Anahtar Pil Değişimi

Mobydick

Üye
İsim
Türker Yanık
Ekranda kontak anahtarı için zayıf pil uyarısı verdi. Doğrudan götürüp anahtarcıda değiştirsem sizce sıkıntı olur mu? Kodlama vb bir ilave işlem gerekir mi? Bunun için servisle uğraşmak istemiyorum. 10 liralık pile 70 lira çekerler kafadan.

Anahtarcıya gitmeye gerek yok  Youtupe  pilin nasıl değiştirieceğini gösteren videolarda var bakabilirsiniz.

Upvote 0
Aynı durumu bende de oluştu. Bugün servise uğrayacaktım. 10-20 tl civarı bir ücreti vardır pilin diye bilgi verdiler servisi aradığımda. 

Eğer kendimiz değiştirebiliyorsak ben alıp kendim değiştireyim. Hangi pil türünden almak gerekiyor bilgisi olan var mı acaba?

Upvote 0
@alpercck hocam cr2025 modeli markası size kalmış ama içinden çıkan duracell çok basit şekilde değiştiriliyor youtubeden de bakıp yapabilirsiniz 😌 

Upvote 0
Aynı sorun bendede vardı pili elektrikcide 10 tlye değiştirdim 1 gün sonra tekrar pili değiştirin uyarısı vermeye başladı anlamadım kumandadamı sıkıntı var ama pili kendinizde değiştirebilirsiniz anahtarın cıktığı yuvanın yanından gerdirince kapak hemen cıkıyo pil sök tak bu kadar

Upvote 0
@tcu_halil Dediğiniz şekilde cr2025 GP 5 li pil aldım. Akşam takıp deneyeceğim. 5'lisi 8 küsür TL ye geldi piller bayat mı diye özellikle baktım son kullanma 2027 gözüküyor. Yani piller taze bakalım ne kadar dayanacaklar. Eğer sıkıntı yaşarsam GP ile direk Varta deneyeceğim. Onunda tanesi 6TL civarı imiş.

Not: Fiyatlar Karaköy fiyatlarıdır piyasadan kısmen ucuz olabilir.

Upvote 0
Duracel CR2025 Long Lasting Power  isimli ürün uzun ömürlüdür. 1 yıl oldu halen kullanıyorum.

Upvote 0
Ben de yeni degistirdim Duracell CR2025'le. Ikisini 14.90'a aldim. Uzerinde gelen Panasonic pille yaklasik 33 ay kullandim...

Upvote 0
pilleri nerden aldınız migrosta sordum çiftine  duracell 16.50 dediler başka yerde bulamadım.

Upvote 0
Geçen bimde gördüm pilden ikili duracell 9 küsürdü

Upvote 0
Duracel CR2025 Long Lasting Power  isimli ürün uzun ömürlüdür. 1 yıl oldu halen kullanıyorum.
Duracell CR2025 Long Lasting Power (Duralock Technology / Power Reserve 10 Year) yazan ürünü 2’li paket olarak 2019 Ocak ayında bauhaus’tan aldım., yani sahte ürün değil.,

Pil ambalajında son kullanım tarihi: 10/2028 yazıyordu., ve pilin üzerinde üretim yeri olarak: Made in Japan yazıyordu., 11 ay sonra pil zayıf uyarısı verdi.!! 

İçinden çıkan Panasonic 2 sene dayandı., 

Bu sefer Varta CR2025 aldım., üretim tarihi (Ağustos 2019) yazıyordu., ambalajın arkasında 10 yıl içinde tüketin diye bir ibare var., yani yine taze pil aldım.,

Varta alırken reyonda Duracell ‘de vardı., bu sefer baktığım Duracell’lerin hepsinde Made in China yazıyordu., Bir daha Duracell almam.,

Şayet Varta pil de 1 sene dayanırsa o zaman anahtardan şüphe etmek gerek..

Upvote 0

Varta taktırdım, şimdiik sıkıntı yok ama içindeki pil 3 yıldan fazla dayandı. Bu da öyle giderse konu kapanmıştır :)

Upvote 0

Geri
Üst Alt