PLA 3.0 PARK PİLOT UYGULAMAMIZ

elinize emeğinize sağlık. aslında bu tip işleri yapanlar var fakat maliyet yüksek olunca insanlar bu tip işlere girişmiyorlar. aslında maliyetler daha makul olsa vag grubu araçlara sahip olanların çoğu bu tip donanım yükseltme işlemlerine girişeceklerdir. doğuş sağolsun rakiplerine kıyasla getirdiği boş highlinelarla türk tüketicisini işe yarar donanımlardan mahrum etmekte. ne ka ekmek o ka köfte işine girmeden yararlı tek tük donanımların fabrikasyon ekletilip standart donanımla ülkemize getirilmesi kanaatindeyim. ne bilim lane assist, front assist, acc, kör nokta navili hayalet ekran vs özelliklerin tek tük gelmesi taraftarıyım.
haklısınız hocam. ülkemizde bu tip durumlar olmakla birlikte İlgili Tutkulu kullanıcıda hayli fazla. 

Hayırlı olsun Ender abi güle güle kullan.Takılan tuşta böylece işlevsel olmuş oldu.

Ölü bir yatırım olmadığı görüşündeyim!

Yani ? Ülkede bi dünya park konusunda sıkıntı çeken hanımlar var ....

Aracı satarken xxxx değer katacağı kesin ...

Yanlız maliyetin gizli kalması kötü olmuş ...

Tamam @MSE hocamızla olan imece usulü bir işçilik var (arada hatır var dostluk var belki sadece manevi bir külfet var belki maddi) bu nedenle açıklanmamış olabilir .

En azından işçilik harici malzeme ekipman ne kadar oldu ? Bilmek iyi olurdu .

Dediğim gibi 

Park pilot için 2. El bir golfte hanımına/kızına  jest yapacak ve bu golfe + xxxx lira verecek 

Hatırı sayılır sayıda aile babası vardır.

Boş yatırım değil yani! 

Xxxx lira ? Bence satarken iyi bir miktar? 

Elleriniz sağlık güzel iş olmuş. Bir sorum olacak; halihazırda ön ve arka park sensöre olan araca PLA 3.0 yapmak için aracın yan kısımlarına sensör eklemek mi gerekiyor? Park assist ekranında 360 derece gibi görünüyordu.

Öncelikle iyi günlerde kullanmanızı temenni ederim. Siz pek bu tarz işlere girmezdiniz hocam. Öncelikle şaşırdım. Muhammet hocam bu işlerde çok tecrübeli. Çok güzel  montaj yaptığını düşünüyorum. Güzel günlerde güle güle kullanın. Araca  değer kattığı çok doğru fakat pratikte pek kullanılmıyor. Neredeyse tüm araçlarımda vardı. En güzel tarafı aracın yan taraflarında kalan engelleri göstermesi. Kaldırım ve dubaların  arasına park ederken çok işlevsel.

@Enderhayırlı olsun pla :) bence tamamen ihtiyaç ve bütçe meselesi. Park konusu çoğu kişi için sorun olmasa da bayanlar için ciddi sorun oluyor :) en basitinden park etmeye çalışırken Bi çamurluk sürtmesi-tampon çizilmesi, sürtülmesi gibi durumda eski haline kusursuz dönmesi için 300 500 TL harcanacağı varsayılırsa bu retrofit fiyatı daha makul seviyede görünüyor :) şahsen kendim kullandığım için gerek görmüyorum ama ileride ender hocam gibi eşimin de kullanması gerekirse kendim de kesin yaptırırdım😁 hem kolaylık hem önlem 😁 güle güle kullanın hocam 👏

@Savatage hocam maliyet araca gore degisiyor sole solim 2017 acc li bir arac yada 2017 saselerde abs sensorune gerek kalmiyor eger bu olmaz ise 1100 tl civari set. Hersey dahil 1200 civari. Daha once pla tusu almis ve aracindaki sensor uyumluysa 880 tl ye setler var. Ender hocam maliyet konusundaki cekimserligi sizinde belirtiginiz gibi iscilik konusundaki dostane yardimlasma. Izmirde bu is icin 1000 tl fiyat veriyorlar. Sadece kodlama icin 400 tl dendi ki pla icin online odis kodlamasina gerek yok. Vag ile bu is yapiliyor. Yani ben elime tornavida almadan bu ozellige sahip olmak istiyorum diyen golf 7 sahibi bir kullanici max 2500 tl gibi bir rakama bu ozellige sahip olur. Golf 7.5 olan ben bu isi yaparim diyen biri 1300 tl max rakama bu ozellige sahip olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sensörler ne pahalı ne de montajı zor . 2016 yılında yapılan bazı değişiklerden sonra çoğu araçta bu sensörler zaten mevcut. 

@İlker34 standart aracta 8 sensor var 4 tane daha ilave oluyor. Bu bilgiyi bildiginizi dusunerek yorum yaptiginizi dusundugum icin aciklama yaptim.

@GkM_2015

Bilgilendirme için teşekkürler ! 

Bende yukarda xxxx olarak yazdığım 

Satarken araca + ne bindirir olayını netleştireyim o zaman !

+3500  net  şişirir ! Bu parayı gözünü kırpmadan verecek çok adam var?

Adam kendine vermeyecek tabi ....

Hanım / kız evlat aşkına verir....

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt