Orj filtre seti ve satıcı önerisi

Filtreler arasında markalardan kaynaklı bir kaç santimlik farklar önemli mi, f30 3.20ied için hengst filtre seti aldım, mann ile ebat olarak santimlik farklar var. Mann yağ filtresinin orta çember çapı daha büyük, hengst görece ufak.
ba33c9d1f0d04bf48b02caba76caf769.jpg

7e1bda501bd7ab9cffab471f099cdbc8.jpg
Markadan markaya üretim ve ar-ge farklılıkları olabilir., montaj farklılıkları olabilir., x firma yaptığı/ürettiği filtre de  yarım cm lik fazlalık ile farklı bir avantaj sağlayabilir., y firma ise cm lik dar yapar ama farklı bir şeyden onu tolere eder., veya farklı bir avantaj sağlamak için dar yapmıştır., bunlar biz son tüketiciler için çok kafaya takılacak şeyler değil., zaten üretici yayınladığı servis bülteninde bu gibi farklılıkları genelde açıklaması yapıyor., Ancak paylaştığınız yağ filtesi çok afersiniz ama biraz çakma gibi duruyor., kalitesi çok düşük (resimlerden gördüğüm kadarıyla) Belki ben yanılıyorum fakat Hengst böyle kalitesiz filtre ürettiğini ben görmedim...

Bu stokçuluğun abartısını bende düşündüm

Şimdiden (km57 bin)

120 bin için 

Bir triger seti +devirdaim+V halatı

230-240 binler için

Bir baskı balata + bir volan 

Alıpta kenara koysam dedim.

Kenarda altın +dolar + bi dünya getiri/kar olmadığı için 

Ödeneksizlikten iptal etmek zorunda kaldım.

onlineyedekparca.com orijinal ben daha önce aldım. uzmanparca.com da filtreler indirimde. orayı kullanmadım ama yorumlar iyi.

Bu stokçuluğun abartısını bende düşündüm

Şimdiden (km57 bin)

120 bin için 

Bir triger seti +devirdaim+V halatı

230-240 binler için

Bir baskı balata + bir volan 

Alıpta kenara koysam dedim.

Kenarda altın +dolar + bi dünya getiri/kar olmadığı için 

Ödeneksizlikten iptal etmek zorunda kaldım.
Doğalgazı bulduk bence alın :lol: bir kenara koyun derim :rolleyes:

Filtremarketim den TDI icin toplu (4lu) alırsak sanki uzman parçaya göre daha fazla mi çıkıyor nedir?

Ek olarak acaba, Yakıt filtresinde PU8014 mu yoksa PU8021 mi almalıyım yardımcı olabilecek var mi acaba? @Savatage @forzaGilles

Moderatör tarafında düzenlendi:
Filtremarketim den TDI icin toplu (4lu) alırsak sanki uzman parçaya göre daha fazla mi çıkıyor nedir?
uzman parçadan sipariş geçerseniz ? 

4 lü set olarak (tdi )

gönderecekleri TDİ yakıt filtresini teyid edin 

pu 8021 mi gönderecek  (kısa kırmızı tip eski seri ,,,  sorun yok her şekilde mann refereanslı ürün) eski seri olması sorun teşkil etmez .  Raf ömrü diye bişey yoktur yakıt filtresinde)

pu 8028 mi gönderecek (biraz daha uzun yine kırmızı , yeni seri . 8021 yerine 8028 üretimine geçti    mann)  bu da uygun ürün . 

Mavi olan Pu 8014 su sensörlü olan hiç olmaz (bizde su sensörü yok) 

gelelim son kısma 

pu8021 den pu 8028 e geçişte , uzman parça mann merkez kaynaklı tedarik sıkıntısı olduğundan , pu 8008/1   isimli filtre golfe uygun bunu göndericez diye telefonla arayıp bilgilendirme yapıyordu .  (geçen sene)  şu an sanırım bu pürüz ortadan kalkmıştır

şu an için 

pu 8021 

pu 8028 

bu ikisi resmi mann referanslı yakıt filtreleri dir . 

başkası olmaz . 

uzman parçadan sipariş geçerseniz ? 

4 lü set olarak (tdi )

gönderecekleri TDİ yakıt filtresini teyid edin 

pu 8021 mi gönderecek  (kısa kırmızı tip eski seri ,,,  sorun yok her şekilde mann refereanslı ürün) eski seri olması sorun teşkil etmez .  Raf ömrü diye bişey yoktur yakıt filtresinde)

pu 8028 mi gönderecek (biraz daha uzun yine kırmızı , yeni seri . 8021 yerine 8028 üretimine geçti    mann)  bu da uygun ürün . 

