Gün geçmiyor ki musibet eksik olmasın

Recep_Gul

Paylaşımcı Üye

İsim
Recep
Bu sabah işe gitmek için arabaya bindiğimde park yerinden çıkmak için kafamı sağ tarafa Aynaya doğru yöneltmemle birlikte gördüğümle şok oldum.  

Başta leke sandım inip silmeye çalıştım ama çıkmadı. 

Tamam belki çok çok önemli bir vaka değil, Allah beterinden saklasın herkesi ama insan ister istemez istemez soruyor "NEDEN" ?...birisi aynayı bu şekilde çizmiş ve altta gördüğünüz siyah plastik kısmı tahminimce çakmak yada başka yakmış yada ezmiş tam olarak anlamadım.

Neden ya neden bi insan, başka birinin malına zarar vermek ister ki? 

20200115_114906.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun hocam. İnsan insan olmadıktan sonra ne desek boş. Sikkens m600 yüzey temizleyici ile çıkar sanırım. 

Neo-nazi işi falan değil hocam ! 

Motosiklet yada bisiklet sağ gigonu çarpmış aynaya

Almanya'da Anadolu tarzı ruh hastaları da vardır ama , böyle işlerle ugraşmazlar !

2013 de Köln tren istasyonunda gece 12 den 03:30 a vakit geçirdim! Münih treni bekledim

Ankara Aşti /istanbul esenler otogarı haltetmiş ....

40 -50 civarı ;

istasyonda yatıp barınan akli dengesi tümünün bozuk insan tiplemeleri gördüm.

Bir tanesi istasyon MC donaldsı camının önünde (camın tam arkasındaki masada yemek yiyenler vardı) 

Pantolonu indirdi çok afedersiniz büyük ihtiyacını halletti. Burası nasıl KÖLN?

Almanya'da hasta insanlar anca kendine hasta.

TR deki hastalar vur kır parçala öldür zarar ver felsefesinde 

Dediğim gibi motosiklet yada bisiklet gidon çarpması sonrası çizilme mevcut

Almanya'da Anadolu tarzı ruh hastaları da vardır ama , böyle işlerle ugraşmazlar !

2013 de Köln tren istasyonunda gece 12 den 03:30 a vakit geçirdim! Münih treni bekledim

40 -50 civarı ;

Bir tanesi istasyon MC donaldsı camının önünde (camın tam arkasındaki masada yemek yiyenler vardı) 

@Recep GülBana da motosiklet aynası gibi geldi. Geçmiş olsun.

Ayna bazen kurtarıcı oluyor.

Başıma gelen olayda, kaldırım kenarısında park etmiştim. Kaldırımda dikine park etmiş kamyonet vardı. Nasıl görmemişse geri geri geliyor ve aynaya çarpıyor. Bunu ben araca bindiğimde katlanır ayna olmayan aracımın sağ aynasının kapalı olduğunu gördüm. Daha sonra aşağıya indiğimde ayna kapağında beyaz boya vardı ve  biraz da ezilmişti. Şuan aracımda araç kamerası var. O zamanlar gopro kullanıyordum. İzlediğimde aracın beşik gibi sallandığını gördüm. Biraz açılı gelseydi cam tuz-buz olacaktı ya da çamurluk yamulacaktı belki de delinecekti. Çok şükür böyle bişey olmadı. Ayna kurtardı diyebilirim.

Canınızı sıkmayın. Canınız sağolsun. Bir de ufak bi tecrübe edinmiş oldunuz. inşallah daha büyüğünü tecrübe etmezseniz.

Bu sabah işe gitmek için arabaya bindiğimde park yerinden çıkmak için kafamı sağ tarafa Aynaya doğru yöneltmemle birlikte gördüğümle şok oldum.  

Başta leke sandım inip silmeye çalıştım ama çıkmadı. 

Tamam belki çok çok önemli bir vaka değil, Allah beterinden saklasın herkesi ama insan ister istemez istemez soruyor "NEDEN" ?...birisi aynayı bu şekilde çizmiş ve altta gördüğünüz siyah plastik kısmı tahminimce çakmak yada başka yakmış yada ezmiş tam olarak anlamadım.

