Orj filtre seti ve satıcı önerisi

IMG_3420.JPG

IMG_3424.JPG

Servis filtresindeki gibi  naylonun üzerinde yazı yok. Bunda boş bir naylon var sadece.IMG_3423.JPGIMG_3422.JPGIMG_3421.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:

Fotoya gerek yok @forzaGilles e bir parça sünger kısmından falçata ile kesit alıp delil poşetine koyup gönderin biyopsi yapsın sonuçları göndersin, bazen çok şüpheleniyorum içimizdeki avek ajanı diye 😬
Ahahahaa :D  keşke öyle olsaydım daha fazla yardımım dokunurdu..

@calik Bilgiler için bende tşk ederim hocam. Bu aralar bakım malzemesi için bende araştırma halindeydim. Filtre Pazarı   Kaymazlar adlı firmaya ait, Mann ın sitesinde Kaymazlar firmasının adı var ve birçok firma var ama hepsi bireysele satmıyor gibi.

Megaparçayı merak ediyordum. Orjinal ve güvenilir satıcıysa sevindim. Alternatif olur. :)

Ben bir de n11 de  https://www.n11.com/magaza/uzmanparca  burayı gördüm. Burası da güvenli his uyandırdı bende ama alışveriş yapmadım henüz. 

@bf417 kaymazlar getirecek mi bilginiz var mı?

FP26009 olan filtre lüks kaçtığı için pek taleb görmüyor., ondan dolayı satıcılar çok getirmek istemiyor., 

Satıcının sayfasına parça kodunu yazarak bakarsanız bulamazsınız., çünkü parçaların ilan başlığına parça kodu yazmamış., ilan detaylarına ürünün parça kodunu yazdığı için arama motoru bunu algılayamıyor., 

Hava filtresi (C 30 005) https://m.n11.com/vw-golf-7-16-tdi-mann-hava-filtresi-P378730718 

Yağ filtresi (HU7020z) https://m.n11.com/vw-golf-7-16-tdi-mann-yag-filtresi-P378734901 

@calik servisin Hummel dediği aslında Mann hocam :)  firmanın tam adı aslında Mann-Hummel olarak geçer
Filtre Pazarı(kaymazlar) set olarak satmıyor mu filtreleri, öyle daha hesaplı olur gibi düşündüm de. 

Filtre Pazarı(kaymazlar) set olarak satmıyor mu filtreleri, öyle daha hesaplı olur gibi düşündüm de. 
Set olarak satan diğer satıcılar ile fiyat karşılaştırması yaparak anlayabilirsiniz., fakat ben ihtimal vermiyorum çünkü defalarca bakmışımdır öyle olsaydı gözümden kaçmazdı.. yine de bakmaktan bişey zarar gelmez., Benim anladığım adamlar zaten perakende den pek bişey kazanmıyor., firma genelde toptan satış üzerine hedefleri.. 

@bf417

Nereden sipariş verilirse verilsin 

Mann pu8021 yakıt filtresi kimsenin elinde kalmadı diye biliyorum.

Bunun yerine kafalarına göre yada telefonla ön bilgilendirme yaparak 

Ufi yada mahle göndermeleri muhtemel..

Bunu hatırlatayım.

Eğer herhangi bir firma pu8008/1 göndericez derse ? Bence mahle / ufi tercih edin!

Çünkü tedarik sorunundan böyle bir çözüm hikayesi dolaşıyor piyasada.

Ben pu8008/1 takmam aracıma...mann web sitesinde bu koda ait golf7 uyumluluguna rastlayamadım
Mann ın sitesinde araç ile uyumlu filtre kodlarında 8021 göremedim, ben mi yanlış seçenek seçtim. Kafam karıştı. :)  Meraktan bir bakayım dedim. Pu8014 ve Pu8028 kimler için?

Set olarak satan diğer satıcılar ile fiyat karşılaştırması yaparak anlayabilirsiniz., fakat ben ihtimal vermiyorum çünkü defalarca bakmışımdır öyle olsaydı gözümden kaçmazdı.. yine de bakmaktan bişey zarar gelmez., Benim anladığım adamlar zaten perakende den pek bişey kazanmıyor., firma genelde toptan satış üzerine hedefleri.. 
Ben de öyle anlıyorum. Bu megaparça sitesinden ngk buji, ferodo,ate vs balatalar alınır mı sıkıntı olmadan sizce? Bilginiz var mı hocam? Bir arkadaşın mk5 tsi'yına bakıyorumda.

@forzaGilles @bf417 Şimdi şöyle:

Golf ün üzerinde yetkili serviste takılan orijinal filtre var, MANN

filtrepazarından 1 tane yedek almıştım MANN duruyor.

megaparçadan bugün 1 tane daha yedek sipariş ettim MANN gelecek.

Böylece 3 hava filtresini de karşılaştıracağım.

Anti Alerjik Polen filtresini de yine aracın üzerindeki orijinal serviste takılan ile karşılaştıracağım. Serviste takılalı daha 1 ay oldu ama onu çıkarıp anti alerjeni takacağım bu hafta.

Vaktim olur da resim çekebilirsem eklerim. Şu anda hala ümitliyim aldıklarımız orijinal diye :)  

Yalnız bu filtreler için çok yazılıp çizilmiş burada bunları keşke bir tek başlığa toplasaydık. Okuyanlara faydalı olurdu.
Valla aynen böyle bir konu çok gerekli. 

