GOLF 7 Silecek sorunu

Nisay67

Yeni Üye
İsim
Yasin
Arkadaşlar selam. Silecek camı cok derin cizdiği icin Sonunda camı orjinal olarak değiştirdim. Simdi daha once camin degismesine neden oldugu icin silecek konusunda cok hassasim. Bana dogru duzgun kaliteli bir silecek önerirmisiniz? Birde ölçüleri kaç kaç olacak. 

hocam bosch aero twin yada swf visioflex alabilirsiniz. En kalitelileri bunlar. swf aracın orjinal sileceği. 65 - 45 bizim ölçüler ama zaten golf 7 diye aratırsanız takım halinde araca özel çıkacak onlardan alın. Sileceksepeti.com dan bosch alıyorum ben senede 1 kere. Çok iyiler. kutulama kargolama şahane.

Upvote 0
bosch aerotwin  ön arka  takım  olarak aldım    harıka  silecek, çok kaliteli tavsıye ediyorum.  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Arkadaşlar konuyla kısmen alakalı olarak Yetkili serviste değişen silecekler garanti kapsamına giriyor mu acaba?

Aracım şu an 52000 de 48000 de silecekler full değişmişti şimdi sadece 4000 km ve 4 ay kullandığım arka silecek inanılmaz ses yapıyor. Servise sordum garantiye girmez ama istisna uygulanabilir gibi garip bir açıklama yaptı, randevu alın gelin dedi. Silecek garanti durumu ile ilgili tecrübesi olan var mı acaba?

Ayrıca gördüğüm kadarı ile yetkili serviste sileceklere bosch ile çok yakın fiyatlar veriyor.

Upvote 0
@Nisay67 Sileceklerin kullanım koşullarına ve çevresel faktörler ile ortalama 3 yıl ömrü olur. Hangi sileceği alırsanız alın, arada bir yıpranmış mi diye kontrol edin. Serviste cam değişmiş ise kayıtlara geçer ve tavsiyem sileceğinizi de serviste değiştirin. En önemli tavsiyem de fazla silecek kullanmamak için cama yağmur kaydırıcı uygulayın yada uygulatın.

Upvote 0
@Nisay67 Sileceklerin kullanım koşullarına ve çevresel faktörler ile ortalama 3 yıl ömrü olur. Hangi sileceği alırsanız alın, arada bir yıpranmış mi diye kontrol edin. Serviste cam değişmiş ise kayıtlara geçer ve tavsiyem sileceğinizi de serviste değiştirin. En önemli tavsiyem de fazla silecek kullanmamak için cama yağmur kaydırıcı uygulayın yada uygulatın.
Hocam tesekkurler. Ben bugune kadar birakin 3 seneyi. 6 ayda bir silecek degistiriyorum. Daha onceki araclarimdabda hep muz silexek kullandim. Kalitelide aldim kalitesizde fakat hep cabuk eskidi. Ancak buna benmi sebep oluyorim bilmiyorum. Cam tozlu iken temizlemek icin cok sık su sıkıp siliyorum. Haftada bir su koyarım sileceğe

Upvote 0
2016 model aracımın üstündeki orjinal silecekleri 1 ay önce değiştirdim üstündeki orjinal marka bosch idi bazen swf de çıkıyor servis ön takıma 180 tl dedi silecek sepeti ön arka bosh 150 tl bende uzun arayışlar sonrası 80 tl ye ön arka set sadece lastiklerini kendim değiştirdim würth marka hem çok iyi siliyor hemde sıfır ses çıkarıyor

Upvote 0
Hocam tesekkurler. Ben bugune kadar birakin 3 seneyi. 6 ayda bir silecek degistiriyorum. Daha onceki araclarimdabda hep muz silexek kullandim. Kalitelide aldim kalitesizde fakat hep cabuk eskidi. Ancak buna benmi sebep oluyorim bilmiyorum. Cam tozlu iken temizlemek icin cok sık su sıkıp siliyorum. Haftada bir su koyarım sileceğe
Doğrudur. Sık kullanıyorsanız eskimesi normal. Kullanım koşullarına göre dayanma süresinin değiştiği kesin. Silecek suyunuz da önemlidir. Hepsi birbiriyle doğru orantılı. 

Upvote 0
Normalde bir kere alip uzun sure kullanirim mantigi ile ucuz ürün pek almam silecek konusu bu dusuncemi degistirdi

Bosch twinaero takim almıştım 6 ay once kis baslamamisti cok sik kullanmiyorum ama sanirim yazin agaclardan damlayan recinelerden dolayı ömrünü kisaltti

Bundan sonra sileceksepetinden swf di sanirim markasi 3/1 fiyatina alir sik sik yenilerim

Arkayı swf aldim sessiz guzel

Onlerede yedek swf takim aldim henuz degistirmedim

Su an üzerindeki bosch lar ses yapmıyor ama kusursuz bir performans bekledigim icin ve cok aktif araci kullanmadigimdan her an degistirebilirim

Baskasi su anki performansindan sorun pek gormeyebilir ama bazen sanki cok iyi silmiyor gibi geliyor biraz da sorun benim kusursuzluk aramamda sanirim

Upvote 0
@ogzogz ben geçen yıl ön silecekleri bu seneki servis zamanı da arka sileceği dğiştirdim.5 yıl olmuştu

Upvote 0

@ogzogz ben geçen yıl ön silecekleri bu seneki servis zamanı da arka sileceği dğiştirdim.5 yıl olmuştu
Aracım 2013 model. 2016'da ön silecekler yıpranınca ön-arka silecek değişimi yaptırdım serviste. Şuan halen üzerinde yıpranma yok sorunsuz kullanıyorum.

Upvote 0

Geri
Üst Alt