Neden ya neden bi insan, başka birinin malına zarar vermek ister ki? 

Ekli dosyayı görüntüle 26987
@Recep Gül Geçmiş olsun, bir önceki aracım bu konuda çok bahtsızdı. İstanbul'daki meşhur dolu yağışında çok büyük zarar gördü, evin önünde park ederken plakalığımı kaç defa kırdıklarını hatırlamıyorum bile, bir defasında da sis farına sağlam vurup içeriye sokmuşlardı çerçevesi falan da kırılmıştı. Bizde böyle ruh hastası karaktersiz varlıklar çok fazla ama oranın durumunu bilemiyorum.

@Recep Gül geçmiş olsun  bende anlamıyorum.  geçen sene sattıgım golf 1.4 r lini aracım mükemmel dolulukta  ön vw amblemi ve kaputu anahtarla çizmişlerdi üstelik boydan boya sırf bu sebepten aracı sattım ..  ne yalan söyleyim o an görsem o sinirle neler olur düşünmek bile istemiyorum

Hayatta bazi sinirlerimizi bozan şeyler olsada mutlu olmamızı sağlayacak o kdar çok şey var ki...Far ayna temizleme işiyle uğraşan bir dükkan hemen bu sorunu çözecektir 🤗

40 -50 civarı ;

Almanya'da dediğiniz konularda insanlar çok çok rahatlar hocam, içip içip kafayı bulupta kaldırım kenarına donunu indirip küçük işini yapan kadınlar bile gördüm, adamın biriside trafikte yeşil ışığı beklerken bildiğiniz trafiğe karşı çıkarıp küçük işini görüyordu. Umurunda bile değil, trenlerde Vs burunlarını boşaltırcasina hınkırıanları hiç söylemeyeyim. Sizlerin söylemesiyle birlikte mantıklı geldi bisiklet çarpması. Kamera kayıtlarına girdiyse eve gidince bi bakıcam. Umarım kayıt etmiştir. 

Burda bu tür olaylarda eğer mala zara verdikten sonra öylece gidersen "fahrflucht" - "vurup kaçma" olarak geçiyor ve ciddi para cezaları var. 

@Recep GülBana da motosiklet aynası gibi geldi. Geçmiş olsun.

Ayna bazen kurtarıcı oluyor.

Başıma gelen olayda, kaldırım kenarısında park etmiştim. Kaldırımda dikine park etmiş kamyonet vardı. Nasıl görmemişse geri geri geliyor ve aynaya çarpıyor. Bunu ben araca bindiğimde katlanır ayna olmayan aracımın sağ aynasının kapalı olduğunu gördüm. Daha sonra aşağıya indiğimde ayna kapağında beyaz boya vardı ve  biraz da ezilmişti. Şuan aracımda araç kamerası var. O zamanlar gopro kullanıyordum. İzlediğimde aracın beşik gibi sallandığını gördüm. Biraz açılı gelseydi cam tuz-buz olacaktı ya da çamurluk yamulacaktı belki de delinecekti. Çok şükür böyle bişey olmadı. Ayna kurtardı diyebilirim.

Canınızı sıkmayın. Canınız sağolsun. Bir de ufak bi tecrübe edinmiş oldunuz. inşallah daha büyüğünü tecrübe etmezseniz.
Âmin hocam, işte kamera olması içinizi rahatlamış. O sarsıntıya alarm nasıl ötmemiş? 

@Recep Gül Geçmiş olsun, bir önceki aracım bu konuda çok bahtsızdı. İstanbul'daki meşhur dolu yağışında çok büyük zarar gördü, evin önünde park ederken plakalığımı kaç defa kırdıklarını hatırlamıyorum bile, bir defasında da sis farına sağlam vurup içeriye sokmuşlardı çerçevesi falan da kırılmıştı. Bizde böyle ruh hastası karaktersiz varlıklar çok fazla ama oranın durumunu bilemiyorum.
Burda kolay kolay bu tür şeyler olmaz, istisnalar hariç tabi, bazı bölgelerde özellikle üzülerek söylüyorum arap ve bizim insanlarımızin oturduğu kesimlerde bu huylarını devam ettiriyorlar. 

Aynalar katlanır değilmi@Recep Gül

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt