lerde şu bagaja bakma olayı nedir ? 

Sordum bomba bakıyorlarmış ? Yavvv bombacı olsam kekmiyim bagaja koyucam ?

Gebe hatun hikayesini ne yapıyorsunuz dedim ? Kapı girişlerinde Ultrasonla mı bakıyorsunuz? Yoksa miletin hanımına avradına elle gebelik muyenesi hizmetiniz mi var...

Bombayı koyacak olan karnına bağlayıp hamile statüsünde ne x ray den geçiyor ne arama var ? Girer havaya uçurur....(zaten geçmişte öyle oldu)

Upvote 0
Bir de bagajın içindeki kapatmak için kullanılan tutamakları kullanmadıklarında, bagaj camından bagaj ucuna kadar parmak izi ve haliyle çizik görmeyi sevmiyorum.

Upvote 0
@Savatage Bende anlamıyorum hocam. İlki de yine AVMde zorlayınca olmuştu. Bu işi çözdükten sonra inip kendim açacağım bundan sonra.

@Recep Gül  Tamamdır hocam. Deneyeceğim. Yazarım buraya. Dedikleriniz olmaz ise yenisini alacağım kilidin artık.

Upvote 0

Geri
Üst Alt