1.2 TSİ Rölantide titreme

Golfmk7

Üye
İsim
Erdem
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar dilerim. Geçen açtığım baskı balata konusuna ekleme değilde, tamamen yeni bi konu açmak istedim. 

Öncelikle araç 65.000 KM, Manüel şanzıman 

Rölanti de titremeyi bariz bi şekilde hissediyorum. Bugün baskı balatayı değiştirdiğim yere gittim. Pc ye bağladılar bende yanındaydım. En ufak bir hata yoktu. Bujilerim 5 bin km önce değişti. Usta gerçekten yazık olur dedi buji ve bobinleri değiştirirsek, emin ol ki motor sıfır gibi dedi. Hiç bir problem yok. Sonra ustada farketti gördü, o bahsettiğim Rölanti de ki titremeyi. Yani bi arıza yok, motor ışığı yakmadı zaten, geçici arıza kaydı bile yok gerçekten tertemiz. Bana pazartesi günü yaklaşık 2 saatlik pc üzerinden bi işlem yapılsabileceğini, aracın fabrika değerlerinin yeniden yükleneceğini söyledi. Ayrıldıktan sonra hep dikkat ediyorum rölanti normal devrinde ama titreme var. Koltukta ve vites topuzu ve çevresine bariz belli. Keza direksiyonda da belli. Çok aşırı değil ama eski halini bildiğim için bu titreşim var. Ustada fark etti. Şanzıman yağı 3 litre Total olarak tekrardan koyuldu. Baskı değişirken için çok çok az bi yağ çıkmıştı. Volan sabit dediler, değişmesi için aşırı derecede anormal bi durumun olmasını söylediler. Volanın yüzeyini ellediğimde girintili dalgalı gibiydi çok hafif şekilde. Volanla bi alakası varmıdır? Belli ki bi yerde hata yaptık veya yapıldı. Ancak bu durumdan nasıl kurtulucaz? Kafayı yemek üzereyim. Benzini genelde aynı yerden alırım, güvenilir bi istasyon. Yani ne bileyim aracı hantal bi şekilde kullanmam. İşin garip tarafı baskı balatadan sonra bu problemin piyasa ya çıkması. Duran arabada, rölantide titremenin volanla ne alakası var diyorum kendime. İyice çıkmaza girdim. Bi başka yer veya yetkili servise gitsem herşey sil baştan.. Adamların değiştirdiği baskı balatada da sorun yok. Dediğim iyi ce çıkmaza girdik. Bu problemi nasıl aşıcaz?

Son günlerde forumda okuduğum yazılara,youtube de baktığım videolara göre baskı değişince volanda değişmeli diye düşünmeye başladım.madem daha önce titreşim yoktu baskı değişiminden sonra oldu bu çıkıyor ortaya.forzagilles hoca daha iyi açıklar görürse.Gecmiş olsun.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0
@slck saolun hocam teşekkür ederim. Yani dediğim gibi duran araçta boşta volan neden titreşim yapsın ki ?

Upvote 0
Sarsıntı arttı arkadaşlar iyice. Frene aldığımda ayağımı vurduğunu hissediyorum iyice. Yok arkadaş hiçbir arıza da vermiyor. Ne yapıcaz anlamadım. Baskı balatada en ufak bi şeyde bile koku yapıyor. 

Upvote 0
1.2TSI polom da titreme sorunu vardı. Özellikle 70.000km den sonra hissetmeye başladım. Çok fazla konu gördüm manifolddaki kurumdan bahseden de var, enjeksiyon sistemindeki sıkıntıdan bahseden de. 

İstisnasız her rölantide titriyor mu?

Upvote 0
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar dilerim. Geçen açtığım baskı balata konusuna ekleme değilde, tamamen yeni bi konu açmak istedim.

Rölanti de titremeyi bariz bi şekilde hissediyorum. Bugün baskı balatayı değiştirdiğim yere gittim. Pc ye bağladılar bende yanındaydım. En ufak bir hata yoktu. Bujilerim 5 bin km önce değişti. Usta gerçekten yazık olur dedi buji ve bobinleri değiştirirsek, emin ol ki motor sıfır gibi dedi. Hiç bir problem yok. Sonra ustada farketti gördü, o bahsettiğim Rölanti de ki titremeyi. Yani bi arıza yok, motor ışığı yakmadı zaten, geçici arıza kaydı bile yok gerçekten tertemiz. Bana pazartesi günü yaklaşık 2 saatlik pc üzerinden bi işlem yapılsabileceğini, aracın fabrika değerlerinin yeniden yükleneceğini söyledi. Ayrıldıktan sonra hep dikkat ediyorum rölanti normal devrinde ama titreme var. Koltukta ve vites topuzu ve çevresine bariz belli. Keza direksiyonda da belli. Çok aşırı değil ama eski halini bildiğim için bu titreşim var. Ustada fark etti. Şanzıman yağı 3 litre Total olarak tekrardan koyuldu. Baskı değişirken için çok çok az bi yağ çıkmıştı. Volan sabit dediler, değişmesi için aşırı derecede anormal bi durumun olmasını söylediler. Volanın yüzeyini ellediğimde girintili dalgalı gibiydi çok hafif şekilde. Volanla bi alakası varmıdır? Belli ki bi yerde hata yaptık veya yapıldı. Ancak bu durumdan nasıl kurtulucaz? Kafayı yemek üzereyim. Benzini genelde aynı yerden alırım, güvenilir bi istasyon. Yani ne bileyim aracı hantal bi şekilde kullanmam. İşin garip tarafı baskı balatadan sonra bu problemin piyasa ya çıkması. Duran arabada, rölantide titremenin volanla ne alakası var diyorum kendime. İyice çıkmaza girdim. Bi başka yer veya yetkili servise gitsem herşey sil baştan.. Adamların değiştirdiği baskı balatada da sorun yok. Dediğim iyi ce çıkmaza girdik. Bu problemi nasıl aşıcaz?
aynı dert bende de var çözemedim kafayı üşütecem. sorunu çözersen bildirisen sevinirim

