PLA 3.0 PARK PİLOT UYGULAMAMIZ

@Ender hocam çok başarılı çalışmalarınız var sizden ricam takriben toplam maliyeti bu çalışmalarda paylaşırmısınız en azından başlamadan önce kendimizce mukayese etmiş oluruz durumu.

Öncelikle hayırlısı olsun hocam. Çok güzel bir özellik bence. Ben de 2.0 yaptım. Çok memnunun.

İzninizle bir yanlışı düzeltelim.

Pla 2.0 yatay ve dikey park eder.
Pla 3.0 yatay, dikey ve çapraz park eder.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Teşekkür ederim  Hocam doğrru söylüyorsunuz.

**Aslında Dikey den kastım Çapraz da olabileceğidir.  Genelde Sürücü Kurslarında öğretildiği Terim ifadesi gereği Yatay ve Dikey park etme şeklinde açıklama gereği hissettim. Bir Eğitimci olarak bu bir hastalıktır bizlerde :)   (y)

Teşekkür ederim  Hocam doğrru söylüyorsunuz.
**Aslında Dikey den kastım Çapraz da olabileceğidir.  Genelde Sürücü Kurslarında öğretildiği Terim ifadesi gereği Yatay ve Dikey park etme şeklinde açıklama gereği hissettim. Bir Eğitimci olarak bu bir hastalıktır bizlerde [emoji4] 
Ben de bir eğitimci olarak düzeltmek istedim
hocam sanırım sizinkinde bir de parktan tam olarak çıkma özelliği var diye biliyorum.

@Ender hocam çok başarılı çalışmalarınız var sizden ricam takriben toplam maliyeti bu çalışmalarda paylaşırmısınız en azından başlamadan önce kendimizce mukayese etmiş oluruz durumu.
Teşekkür ederim Hocam.

Maliyetler  piyasa gereği değişebilmekle birlikte Genelde El becerisi ve Projenin tamamını ele almak lazım. Örneğin Bu PLA işlemi için Tampon sökmek takmak elinizden geliyorsa serviste yada kaportacıda tampon söktürüp taktırmamış olursunuz buda size ortlama 300-500 tl demektir. bu ve buna benzer durumler onemli.

Diğer tarafta ise malzemeler var Elbette Orjinal olmasına dikkat etmekle birlikte Servis harici en uygun nereden bulunabilir şeklinde araştırmalar yapmalı ve baglantılarınız olmalı. Şayet hiçbirşeye karışmak istemem derseniz yaptırmak istediğinizde fiyatlar yada total cebinizden çıkacak paralar 2 katına çıkmış olabilir. Dolayısıyla direk olarak Fiyat çıkartmak her zaman yanlış olur. Ama parçaların fiyatları aten bellidir piyasada. 

Teşekkürler keyifli forumlr dilerim.

Teşekkür ederim Hocam.

Maliyetler  piyasa gereği değişebilmekle birlikte Genelde El becerisi ve Projenin tamamını ele almak lazım. Örneğin Bu PLA işlemi için Tampon sökmek takmak elinizden geliyorsa serviste yada kaportacıda tampon söktürüp taktırmamış olursunuz buda size ortlama 300-500 tl demektir. bu ve buna benzer durumler onemli.

Diğer tarafta ise malzemeler var Elbette Orjinal olmasına dikkat etmekle birlikte Servis harici en uygun nereden bulunabilir şeklinde araştırmalar yapmalı ve baglantılarınız olmalı. Şayet hiçbirşeye karışmak istemem derseniz yaptırmak istediğinizde fiyatlar yada total cebinizden çıkacak paralar 2 katına çıkmış olabilir. Dolayısıyla direk olarak Fiyat çıkartmak her zaman yanlış olur. Ama parçaların fiyatları aten bellidir piyasada. 

Teşekkürler keyifli forumlr dilerim.
Forum içi yardımlaşma olma açısınızdan aslında tedarikçileri paylaşmakta sıkıntı yoksa paylaşsanız bir de en azından sadece parçaların maliyetini kodlama işini felan değinseniz daha faydalı olur düşüncesindeyim. Bende sanayiciyim yoksa arabanın her yeri söker takarım ama sonuç olarak parça maliyeti ve kodlama olayı daha önemli burada.

Ben de bir eğitimci olarak düzeltmek istedim
hocam sanırım sizinkinde bir de parktan tam olarak çıkma özelliği var diye biliyorum.