Mavi olan Pu 8014 su sensörlü olan hiç olmaz (bizde su sensörü yok) 

gelelim son kısma 

pu8021 den pu 8028 e geçişte , uzman parça mann merkez kaynaklı tedarik sıkıntısı olduğundan , pu 8008  isimli filtre golfe uygun bunu göndericez diye telefonla arayıp bilgilendirme yapıyordu . 

şu an için 

pu 8021 

pu 8028 

bu ikisi resmi mann referanslı yakıt filtreleri dir . 

başkası olmaz . 
@Savatage Hocam peki sizce uzmanparca mi filtremarketim mi? Filtre marketimde pu8021 yakıt filtresi ile 310 a denk gelirken uzmanparca 280 e satıyor? 

ben 2 kere uzman parçadan filtre seti aldım . tümü made in germany geldi .  

30 lira fazla bir fark değil 

yazı tura atın 

uzman parçadan alacaksanız , 

pu 8021 yada pu 8028 olmasına dikkat edin ... teyid edin . 

Ek olarak acaba, Yakıt filtresinde PU8014 mu yoksa PU8021 mi almalıyım yardımcı olabilecek var mi acaba? @Savatage @forzaGilles
PU8014 su sensörü olan araçların için., bizim araçlarlar için uygun değil.,

PU8021 (kısa tip) veya PU8028 (uzun tip) ikisi de uyumludur., PU8028 yeni çıkan modeli

Filtremarketim de forumda bir arkadaşımız 1-2 hafta önce yaptığı alışverişte., sitede PU8021 yazmasına rağmen artık yeni çıkan PU8028 gönderiyorlar diye bahsetmişti..

filtre marketim (kaymazlar motor) Mann filtre ana bayi., uzman parçadan daha önce alışverişim olmadı

PU8021 (kısa tip) veya PU8028 (uzun tip) ikisi de uyumludur., PU8028 yeni çıkan modeli

Filtremarketim de forumda bir arkadaşımız 1-2 hafta önce yaptığı alışverişte., sitede PU8021 yazmasına rağmen artık yeni çıkan PU8028 gönderiyorlar diye bahsetmişti..

filtre marketim (kaymazlar motor) Mann filtre ana bayi., uzman parça'dan daha önce alışverişim olmadı
O kişi benim, 8021 diye satın aldım 8028 geldi, güncel olması iyidir, ama arada fark yok, hatta şu an aracımda 8021 takılı, yeni geleni bi dahaki bakıma taktıracağım.

IMG_20200625_124803.jpg

ben 2 kere uzman parçadan filtre seti aldım . tümü made in germany geldi .  

30 lira fazla bir fark değil 

yazı tura atın 

uzman parçadan alacaksanız , 

pu 8021 yada pu 8028 olmasına dikkat edin ... teyid edin . 
@Savatage Haklısınız hocam 30 TL fazla bi fark değil bencede hem yeni tip gönderiyorlarmış bi deneyelim filtremarketimi 

filtre marketim (kaymazlar motor) Mann filtre ana bayi., uzman parçadan daha önce alışverişim olmadı
@forzaGilles Hocam olmasanız halimiz Yaman gerçekten değerli bilgileriniz bizleri aydınlatıyor çok teşekkür ederim. 🙏

O kişi benim, 8021 diye satın aldım 8028 geldi, güncel olması iyidir, ama arada fark yok, hatta şu an aracımda 8021 takılı, yeni geleni bi dahaki bakıma taktıracağım.

Ekli dosyayı görüntüle 36801
@superkartal aydinlatma icin teşekkürler bende sipariş geçeceğim yarın.

Filtreler arasında markalardan kaynaklı bir kaç santimlik farklar önemli mi, f30 3.20ied için hengst filtre seti aldım, mann ile ebat olarak santimlik farklar var. Mann yağ filtresinin orta çember çapı daha büyük, hengst görece ufak.
ba33c9d1f0d04bf48b02caba76caf769.jpg

7e1bda501bd7ab9cffab471f099cdbc8.jpg
Hocam filtreleri nereden aldınız?

Uzmanparcaya filtre setinin orijinalliği hakkında soruma verdikleri cevap resimdeki gibidir herhangi bir fikriniz var midir hocam doğruluktan yana @forzaGilles?

D626D2BF-1CE1-4783-AF80-A7569621B3CB.png

@Kingslayer hocam ben bu yıl bakım filtrelerimi N11 üzerinden bu satıcıdan aldım faturası ile birlikte geldi aracıma MANN olarak 3 defa filtre değiştirdim 3'üde aynı kalite olarak geldi.Resim çekmiştim satıcının dediği gibi Golf 7'nin tüm filtreleri Almanya üretimi idi.

IMG_20191113_004136.jpg

IMG_20191113_004020.jpg

IMG_20191113_003838.jpg

Geri
Üst Alt