2019 1.6 TDI Comfortline yerine 2019 1.5 Highline

taakaa

Üye
İsim
Dogan
Merhaba,

2019 1.6 tdi comfortline 9binde cam tavanlı sürüş konfor ve ışık paketli aracım var.  Bu tarih itibariyle 1.5 tsi highline geti götüş kameralı araca üstüne 20 bin verip geçmek mantıklı mı?  

Duruma göre değişir, ikisininde kendine göre artıları var, kullanırken, alırken satarkende.ben benzinli highline manuel den vazgeçmiştim otomatik comfortline için 

İkisi de dsg, Yeni kasa kafamı katıştırıyor. Yenisinde dizel olmadığı için çok değer kaybetmez diye düşünüyorum ancak benzinlide yeni kasası geleceği için 7.5 kasa benzinlinin fiyatı düşer diye düşünüyorum

Fiyatların düşmesi konusunda kafamda soru işaretleri var. 2.el piyasası yeni gelecek olan golfün fiyatını hesaplayıp kendi araçlarını biraz yükseltti. Yani piyasa otomatikmen gelmesi gereken fiyat aralığına geliyor. Konuşulan rakamlara bakılırsa 250.000₺ civarında golf fiyatları bekleniyor. Buda alacağınız arabanın fiyatını indirmez. Aksine arttırır...

Yeni golf 160.000₺ max civarında satışa sunulacak olsa işte o zaman fiyatlar düşerdi. Ama almanyada söylenen euro bazında satış fiyatına göre burada 250.000₺ altına biraz zor gibi görünüyor...😔

İki araç arasındaki farklar;

Highline

-Led far

-Geri görüş

-Koltuk ısıtma, far yıkama, ısıtmalı silecek suyu

-Hayalet ekran

-Katlanır ayna

-17inch jant

-Arka bağımsız süspansiyon

-! 7. ayda yeni kasası cıkacak

Comfortline

- Dizelin son kasası

@ffarukak şöyle bir durum var araç kasası yenilense de mevcut sıfır fiyatın üstüne çok çıkmaz alman firmalar. 220 230 bandı olacak diye düşünüyorum. Ayrıca yeni kasada en düşük donanımda bile led fAr ve digital ekran oldugundan dolayı mevcut 7.5 highlinedan bile daha ucuza aynı donanımda yeni kasa alınabilcek diye düşünüyorum

İhtiyacınız olmadığı sürece yollarda Golf 8 ler artmaya başlayana kadar dizel aracınızı elinizden çıkarmayın bence. @taakaa

@frknyldrm evet donanımlar güzel highlineda ama aracımı tutucam muhtemelen yeni kasa gelince düşünmek daha mantıklı gibi. Eski kasaya üstüne para verip gecmek aklıma yatmadı o sebeple konuyu açtım zaten

@frknyldrm evet donanımlar güzel highlineda ama aracımı tutucam muhtemelen yeni kasa gelince düşünmek daha mantıklı gibi. Eski kasaya üstüne para verip gecmek aklıma yatmadı o sebeple konuyu açtım zaten
@taakaa Beklemenizi tavsiye etme sebebim Golf 8 almanız için değildi, ben sevemedim yeni kasayı.

Golf 8'de dizel gelmeyeceği için elinizdeki aracın tsi motorlu bir golfe göre daha çok değerleneceğini düşünüyorum. Sonra keşke vermeseydim diyebilirsiniz.

Ben şahsen değiştirmezdim. Dizel DSG her zaman altın, bakımlarını düzgün yaptırıp bindiğiniz sürece. 1.5 TSI Highline, da olan özelliklerden çok istediklerinizi Retrofit edersiniz gerekirse. Ama Cam tavanı retrofit edermizsiniz. Ben biraz cam tavan aşığı biri olarak hiç düşünmeden Dizel DSG + Retrofit ile devam ederdim. Geri Görüş, 1800 lira OEM, Katlanır ayna 2800 Lira OEM, Sitede hayalet satan arkadaş var 4000 Liraya ki hayalet kullananlarda çok Vaoooww birşey değil diyorlar vs. vs.

@Aliiii aslında en kritik donanım yani aklıma takılan led farlar malesef retrofitle çözemiyorum o işi, taiwan malları da malumunuz. 

@Aliiii aslında en kritik donanım yani aklıma takılan led farlar malesef retrofitle çözemiyorum o işi, taiwan malları da malumunuz. 
@taakaa Hocam 20 bin fark vermeyin, alternatif olarak farları orjinal alıp aracı satarken stock farları ile satılabilir. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

@taakaa Hocam 20 bin fark vermeyin, alternatif olarak farları orjinal alıp aracı satarken stock farları ile satılabilir. 

Hocam aynen Furkan hocamın dediği gibi, neler neler yapıyorlar, Biraz pahalı'da olsa eminim J far çıkma bulursunuz. Ama elinizdeki güzelim arabayı vermeyin. VW çıkarı olmasa hayatta bu takası yapmaz. Bugün sıfır KM dizel DSG Comfortline + Sürüş Konfor + Işık Paket + Sunroof aldığınızda 1.5 TSI Highline'dan daha pahalıya geliyor (Kış paketi ve Geri Görüş fiyatlarını bilmiyorum, o yüzden eklemedim) yada aynı paraya geliyor. Ee o zaman? 9000 KM'de tertemiz bindiğiniz aracın yakıt sistemini daha çok yakan bir araca yalnızca J farlar ve kayan led stoplar için geçirmeye gerek var mı? Yani bence yok, ama son karar tabiki sizin.

Geri
Üst Alt