Upvote 0
2016 model polo 1.2 tsi dsg aracımda da ara ara bu sorunla karşılaşmaktayım. Bujiler değişmedi onlardan ötürü olduğunu düşünmekteyim.

Upvote 0

Rölanti de titremeyi bariz bi şekilde hissediyorum. Bugün baskı balatayı değiştirdiğim yere gittim. Pc ye bağladılar bende yanındaydım. En ufak bir hata yoktu. Bujilerim 5 bin km önce değişti. Usta gerçekten yazık olur dedi buji ve bobinleri değiştirirsek, emin ol ki motor sıfır gibi dedi. Hiç bir problem yok. Sonra ustada farketti gördü, o bahsettiğim Rölanti de ki titremeyi. Yani bi arıza yok, motor ışığı yakmadı zaten, geçici arıza kaydı bile yok gerçekten tertemiz. Bana pazartesi günü yaklaşık 2 saatlik pc üzerinden bi işlem yapılsabileceğini, aracın fabrika değerlerinin yeniden yükleneceğini söyledi. Ayrıldıktan sonra hep dikkat ediyorum rölanti normal devrinde ama titreme var. Koltukta ve vites topuzu ve çevresine bariz belli. Keza direksiyonda da belli. Çok aşırı değil ama eski halini bildiğim için bu titreşim var. Ustada fark etti. Şanzıman yağı 3 litre Total olarak tekrardan koyuldu. Baskı değişirken için çok çok az bi yağ çıkmıştı. Volan sabit dediler, değişmesi için aşırı derecede anormal bi durumun olmasını söylediler. Volanın yüzeyini ellediğimde girintili dalgalı gibiydi çok hafif şekilde. Volanla bi alakası varmıdır? Belli ki bi yerde hata yaptık veya yapıldı. Ancak bu durumdan nasıl kurtulucaz? Kafayı yemek üzereyim. Benzini genelde aynı yerden alırım, güvenilir bi istasyon. Yani ne bileyim aracı hantal bi şekilde kullanmam. İşin garip tarafı baskı balatadan sonra bu problemin piyasa ya çıkması. Duran arabada, rölantide titremenin volanla ne alakası var diyorum kendime. İyice çıkmaza girdim. Bi başka yer veya yetkili servise gitsem herşey sil baştan.. Adamların değiştirdiği baskı balatada da sorun yok. Dediğim iyi ce çıkmaza girdik. Bu problemi nasıl aşıcaz?
4 5 ay kadar önce bendede oldu bu arada arac 50 bin bile degıldı bakımları tam sadece ben kullanırım. Aynı safhalardan bende gectım. 2 ay kadar önce yuksek devirli kullanmaya basladı. Sonra ıkı gun eksoz dan tok bir ses geldi ve gectı 1 ay rahat bindim sonra tekrar basladı mecburen söverek alıştım.

Upvote 0
klimanızı açarak kullanın devir yükseleceği için bir nebze sarsıntılar daha azalacaktır. Fazla yakar mı aracınız evet 100 kmde 7 litre yakacağınıza 7,4 litre yakarsınız. Kışın içerisi nem yapmaz 22 derece uçak sıcaklığıdır. Bu kadar kafayı kıracak kadar titreşime odaklanırsanız aradaki fark 0,4LT / 100 km de eğer çözülüyorsa iş görür bir bilgidir.

Upvote 0
klimanızı açarak kullanın devir yükseleceği için bir nebze sarsıntılar daha azalacaktır. Fazla yakar mı aracınız evet 100 kmde 7 litre yakacağınıza 7,4 litre yakarsınız. Kışın içerisi nem yapmaz 22 derece uçak sıcaklığıdır. Bu kadar kafayı kıracak kadar titreşime odaklanırsanız aradaki fark 0,4LT / 100 km de eğer çözülüyorsa iş görür bir bilgidir.
Can sıkan sebebinın net olarak belli olmayısı

Upvote 0

Geri
Üst Alt