Emergency break sorunu!!!

Recep_Gul

Paylaşımcı Üye

İsim
Recep
Merhabalar arkadaşlar, bugün can sıkıntısından uzun bi yol yaptım. Eve dönüş yolunda şu emergency break system i bi test edeyim dedim. En son ne zaman test etmiştim hatırlamıyorum. Her neyse,

İlk uyarı tamam

İkinci uyarı tamam

Üçüncü uyarıda tamam

Fakat;  tam emergency  break system ekranı geldiğinde şerit takip asistanı devreden çıkıyor.  Frenleme yapmıyor araç, ne zaman oldu veya kodlamalardan sonra mı oldu bilmiyorum. 

Diğer herşey normal olarak çalışıyor, acc şerit takip, mesafe ayarı hatta öndeki araç ani fren yaptığında bile yüksek sesli uyarı veriyor, fakat iş acil Frenleme sistemi olunca fren yapmayıp şerit takip asistanı kendini kapatıyor, taki ben yeniden direksiyona dokunana kadar, direksiyona dokununca tekrar şerit takip asistanı çalışmaya devam ediyor. 

Problemin çözümünü yazılımsal olarak mı donanımsal olarak mı aramalıyım??  

Arkadaşlar konu ile ilgili bugün daha anlaşılır olması açısından video çektim...Acaba bu duruma sebep olan yaptığım herhangi bir kodlama olabilir mi? 

Upvote 0
tekrar marştan sonra bir daha yaptı mı hatayı?
Alman bir sayfada okuduğuma göre hocam, bu fonksiyon sadece ilk marşa bastıktan sonra sadece 1 kere çalışıyormuş. Halbuki daha öncesinde denediğimde her denememde yapıyordu. 

Tekrar marşatan sonra uyarı tarzındaki kısa frenleri yapmadı, direkt aracın hızını düşürdü. Ve bunu 2.kez yapmıyor. Marşı kapatıp açmak gerekiyor. Dediğim gibi Bundan önce her denememde eksiksiz yapıyordu. 

Upvote 0
tekrar marştan sonra bir daha yaptı mı hatayı?
Sorunu hallettim hocam, bu sorunla ilk karşılaştığımda da tahmin ettiğim gibi, ESC SPORT Kodlaması yüzünden çalışmıyormuş. Kodlamayı kapatınca düzeldi. Demek ki benim araçta esc sport un getirsinden çok götürüsü varmış. 

Upvote 0
@Recep Gül bende bir kere yapiyor nedir bu dediginjz kodlama detay verebilirbisiniz araci yeni aldim benden once gizli ozellikler acikti 

Upvote 0
Emergncy assist 1 kere devreye girdikten sonra 2. Denemede çalışmaz. Kontak açıp kapatmak gerekli

Upvote 0
@Recep Gül bende bir kere yapiyor nedir bu dediginjz kodlama detay verebilirbisiniz araci yeni aldim benden once gizli ozellikler acikti 
Esc sport mu hocam? Eğer onu diyorsanız, çekiş kontrolünü sıfıra indiriyor. Yani araç kaydığında sistem hiç müdahale etmiyordu. Gereksiz bir kodlamaydı zaten. 

Emergency assist ise siz direksiyona uzun süre dokunmayınca, sürücüsü uyarmak kaydıyla bir kaç kere fren yapıyor, siz yinede dokunmazsanız aracın hızını düşürüp 4 lüleri açıp aracı yol ortasında sabitliyor,ve ben aracı ilk aldığımda bu özelliği denediğimde her denememde yapıyordu. 

Upvote 0
Emergncy assist 1 kere devreye girdikten sonra 2. Denemede çalışmaz. Kontak açıp kapatmak gerekli
Yalnışınız var hocam, bende her denemede devreye giriyordu. Esc sport Kodlamasını yaptıktan sonra bozulmuştu şimdi yine düzeldi. 2.kez denemedim henüz ama ilk denememde eskisi gibi çalıştı 

Upvote 0

Geri
Üst Alt