1.6 Tdi-Dsg-Şehir İçi Yakıt tüketimi

berke05

Üye
İsim
Berke
Herkese selamlar. Aracım golf 7 bluemotion comf. 1.6 tdi dsg. Aracım motor soğukken yakıt tüketimi artıyor ancak ısındığında güzel ortalamalar yakalıyorum. Şehir dışında gaza gelmezsek yakıtı gayet iyi :)  Benim aklıma takılan şehir içi. Aşağıda fotosunu ekleyeceğim ortalama sizce iyi mi? Bu ortalamada ara ara trafiğe girdim, 90’ın üstüne çıkmadım sayılır. Şehir İstanbul bu arada. Şehir içinde bu ortalamanın altına düşebilen var mı, ortalama iyi ancak fabrika verilerine göre biraz yukarıda kalıyor ve ciddi trafiklere girmedim. O yüzden aklıma takıldı. Fikirlerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler. :)

D2E11454-2201-4D27-BFFB-CBF73C9D712F.jpeg

Vakti zamanında Demirel halka hitap ederken şu cümleleri kullanıyor, değerli kardeşlerim önceden Bulgaristan bize elektrik satıyordu şimdi biz Bulgaristan'dan elektrik alıyoruz, tabi alkış tufanı kopuyor...

Benzinli olup şehir içi 6 lt veya altında değer yakalayan 1.0, 1.2, 1.4, 1.5 tsi sahibi arkadaşlar aracınız az yakmıyor siz aracınızı az yaktırıyorsunuz pedalın altındaki yumurtayı kırmama ödülünü sabrınızdan ötürü hak ediyorsunuz, doğaya bıraktığınız az emisyon için sizleri kutluyor sabırlarınızın devamını diliyorum.

1.6 tdi 6.7 ort ile sizleri selamlıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@Alpyaman benim manuel ile 6 litrenin üzerini genelde görmüyordum ama dsg sanırım biraz fazla yakıyor gibi.

Upvote 0
Vakti zamanında Demirel halka hitap ederken şu cümleleri kullanıyor, değerli kardeşlerim önceden Bulgaristan bize elektrik satıyordu şimdi biz Bulgaristan'dan elektrik alıyoruz, tabi alkış tufanı kopuyor...

Benzinli olup şehir içi 6 lt veya altında değer yakalayan 1.0, 1.2, 1.4, 1.5 tsi sahibi arkadaşlar aracınız az yakmıyor siz aracınızı az yaktırıyorsunuz pedalın altındaki yumurtayı kırmama ödülünü sabrınızdan ötürü hak ediyorsunuz, doğaya bıraktığınız az emisyon için sizleri kutluyor sabırlarınızın devamını diliyorum.

1.6 tdi 6.7 ort ile sizleri selamlıyorum.
6.7 ile gezmek hemde diesel araç ile çok sanki ? 

Upvote 0
6.7'ler 6.9'lar falan çok fazla degil mi 1.6 Tdi'de arkadaslar? Trafikte normal ancak açıkta bence yüksek veriler. Ya da bol bol gazlıyorsunuz  :)

Upvote 0
@Unclaimed @berke05 seri kullanım ve yaz kış kapanmayan klima ile bana normal geliyor 
@bf417 

Dizel bir golfte 6,7 ortalama normal ise bu kadar golf kullanan insanın kullanımın hepsi anormal olarak tanımlayabiliriz o zaman sizin deyiminizle. 

Zaten normal bir kullanım olmadığını sizde itiraf etmişsiniz. Seri kullandığınızı ve klimanın hiç kapanmadığını söylemişsiniz. 

Seri ve performanslı kullanmak normal kullanıcılar gözünden anormal oluyor farkettiyseniz.

Aracım 1.0 tsi 110hp midline plus manual. Yani en boş en hafif golf 7,5.

Aşağıya 3 tane ortalama koyuyorum. 

Bir tanesi yakıt kasılarak kısa mesafe şehir dışı sabit 90 la elde edilmiş. 2,9

Bir tanesi antalya finikede şehir içi uzun dönem ortalamam. 5,8

Bir tanesi şehir dışı virajlı genellikle yokuş yukarı performanslı 6400 devirlerde kullanım ortalaması. 12

Burada normal diye tabir ettiğimiz ortalama finike şehir içinde olan 5,8 ortalama. İstanbuldaysanız bu ortalamaya 1 litre daha ekleyin. Trafik yoğunluğuna bağlı olarak. 

Diğerlerine yani 2,9 ile 12 ye anormal ortalama diyoruz biz. Umarım açıklayabilmişimdir.Ekli dosyayı görüntüle 26032Ekli dosyayı görüntüle 26034

Ekli dosyayı görüntüle 26033

Upvote 0

Geri
Üst Alt