Eğitimci olduğunuza ayrıca sevindim ;Forumun esas amaçlarından olan ;  Bilginin paylaşıldıkça faydalı ve çoğalacağını sizlere  hatırlatmak ister keyifli Forumlar dilerim.  (y)

ayrıca daha fazla bilgi almak isteyenler Bu konuda Bilgi ve Tecrübesine çok Güvendiğim @MSE  Muhammed Hocama ulaşabilirler.

Forum içi yardımlaşma olma açısınızdan aslında tedarikçileri paylaşmakta sıkıntı yoksa paylaşsanız bir de en azından sadece parçaların maliyetini kodlama işini felan değinseniz daha faydalı olur düşüncesindeyim. Bende sanayiciyim yoksa arabanın her yeri söker takarım ama sonuç olarak parça maliyeti ve kodlama olayı daha önemli burada.
sensörleri Servisten sipariş verebilirsiniz onları boyatmak için sanayide boya yaptırıp boyanabilir.

parçaları set halinde yada ayrı ayrı da alınabilir 

örnek olarak yurt dışından link hocam

https://tr.aliexpress.com/i/32849812517.html

Değer katması eğer senin için olduysa söylenecek söz yok abim.. ama satarken edeceği değer ise .... kendi kendine giden araba yaptık değer görmedi :))))
Donanım her zaman değer katar araca...

mesela sırf eşi kullanac olan alıcı bile için çok büyük bir seçim olabilir mesela   :)

Öncelikle hayırlısı olsun hocam. Çok güzel bir özellik bence. Ben de 2.0 yaptım. Çok memnunun.

İzninizle bir yanlışı düzeltelim.

Pla 2.0 yatay ve dikey park eder.
Pla 3.0 yatay, dikey ve çapraz park eder.

Bende ufak bir düzeltme yapayım izninizle. 

PLA 2.0 geri geri yatay ve dikey park yapar. Dikey park yeri açılı ise çarpraz olarak oraya da park eder. Paralel park sonrası park yerinden çıkış için size yardımcı olur ve sorunsuz çıkabileceğinizi anlayınca direksiyonu size devreder.  

PLA 3.0 da farklı olan ilk özellik dikey park sırasında sadece geri geri değil önce aracın ön tarafı girecek şekilde de park edebilmesidir.

Diğer bir farkı da manevra frenleme özelliği olmasıdır. 

PLA 2.0 geri geri yatay ve dikey park yapar. Dikey park yeri açılı ise çarpraz olarak oraya da park eder. Paralel park sonrası park yerinden çıkış için size yardımcı olur ve sorunsuz çıkabileceğinizi anlayınca direksiyonu size devreder.  

PLA 3.0 da farklı olan ilk özellik dikey park sırasında sadece geri geri değil önce aracın ön tarafı girecek şekilde de park edebilmesidir.

Bu değerli bilgiler için Tekrar Teşekkürler Muhammed Hocam. :masallah:   (y)

• Beğen
Tepkiler: MSE

Hocam lastik kenarlarına denk gelen tampon bitimine denk gelen sensörler için tamponu delince orjinali gibi oluyor mu..? 

@Ender

Moderatör tarafında düzenlendi:
elinize emeğinize sağlık. aslında bu tip işleri yapanlar var fakat maliyet yüksek olunca insanlar bu tip işlere girişmiyorlar. aslında maliyetler daha makul olsa vag grubu araçlara sahip olanların çoğu bu tip donanım yükseltme işlemlerine girişeceklerdir. doğuş sağolsun rakiplerine kıyasla getirdiği boş highlinelarla türk tüketicisini işe yarar donanımlardan mahrum etmekte. ne ka ekmek o ka köfte işine girmeden yararlı tek tük donanımların fabrikasyon ekletilip standart donanımla ülkemize getirilmesi kanaatindeyim. ne bilim lane assist, front assist, acc, kör nokta navili hayalet ekran vs özelliklerin tek tük gelmesi taraftarıyım.

Hocam lastik kenarlarına denk gelen tampon bitimine denk gelen sensörler için tamponu delince orjinali gibi oluyor mu..? 

@Ender
özel açma/ delme aleti ile son derece orjinal oluyor. o konuya özellikle dikkat ettik ve sonuç muhteşem oldu 

Geri
Üst Alt