Sonucunu merak ediyorum ama orjinaldir diye umuyorum. :)

Uzmanparça (n11) den aldığım

Hava filtresi 

Yazının  punto/ filigran/açıklık /koyuluk

Otopsi yapabilecek var mı?

Ekli dosyayı görüntüle 26972
Uzmanparçadan alışveriş henüz yapmadım ama orjinaldir diye güven uyandırıyor, sipariş geçtikten sonra arayıp doğru model mi diye teyit ettiler mi, aradıkları hakkında yazı görmüştüm de.

Mann ın sitesinde araç ile uyumlu filtre kodlarında 8021 göremedim, ben mi yanlış seçenek seçtim. Kafam karıştı. :)  Meraktan bir bakayım dedim. Pu8014 ve Pu8028 kimler için?
8021 üretimden kalktı ondan dolayı 8028 olarak görüyorsunuz (olay çok yeni daha)., Ama 8028 denilen yeni seri ürünün üretime girmesi daha 3-4 ay oldu-olmadı., bu sebebten tedarikte sıkıntı var., 8021 stokları zaten satıcılar kendi stoklarını bitirmişlerdir., 8028 ise belli bir süre sonra stoklar gelecektir., Olay çok karışık aslında o yeni çıkan parçanın kodu 8028 olmayacak (bana göre/yaptığım araştırmalar bu yönde).,  fakat dediğim gibi işler çok karışık anlatıyım derken kafanız daha çok karışır., açıkçası söylediğiniz diğer satıcılardan daha önce alış-verişim olmadı bu sebebten orjinallik konusunda bişey diyemem., kaymazlar (n11 filtrepazarı) bana göre şuan en güvenilir 1-2 yerden birisi..

Bu seferlik Mazot filtresini Mahle alın., Mann ne kadar kaliteliyse., Mahle aynı şekilde çok iyi., Mercedes/BMW gibi düşünün..

-Mahle KX386 veya Knecht KX386 (her ikisi de aynı markadır) 

Veya araçtaki mazot filtre haznesi  üreticisini biliyorsanız (haznenin üzerinde yazar)., 

Filtre haznesi üreticisi Mann-Hummel ise; uygun olan: Hengst E483KP  

Filtre haznesi üreticisi UFi ise uygun olan; Hengst E439KP

Yakıt filtresini servisten alıyım o zaman biraz da onlar siftah yapsın bu sıralar satışlar karaborsa nedeniyle sıkıntıda 😂
Alın yalnız serviste mazot filtresi 230 lira cık küçük bir mebla rakamı var., kutunun içinden çıkanda UFi marka üretim yeri de: Made in Tunisia 

Defalarca farklı bayilere araç bakmaya gittiğimde yedek parçaya uğrayıp baktım., hepsi aynı çıkıyor., sırf tunus malı olması bile can sıkıyor.. 

8021 üretimden kalktı ondan dolayı 8028 olarak görüyorsunuz (olay çok yeni daha)., Ama 8028 denilen yeni seri ürünün üretime girmesi daha 3-4 ay oldu-olmadı., bu sebebten tedarikte sıkıntı var., 8021 stokları zaten satıcılar kendi stoklarını bitirmişlerdir., 8028 ise belli bir süre sonra stoklar gelecektir., Olay çok karışık aslında o yeni çıkan parçanın kodu 8028 olmayacak (bana göre/yaptığım araştırmalar bu yönde).,  fakat dediğim gibi işler çok karışık anlatıyım derken kafanız daha çok karışır., açıkçası söylediğiniz diğer satıcılardan daha önce alış-verişim olmadı bu sebebten orjinallik konusunda bişey diyemem., kaymazlar (n11 filtrepazarı) bana göre şuan en güvenilir 1-2 yerden birisi..

Bu seferlik Mazot filtresini Mahle alın., Mann ne kadar kaliteliyse., Mahle aynı şekilde çok iyi., Mercedes/BMW gibi düşünün..

-Mahle KX386 veya Knecht KX386 (her ikisi de aynı markadır) 

Veya araçtaki mazot filtre haznesi  üreticisini biliyorsanız (haznenin üzerinde yazar)., 

Filtre haznesi üreticisi Mann-Hummel ise; uygun olan: Hengst E483KP  

Filtre haznesi üreticisi UFi ise uygun olan; Hengst E439KP
https://urun.n11.com/filtre-setleri/vw-golf-7-16-tdi-dizel-mann-filtre-bakim-seti-2013-2019-P368091601 burda pu8021 var fotoda uzmanparça da. Doğruluğu nedir sormak lazım. Bende de  arkadaşta da tsi var hocam. Meraktan sordum dizel yakıt filtresini. Fazla bilginin zararı olmaz. :)

Arkadaşın araç mk5 tsi golf. Kağıt yağ filtresi var onda. Onun kabında hengst yazıyor. Mann yağ filtresi alsa olur yani di mi? 2008 model aracı, vw sonraki yılda metal alüminyum filtreye geçmiş.  Konuyu biraz değiştirdim ama ? :)

Alın yalnız serviste mazot filtresi 230 lira cık küçük bir mebla rakamı var., kutunun içinden çıkanda UFi marka üretim yeri de: Made in Tunisia 

Defalarca farklı bayilere araç bakmaya gittiğimde yedek parçaya uğrayıp baktım., hepsi aynı çıkıyor., sırf tunus malı olması bile can sıkıyor.. 
Hiç gerek yok o zaman dışarıdan almak daha mantıklı

Geri
Üst Alt