Kaput koruma filmi mi seramik Kaplama mı?

Musahoca

Üye
İsim
Musa
Aracıma kaput koruma filmi mi seramik Kaplama mi yaptırmaliyim kararsız kalıyorum. Şu an kaput koruma filmi daha ağır basıyor. Sizce hangisi ile aracı daha iyi koruyabilirim? İkisinin artı ve eksileri nelerdir? Aracı genelde şehirler arası kullanıyorum bu arada. Ayrıca uygulamayı Diyarbakır da onlar oto aksesuar da yaptırmayı düşünüyorum. Yer hakkında bilgisi olan var mı Acaba? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Unclaimed oracal 270 serisi yapılacak. Ppf mi pvc mi net bilgi bulamadim açıkçası. Oracal nasıldır sizce? 

Ben de kaplama derim. Youtube videolarında Stek'i çok görüyorum. Noyan'ın kardeşi son birkaç arabasına hep stek yaptırdı çok memnundu onun dışında pek marka bilmem malesef.

Seramik kaplama para tuzagi, kaput kaplama hicbr ise yaramiyor, özellikle taslara karsi, birde renk farki oluyor kaplamasiz yerlerle.

Yazdiklarim malesef tecrübelerimle sabit, mayista sifir araba aldim, bayi %50 indirim yapti kaput ve seramik icin, hayir dedim, insan en fazla birkere kazik yemeli, oda tecrübe oluyor.

Kaput icin maske takiyorlar uzun yollarda, bana mantikli geldi.

Aman oracal 270 yaptırmayın .Oracal 270 alt seri bir filmdir . Pvc malzemedir sararır bulanık görüntülüdür yılda 1 değişmesi gerekir sökümü derttir arkasında yapışkanını bırakır . 

Seramik kaplama para tuzagi, kaput kaplama hicbr ise yaramiyor, özellikle taslara karsi, birde renk farki oluyor kaplamasiz yerlerle.

Yazdiklarim malesef tecrübelerimle sabit, mayista sifir araba aldim, bayi %50 indirim yapti kaput ve seramik icin, hayir dedim, insan en fazla birkere kazik yemeli, oda tecrübe oluyor.

Kaput icin maske takiyorlar uzun yollarda, bana mantikli geldi.
sürekli uzun yol yapılmıyorsa maske daha mantıklı

sürekli uzun yol yapılmıyorsa maske daha mantıklı
@krym Taş izleri dışında 900-1000 km gibi uzun yollar yaptıktan sonra tamponda plaka bölgesine yapışan çok fazla miktardaki sinek böceği temizlemek çok zor olabiliyor. Onun için bile çok kullanışlı bir malzeme maske. Taş için de yine en iyi maske ile korunabilir diye tahmin ediyorum.

@mbonat anladım hocam çok teşekkür ederim. Yılda minimum. 3 defa Urfa mersin yol yapıyorum ve ayda bir diyarbakir Urfa uzun yol yapınca taş izi vs o tarz şeyler için tedbir almak istedim. Diyarbakırda stek yapan bir yer var mı bilmiyorum ama yarın onu arastiracagim. Teşekkürler 

@Unclaimed spor bir araç olduğu için maske kötü durur diye tahmin ediyorum. Ama maskelerin dökmesi takması basit ise yoldan önce takip yoldan sonra sokebilirim. Çok teşekkür ederim bu arada

@mbonat anladım hocam çok teşekkür ederim. Yılda minimum. 3 defa Urfa mersin yol yapıyorum ve ayda bir diyarbakir Urfa uzun yol yapınca taş izi vs o tarz şeyler için tedbir almak istedim. Diyarbakırda stek yapan bir yer var mı bilmiyorum ama yarın onu arastiracagim. Teşekkürler 
Hocam illa stek olması gerekmiyor oracal yani orofolun kaliteli bir serisi llumar gibi markaların filmlerini yaptırabilirsiniz . İlla ppf de olmasına gerek yok ppfin güzelliği şudur birmez yaptırsınız ve unutursunuz eğer kaliteli bir film yoksa pvc yaptırıp senede 1 yenileyebilirsiniz . Bulamazsanız haber verin ben size temin edeyim . 

@yer_ucagi_34 Kağan ı takip ediyorum bende ama stek markayı buralarda uygulayan bulamadım. Olmadı mersin adana ya geçince oralarda bir bakayım stek icin

Geri
Üst Alt